Czy Waylon Cole to najcięższy noworodek na świecie?
fot. Whitney Hallett via Facebook/Antonio Belinati II

Tak, ten chłopiec to noworodek! Nie zgadniesz, ile waży!

Chłopiec ze zdjęcia to jeden z największych noworodków na świecie! Jego mama nie sądziła, że urodzi aż tak dużo dziecko... Zgadnij, ile waży! ;)
Hanna Szczesiak
Czy Waylon Cole to najcięższy noworodek na świecie?
fot. Whitney Hallett via Facebook/Antonio Belinati II
Pamiętacie małego giganta Ksawerego ze Świętochłowic? Mały Waylon Cole z Indiany w USA jest jeszcze większy! Chłopiec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. W chwili narodzin ważył aż... 7.25 kg. Musicie przyznać – urodzenie tak dużego dziecka to nie lada wyczyn!

Największy noworodek na świecie?

28-letnia Whitney Hallett, mama Waylona, wiedziała, że urodzi duże dziecko. Nie sądziła jednak, że maluch będzie aż takim olbrzymkiem. Gdy pojawił się na świecie, lekarze ważyli go aż trzy razy, bo nie mogli uwierzyć, że chłopiec naprawdę waży ponad 7 kg. Tata chłopca przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że przez chwilę myślał, że waga jest zepsuta. Pierwszą rzeczą, którą musiał zrobić po narodzinach synka, były zakupy. Wszystkie ubranka i pieluszki przygotowane na przyjście Waylona na świat były za małe – konieczna była wymiana garderoby i znalezienie ubranek w rozmiarze pasującym na 9-miesięczne niemowlę.
 

Waylon musiał spędzić pierwsze 7 tygodni życia na oddziale intensywnej terapii noworodków – miał problemy z oddychaniem i jedzeniem. Dziś chłopiec jest już w domu z rodzicami i rodzeństwem, cały i zdrowy.

Ile ważyły wasze maluchy w chwili narodzin? Znacie kogoś, kto urodził równie duże dziecko jak Whitney?​
 
Zobacz także: Jak utrwalić pierwsze chwile z noworodkiem?

Źródło: scarymommy.com
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy