Napoje na zdrowie

Nie wszystko jedno, co zimą pije twój maluch. Które napoje są najlepsze?
Zielona herbata – jej dobroczynne właściwości znane są od dawna. Zawiera witaminy A, C, z grupy B i dużo minerałów. Reguluje pracę układu pokarmowego. Wzbogacona w wyciąg z echinacei (czyli jeżówki, rośliny wspomagającej odporność) i owoce leśne jest świetnym napojem na zimę.

Woda mineralna – dla zaspokojenia pragnienia najlepsze są niesłodzone napoje. Warto dawać dziecku niegazowaną, nisko- lub średniozmineralizowaną wodę.

Kompot – podają go już chyba tylko babcie, a warto, by wrócił do łask. Zimą szykuj go z mrożonych czerwonych owoców, np. truskawek i wiśni, dla złagodzenia cierpkiego smaku możesz dodać jabłko. I nie wsypuj zbyt dużo cukru!

Ciepłe mleko z miodem - idealne po szaleństwach na śniegu i mrozie. Rozgrzewa, a miód dostarcza dobroczynnych soli mineralnych, enzymów i kwasów organicznych, które chronią organizm przed infekcjami.

PrzedszkolakfRedakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy