GRY
 
 

Nasza Strefa Małego Kibica

Nasza Strefa Małego Kibica to oferta skierowana do rodziców z dziećmi, którzy chcieliby wspólnie przeżywać mecze i kibicować ulubionym drużynom w przyjaznym małym ludziom otoczeniu.

Nasza Strefa Małęgo Kibica, Euro 2012, piłka nożna dla dzieci
fot. materiały prasowe
IDEA
Zależy nam na pokazaniu niezwykłości faktu, że tak wielka impreza sportowa doczekała się realizacji w Polsce. Chcemy wspólnie i rodzinnie cieszyć się tym świętem. Będziemy szczególnie namawiać do uczestnictwa mamy.

CEL
Szerzenie wiedzy o piłce nożnej oraz propagowanie dobrych wzorców kibicowania oraz zasad gry fairplay. Chcemy również we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja wesprzeć program stypendialny Solidarni i jednemu z jego stypendystów ufundować bilet na mecz Euro2012 rozgrywany na stadionie w Warszawie.

ZAŁOŻENIE PROGRAMOWE I ORGANIZACYJNE

Zapraszamy dzieci od 6. roku życia.
Dzieci mniejsze wraz z opiekunem.
Limit miejsc 40 (dzieci)
Czas trwania:
Otwarcie 6 czerwca godzina 17.00
Od 8 czerwca do 1 lipca spotykamy się pół godziny przed transmisją meczu i kończymy wraz z zakończeniem meczu w danym dniu.(20 spotkań)

Miejsce Nasza Strefa - dwie sale o powierzchni 140 m.kw nad restauracją MG EAT w Warszawie, ul. Królewska 2, wejście od Krakowskiego Przedmieścia

[miejsce: sala projekcyjna]
Przed każdym meczem nasz animator – ekspert od piłki nożnej – w niezwykle zajmujący sposób podzieli się z dziećmi ciekawostkami na temat tego sportu, drużyn, gwiazd futbolu, idei kibicowania. Bedą to:
 • opowieści o futbolu i historii Mistrzostw Europy
 • przybliżenie składów każdej drużyny
 • przedstawienie najciekawszych sylwetek piłkarzy
 • zaznaczanie na mapie państw, które danego dnia rozgrywają mecz oraz ich flag
 • wspólne ustalenie zasad gry fair play oraz kultury kibicowania
 • wymyślanie własnych okrzyków kibiców, …. itp.
Następnie zaprosi do oglądania meczu. Będziemy dążyli do formuły „Mecz z …” i starali się namówić znane osoby, by nam towarzyszyły w oglądaniu meczu.

[miejsce: sala warsztatowa]
Zakładamy, że nie wszystkie dzieci będą oglądać mecz od początku do końca. Znudzone, zmęczone czy też w ogóle niezainteresowane meczem dzieciaki mogą przejść do sali obok, gdzie będzie można przekąsić coś z futbolowego menu, obejrzeć i kupić gadżety przygotowane specjalnie z tej okazji dla uczestników Strefy, pograć w piłkarzyki oraz wziąć udział w mini warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik będzie mógł z naszą pomocą zrobić dla siebie ozdobę małego kibica, np. bransoletki, kolczyki zawieszki, breloki, flagi, przypinki w barwach narodowych ulubionych drużyn z kapsli, sznurków, tasiemek, zamknięć od puszek i innych rzeczy z odzysku. Pomalować twarz, paznokcie, zaprojektować i wykonać koszulkę kibica.

UROCZYSTE OTWARCIE – 6 czerwca (środa) – godz.17.00
Impreza otwarta inicjująca Naszą Strefę Małego Kibica. Zamierzamy zaprosić również znane osoby kojarzone ze sportem, a także media. W programie:
 • Odśpiewanie hymnu narodowego
 • Wysłuchanie ciekawostek o piłce nożnej opowiedzianych przez naszego animatora i/lub Gościa
 • Wspólne oglądanie meczu (mecz z czasów świetności polskiej reprezentacji narodowej)
 • Warsztaty plastyczne
 • Pokaz atrakcji czekających na dzieci (piłkarzyki, gadżety, itp.)
 • Ogłoszenie rozpoczęcia zbiórki pieniędzy na bilet wstępu dla jednego dziecka (we współpracy z Fundacją Mam Marzenie)
 • Poczęstunek
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE – 1 lipca godzina 20.00
Przed meczem finałowym uroczyście pożegnamy się z małymi kibicami. Dla najbardziej wytrwałych, którzy często nas odwiedzali, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich dzieci drobne upominki. Podsumowanie efektu zbiórki funduszy dla Fundacji Świętego Mikołaja.

Podsumowanie programu Naszej Strefy Małego Kibica:
    •    Poszerzenie wiedzy o piłce nożnej
    •    Aktywne uczestniczenie w rozgrywkach Euro2012
    •    Wspólne, rodzinne oglądanie meczu
    •    Wspólne zabawy plastyczne
    •    Odkrywanie innych gier i zabaw nawiązujących do tematyki futbolu
    •    Tworzenie własnego wizerunku Małego Kibica
    •    Futbolowe menu

Całą akcję może uzupełniać prezentacja produktów związanych z piłką nożną (tapety, naklejki, dywany, zabawki, pufy do siedzenia, gry memo, książki, materiały promocyjne: znaczki, flagi, koszulki).

CZAS i GODZINY OBOWIĄZYWANIA PROGRAMU

Strefę Małego Kibica zamykamy zawsze pół godziny po zakończeniu meczu w danym dniu.

KOSZT WEJŚCIA DO NASZEJ STREFY MAŁEGO KIBICA

Impreza biletowana z limitem wejść. Bilet należy kupić przed wejściem na piętro. Cena biletu obejmuje wszystkie atrakcje oferowane przez Naszą Strefę Małego Kibica oraz poczęstunek w formie przekąski. Za wstęp do Naszej strefy Małego Kibica płacą dzieci. Poza ceną biletu można zamawiać jedzenie oraz napoje ze specjalnego menu futbolowego. Możliwe będzie zakupienie karnetu na 5 wejść.

Więcej informacji o Naszej Strefie i cenach biletów www.naszastrefa.pl i na FB
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj