angielski dla dzieci, nauka angielskiego dla dzieci, bazgroszyt
fot. materiały prasowe

Jak zachęcić dziecko do nauki jęzuka angielskiego?

Dzieci łatwiej się komunikują, zapewne dlatego, że w przeciwieństwie do dorosłych nie boją się popełniać błędów. Wykorzystaj to i rozpocznij naukę angielskiego już dziś!
angielski dla dzieci, nauka angielskiego dla dzieci, bazgroszyt
fot. materiały prasowe
Uczenie języka drugiej osoby zawsze jest swego rodzaju wyzwaniem. W szczególności, jeśli uczymy dzieci. Zwłaszcza swoje dzieci. Trzeba wówczas zmierzyć się nie tylko z tym, że dziecko nie będzie chciało/ umiało siedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższy czas, gdyż nie będzie czuło takiego reżimu jak w szkole czy przedszkolu, ale też z tym, jak zachęcić malucha do poznawania nowych, obco brzmiących słówek.

Kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego?

Oczywiście najlepiej jak najwcześniej, gdyż młody mózg lepiej chłonie wiedzę i szybciej ją przetwarza w praktyczne zastosowanie. Umysł dziecka w pierwszych sześciu latach życia jest bardzo chłonny, wtedy tworzą się w mózgu najważniejsze połączenia między komórkami nerwowymi, które mają wpływ na sukcesy dziecka w szkole, a później i w dorosłym życiu. Nawet jeśli rodzic nie zna doskonale języka, i tak może uczyć dziecko. Warto wtedy skorzystać ze słowników i innych pomocy naukowych. Możecie też wspólnie poznawać nowe zwroty.
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Nauka angielskiego dla dzieci w formie zabawy

Obrazki ilustrujące słowa, zagadki, rebusy – to dla dziecka najciekawsze formy poznawania nowych słówek. Nie trzeba od razu wyjeżdżać do Londynu. Można wybrać się w językową podróż i zabawę z Kredziakami na Bazgroszyt.pl  Big Pen – przyjaciel Ryska, Kredzi i Kolorozaursa - zabierze dzieci w świat odkrywania języka angielskiego z wyobraźnią. Dziecko pozna wiele ciekawych angielskich słówek, a wykonując ćwiczenia będzie trenować także motorykę rączki.

Edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl przygotował dla Was specjalne kreatywne kolorowanki do nauki języka angielskiego, Kredziaki w twórczy sposób zapraszają dzieci do nauki języka i poznawania nowych słówek. My name is Big Pen – mówi nowy Bazgroszytowy bohater, prosto z Londynu.

Co dają Twojemu dziecku ćwiczenia z Bazgroszytem:

  • okazję do doskonalenia precyzji ruchów ręki,
  • możliwość poznania angielskich słówek jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole,
  • dużą porcję wiedzy o świecie podaną w lekkiej formie.

Rola "osłuchania" w nauce angielskiego dla dzieci

Dobrym sposobem jest też dawanie dziecku jak najwięcej okazji do "osłuchania się" z językiem. Doskonale przydadzą się piosenki po angielsku- zwłaszcza te śpiewane przez maluchy. Można puszczać bajki na DVD- najpierw po polsku, a potem po angielsku. Kiedy dziecko zna już fabułę, łatwiej mu będzie oglądać i uczyć się.

Dzieci łatwiej się komunikują, zapewne dlatego, że w przeciwieństwie do dorosłych nie boją się popełniać błędów. Poza tym nauka drugiego języka wygląda u nich tak samo jak pierwszego, rodzimego, uczenie nie wymaga dodatkowego wysiłku. Warto dać dziecku swobodę, nie oceniać jego postępów i nie wymagać za wiele. Wówczas będzie się uczyć dużo bardziej chętnie.

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy