Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Niemowlę

Szukasz niani na własną rękę? Rób to tylko pod jednym warunkiem! [WIDEO]

Agencja niań na pewno zaoszczędzi ci masę czasu - radzi Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy szukając opiekunki do dziecka.

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o to, czy nianię lepiej szukać na własną rękę, czy też poprzez agencję niań. 

Zacznij sama, ale z polecenia

"Można zacząć samemu" - podpowiada Jakubiak. Ale - jak zastrzega - tylko szukając wśród pań proponowanych z polecenia przyjaciół, znajomych. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że jest to ktoś sprawdzony. Ale - uwaga! Weźmy też pod uwagę, czy znajomi od których bierzemy opiekunkę są osobami do nas podobnymi. W przeciwnym razie niania przez nich rekomendowana niekoniecznie może nam pasować. "Niestety często okazuje się, że ktoś kto był super u naszych przyjaciół, może u nas nie sprawdzić się" - przestrzega właścicielka agencji niań. 

Jeżeli nie mamy niani z polecenia, Jakubiak odradza dalsze szukanie na własną rękę. "Lepiej w tej sytuacji zwrócić się do agencji niań, zapłacić prowizję za to, że ktoś wykona za nas całą robotę, w tym oceni kandydatkę na nianię pod kątem psychologicznym" - radzi niania.

Agencja sprawdza 70-80 pań tygodniowo

"Pracowałam przez lata jako niania, znam ten świat od podszewki i wiem o co dziewczyny pytać. I tak samo wyszkoliłam do tego moich pracowników"- zdradza. Podkreśla, że na agecji spoczywa ogromna odpowiedzialność, w końcu decyduje o wysłaniu obcej osoby do opieki nad dzieckiem klienta. 

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

"Klient dostaje od nas pełen profil osobościowy takiej niani. Wie wszystko na jej temat i to jeszcze zanim zanim niania pojawi sie w jego domu" - podkreśla. W jej ocenie rodzic nie jest w stanie sam wykonać takiej pracy. "Widujemy tygodniowo 70 - 80 niań. Z czego, jeżeli pod koniec tygodnia mamy trzy panie, które bardzo dobrze oceniamy, to uważamy to za dobry wynik" - tłumaczy. Żaden rodzic nie ma czasu, aby przyjrzeć tyle kandydatek na nianie. 

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy, w jaki sposób szukałyście niani dla dziecka? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też:  


 

niezbędne umiejętności niani
AdobeStock
Niemowlę
Jakie niezbędne umiejętności musi posiadać niania? – radzi autorka poradnika "Zaufana niania" [WIDEO]
Bardzo wiele niań nie wie, jakie są etapy rozwoju dziecka, a to konieczna wiedza, aby dobrze opiekować się dzieckiem – mówi doświadczona niania Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań. Zobacz film, w którym dowiesz się, jakie są 3 niezbędne umiejętności dobrej niani.

Jak mówi Joanna Jakubiak, wystarczą trzy podstawowe umiejętności , abyśmy byli spokojni, że niania dobrze sprawuje opieką nad naszym dzieckiem. Oto one: Niania musi wiedzieć wszystko o pielęgnacji dziecka Niania musi wiedzieć jak pielęgnować dziecko - jak karmić, przewijać, jakich używać kosmetyków, jak sobie radzić z odparzeniami, wysypkami. " Bardzo dużo niań tej wiedzy nie posiada " - powiedziała Jakubiak, na podstawie swojego doświadczenia podczas prowadzenia rekrutacji w prowadzonej przez siebie agencji niań. Znajdź idealną nianię dla dziecka na  niania.pl Po drugie niania powinna wiedzieć wszystko o fazach rozwoju dziecka . "Brak wiedzy w tym zakresie przeraża nas, przychodzą dziewczyny i nie mają pojęcia o skokach rozwojowych" - mówi Jakubiak. Chodzi o to, aby nie przeoczyć najważniejszych momentów , żeby wiedzieć, w jakim kierunku rozwijać dziecko, którym się zajmuje. "Bywa, że dzieci nie rozwijają się prawidłowo, jeżeli niania nie posiada wiedzy na temat etapów rozwoju, to nie będzie w stanie zauważyć,  iż rozwój dziecka nie przebiega prawidłowo"- powiedziała. Nianiu zrób kurs pierwszej pomocy Niania powinna posiadać także kurs pierwszej pomocy . "Zupełnie nie rozumiem lekceważącego podejścia bardzo wielu pań do tej sprawy " - mówi Jakubiak. Jak dodaje, jest to "najbardziej obraźliwe pytanie w stosunku do pań 40 plus. Często się wręcz obrażają na nas za to, że mówimy, że nie dostanie pracy, ponieważ nie ma kursu pierwszej pomocy" - powiedziała Jakubiak. Tydzień z nagrodami na MamoToJa.pl! Codziennie nowy konkurs! Sprawdź, klikając w grafikę: "Ryzykujemy czyjeś życie, nie można pracować z dzieckiem, nie wiedząc jak mu udzielić pomocy, kiedy mu się coś stanie" - przestrzega niania. Jak dodaje, w tej sprawie nie potrzeba specjalnych certyfikatów, w...

wakacje, babcia, dziecko
Panthermedia
Wychowanie
Babcia, opiekunka czy żłobek - za i przeciw
Babcia, opiekunka, żłobek- wszystkie rozwiązania mają plusy i minusy. Zanim wrócisz do pracy i podejmiesz decyzję, przeczytaj za i przeciw każdego z rozwiązań.
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
AdobeStock
Aktualności
Ponad połowa matek boi się powrotu na rynek pracy. Czy mają się czego obawiać?
Czy kobiety po macierzyńskim wracają do tej samej pracy? Jak łącza opiekę nad dzieckiem z pracą zawodową? Jaką formę zatrudnienia wybierają? Postanowili to sprawdzić eksperci, a w efekcie powstał obszerny raport.

Portal Pracuj.pl pokusił się o przeprowadzenie badań, których celem było poznanie zwyczajów i motywacji związanych z urlopami rodzicielskimi wśród młodych rodziców pracujących w Polsce. Niektóre dane mogą was zaskoczyć. To mama idzie na urlop Według tych badań, to głównie młode mamy zostają na urlopie macierzyńskim 6 (13 proc.) lub 12 miesięcy (67 proc.) Na 2-letni urlop wychowawczy decyduje się jedynie 10 proc. rodziców (głownie mam). Nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż nadal mało, który polski tata myśli o zostaniu z dzieckiem w domu. Panowie zazwyczaj biorą dwa tygodnie urlopu ojcowskiego. Jednak z raportu wynika, nie jest to jednak standard. Aż 29 proc. ojców nie wykorzystało żadnych przysługujących mu dni wolnych związanych z pojawieniem się na świecie dziecka. Co ciekawsze nie koniecznie wynika to z niechęci, a z niewiedzy rodziców. Aż 63 proc. twierdzi, że jedynie mniej więcej wie, z czego i na jakich zasadach mogą skorzystać w obliczu pojawienia się nowego potomka. Natomiast 5 proc. wie niewiele lub nic. - Mężczyźni częściej niż kilka lat temu sięgają po ustawowo gwarantowane im prawa . Co mogłoby zachęcić ich do jeszcze większego zaangażowania? Niektóre kraje europejskie zapewniają dłuższe urlopy tylko dla ojców. Dobrym przykładem w tym zakresie jest Finlandia, w której mężczyźni mogą dysponować 8-tygodniowym urlopem rodzicielskim, a także Słowenia, gdzie panowie mają do dyspozycji 90 dni wolnego. Na inny pomysł równego wsparcia rodziców w wychowaniu postawiła Islandia, gdzie każde z rodziców otrzymuje po 3 miesiące urlopu, a dodatkowy kwartał roku na urlopie rodzice mają prawo podzielić między siebie wedle uznania - tłumaczy Łukasz Marciniak Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży, Grupa Pracuj. Zobacz także:   Urlop dla ojca na dziecko - 5 najważniejszych porad dla taty Aktywny urlop Każda mama wie, że macierzyński to nie bajka, a...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz