GRY
 
 

„O tym, jak na Szepczący Las padł czar”, czyli nowe przygody Tappiego

Stwórz własną historię i pomóż Tappiemu rozwiązać zagadkę: kto rzucił czar na Szepczący Las!

Tappi, książki dla dzieci, Zielona Sowa
fot. materiały prasowe
W księgarniach można już znaleźć kolejny tom przygód Tappiego autorstwa Marcina Mortki wydany przez Zieloną Sowę. Co tym razem spotka wesołego wikinga? Wygląda na to, że w Szepczącym Lesie dzieje się coś niepokojącego. Pewnego dnia Tappi przesypia poranek, a kiedy się budzi nie słyszy śpiewu ptaków. Do tego renifer Chichotek dziwnie się zachowuje. Tappi dochodzi do wniosku, że ktoś rzucił czar na Szepczący Las. Musi koniecznie rozwiązać zagadkę i pomóc przyjaciołom, ale do tego potrzebuje pomocy małego czytelnika. Czy Tappi powinien porozmawiać z potokiem? A może iść na Bulgoczące Bagna? Czy może pomóc Pechowym Rozbójnikom? Kim jest Wędrowniczek? Dzieci stają się współautorami historii, bo samie decydują, co zrobi bohater. „O tym, jak na Szepczący Las padł czar” to pogodna opowieść, która uczy dzieci kreatywności, zresztą tak samo jak pozostałe opowieści z tej serii.

Tappi – kreatywna seria

Książki o wesołym wikingu Tappim liczą już 8 tomów. Opowieści o nim, reniferku Chichotku i mieszkańcach Szepczącego Lasu cechuje ciepła, baśniowa, bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak  i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane, a złe – karane.
Historie, pomimo zanurzenia w baśniowym świecie, są czytelne i bliskie współczesnemu czytelnikowi – poruszają problemy znane przedszkolakom, opisują sytuacje z codziennego życia. W zbiorach „Tappi i przyjaciele” można na przykład przeczytać o tym, co stracił Chichotek, kiedy był leniwy i nie chciało mu wstać się z łóżka, albo że nie należy kłamać.
Przygody Tappiego można znaleźć w dwóch wersjach. Seria kolorowa to zbiór 10 krótkich opowiadań, idealnych do czytania przed snem. Seria czarno-biała to dłuższe, odrębne przygody wesołego wikinga, podzielone na rozdziały. Dobre dla nieco starszego dziecka, które potrafi już skupić uwagę i śledzić fabułę. To także dobra propozycja dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Narysuj przygody Tappiego – konkurs Zielonej Sowy dla przedszkoli

Jak wziąć udział w konkursie? To bardzo proste! Przeczytaj dziecku dowolną historię wikinga Tappiego i jego przyjaciół, a następnie zaproś maluchy do wspólnej pracy plastycznej i stwórzcie własną wizję przygód Tappiego. Format i technika dowolna: rysujcie, malujcie, wyklejajcie! Na wasze prace czekamy od 4 lutego do 30 kwietnia 2015 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 maja 2015 roku. Nagrodą główną dla zwycięskiego przedszkola będzie spotkanie z Marcinem Mortką – autorem książek o wikingu Tappim oraz książki Wydawnictwa Zielona Sowa o wartości 5 000 złotych! Przyznamy także dwa wyróżnienia dla przedszkoli: nagrodą będą książki Wydawnictwa Zielona Sowa o wartości 1000 złotych.
Prace należy przesyłać na adres: tappi@zielonasowa.pl lub Wydawnictwo Zielona Sowa, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa,  z dopiskiem „Konkurs Tappi”.

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj