GRY
 
 

Pan Kuleczka – recenzja audiobooków dla dzieci

Pan Kuleczka to nie tylko wspaniała sześciotomowa na razie seria książeczek dla dzieci, ale i bohater-instytucja. Posłuchajcie Krzysztofa Globisza, który wam o przygodach Kuleczki opowie.

pan kuleczka, audiobook
fot. materiały prasowe
Dzieci dobrze się czują w jego towarzystwie, darzą  go zaufaniem, wierzą mu. Kuleczka z kolei bardzo dyskretnie przekazuje im wiele życiowych mądrości, jest tolerancyjny, uczy poszanowania reguł, umie wybaczać.
 
Zapomniałam dodać, że pan Kuleczka mieszka wspólnie z trójką przyjaciół – kaczką Katastrofą, psem Pypciem, i muchą Bzyk-Bzyk. Radzi sobie z nimi znakomicie, mimo że to gromadka dość rozbrykana, a zwłaszcza Katastrofa, choć Bzyk-Bzyk wcale nie jest lepsza. Tylko Pypeć nie pasuje do tej szalonej dwójki. Jest spokojny, zrównoważony, wie, co i kiedy można.
 
Audiobook z przygodami dzielnej czwórki ukazał się w trzech częściach. W pierwszej znajdziecie opowiadania pochodzące z tomów Pan Kuleczka i Pan Kuleczka. Skrzydła (pierwszy i drugi). Prawie cała akcja rozgrywa się w domu, życie toczy się powoli, a jednak jest w tych historiach coś, co nas zachęca do słuchania lub czytania. Może to przyjaźń mieszkańców, może to, że nieustannie się wspierają, lubią. W części drugiej w skład kuleczkowych historyjek weszły opowiadania z tomów Spotkanie oraz Światło (trzeci i czwarty). Na kolejnej płycie znajdują się dwa tomiki Radość i Dom. Prosimy o więcej, powiecie z pewnością,  słuchając Krzysztofas Globisza.
 
Pan Kuleczka 
Autor: Wojciech Widłak
Czyta: Krzysztof Globisz
 
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Doładuj
Przeładuj