Koronawirus podcza Pierwszej Komunii - sanepid szuka gości
fot. Adobe Stock

Pierwsza Komunia i nieproszony gość. Wszyscy uczestniczy mszy pilnie poszukiwani!

Wszystkie osoby, które były na mszy powinny niezwłocznie skontaktować się z sanepidem. Okazuje się, że jeden z gości był zakażony koronawirusem.
Karolina Stępniewska
Koronawirus podcza Pierwszej Komunii - sanepid szuka gości
fot. Adobe Stock
Zakazane są zgromadzenia publiczne powyżej 150 osób, także jeśli chodzi o mszę lub inne obrzędy religijne. Jednak wielu wiernych i obserwatorów mogło przekonać się podczas procesji Bożego Ciała, że obostrzenia rządowe nie są respektowane. Mimo że Ministerstwo Zdrowia nakazuje noszenie maseczek podczas uroczystości kościelnych, coraz więcej osób rezygnuje z zasłaniania ust i nosa. O zachowaniu 2-metrowego dystansu też możemy zapomnieć. Wiadomości o zakażeniach koronawirusem podczas uroczystości Bożego Ciała zapewne jeszcze przed nami, już wiemy jednak, że msze z okazji Pierwszej Komunii Św. mogły być źródłem transmisji wirusa.

Sanepid szuka wiernych

Sanepid w Przysusze (woj. mazowieckie) wezwał wszystkich uczestników mszy świętej z okazji Pierwszej Komunii, która odbyła się w  parafii bł. Wojciecha Gielniowie 31 maja o godzinie 12.00. U jednego z wiernych wykryto COVID-19. Pozostali mogli się zarazić.
Sanepid szuka uczestników mszy w związku z koronawirusem
fot. przysucha.psse.waw.pl
Redakcja poleca: Fryzura komunijna, która robi wrażenie! (video)
Pomysłowa, oryginalna, zachwycająca, a do tego możesz ją zrobić sama! Zobacz, jak krok po kroku wykonać niezwykłą fryzurę komunijną.

Ksiądz proboszcz uspokaja

Jednak księża ze wspomnianej parafii, nie chcąc wzbudzać paniki wśród wiernych i gości komunijnych, uspokajają na swoim profilu na Facebooku:


„Sanepid kontaktował się dzisiaj z księdzem proboszczem i oznajmił co trzeba zrobić: jeśli ktoś ma objawy niech zgłosi się do sanepidu tel. lub mailowo. (wiemy o tym przynajmniej od 4 miesięcy, że tak trzeba zrobić). Komunia była 10 dni temu i nie wiadomo czy dana osoba była chora bo może zaraziła się kilka dni temu ( czyli 31.05 była zdrowa)" - piszą księża [pisownia oryginalna - przyp. red.].

Nie zapominajmy o pandemii!

Apelujemy: przebywając wśród ludzi, także podczas uroczystości religijnych, koniecznie zachowujcie dystans społeczny i noście maski! Ostatnie dni pokazały, że Polacy mocno rozluźnili rygor sanitarny, a nie chcemy przecież wrócić do zamknięcia w domach. Bądźcie ostrożni, nie szarżujcie. Zakażeń jest wciąż bardzo dużo - 12 czerwca w godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia informowało o o 376 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od czasu, kiedy zdiagnozowano wirus u pierwszego pacjenta, w Polsce wykryto zakażenie u 28 577 osób, a 1222 osoby zmarły z powodu COVID-19.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy