GRY
 
 

Play-Doh – kreatywne zabawy dla każdego

Zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, by kreatywnie i wesoło spędziło czas? Ciastolina Play-Doh będzie strzałem w dziesiątkę! Zabawa z ciastoliną rozwija zarówno wyobraźnię, jak i małą motorykę dziecka. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat. Sprawdź, jakie to proste i wciągające!

Szukając prezentu dla dziecka, pragniemy czegoś, co będzie wyjątkowe, rozwijające, a jednocześnie praktyczne. Sklepy z zabawkami zwykle mają szeroki asortyment. Jednak czy dziecko ucieszy się z kolejnego samochodziku, misia lub lalki? Czy są to prezenty, którymi nasza pociecha pobawi się dłużej? Raczej nie. Czasem warto wybrać coś uniwersalnego, co zainteresuje zarówno chłopca, jak i dziewczynkę, np. ciastolinę Play-Doh.
 

Jak zachęcić dziecko do kreatywnej zabawy?

Warto, aby zabawy, które proponujemy dziecku, rozwijały jego kreatywność. Trzeba jednak pamiętać także o tym, by sprawiały mu radość. Przyjemne z pożytecznym możesz połączyć, proponując maluchowi zajęcia plastyczne, np. rysowanie, malowanie czy lepienie z ciastoliny Play-Doh. Te prace dziecko może wykonywać samodzielnie lub z rówieśnikami, ewentualnie z rodzicami. Warto na początku zainspirować dziecko, np. pokazując mu, co może wyczarować z ciastoliny Play-Doh. Następnym razem maluch sam ulepi coś pięknego dla ciebie.
Pamiętajmy jednak, by nie ingerować w pracę dziecka. Maluch ma własną wizję tego, co chce stworzyć, i jeśli chcemy nauczyć go kreatywności, powinniśmy pozwolić mu realizować swój plan (nawet jeśli ulepiony przez niego miś będzie miał kolor niebieski). Zamiast mówić dziecku, co i jak powinno zrobić, wspierajmy jego pomysły, zachęcajmy i motywujmy do dalszej pracy. W ten sposób nie tylko wzmocnimy w młodym człowieku poczucie własnej wartości, lecz także upewnimy go w tym, że my, rodzice, zawsze kibicujemy mu w tym, co robi.


Zobacz, jak Brandon robi z ciastoliny Słonika:


 
Odkryj nowe zestawy Play-Doh
Play-Doh to nie tylko ciastolina. To również wspaniałe zestawy, które zachęcają do zabawy. Bohaterowie z bajki „Chuck i przyjaciele” – Śmieciarka Rowdy, Wóz Strażacki Boomer, Pracowita Piła Buzz – pomogą ulepić hydranty, płomienie, belki i wiele, wiele innych. Poza tym, Play-Doh oferuje także akcesoria kulinarne do pieczenia ciastek i babeczek (Wieża słodkości, Słodka Kuchenka). Dzięki nim maluch zrobi smakołyki wyglądające jak prawdziwe! Dziewczynki będą zachwycone zestawami z Księżniczkami Disney’a. Dzięki nim ulepią wymarzone sukienki dla księżniczki Ariel, Kopciuszka lub Roszpunki, stworzą bajkowe akcesoria i ozdobią nimi dołączone do zestawu figurki.
 
III edycja akcji Play-Doh rozpoczyna się już we wrześniu!
Więcej o „Akademii Wyobraźni Play-Doh” możecie przeczytać na stronie: 
 
 UWAGA: Przy zakupie w polu komentarza wpisz hasło: babyonline
A Ty, co dziś ulepisz?
Doładuj
Przeładuj