kiedy będą otwarte place zabaw
fot. Adobe Stock

Otwarcie placów zabaw już w tę sobotę. Podano datę!

Jeszcze w tym tygodniu dzieci będą mogły pójść pobawić się na plac zabaw. Rząd podał konkretną datę ponownego otwarcia placów zabaw. Czy na huśtawce i w piaskownicy dziecko będzie musiało mieć na twarzy maseczkę?
Agnieszka Majchrzak
kiedy będą otwarte place zabaw
fot. Adobe Stock
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę czwarty etap „odmrażania" gospodarki w związku z epidemią koronawirusa. W jego ramach zostaną otwarte m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne. To oznacza również ponowne otwarcie placów zabaw. To świetna informacja dla rodziców i dzieci. Niestety, na placach zabaw nie będzie takiego luzu jak wcześniej. Po otwarciu miejsca te zostaną objęte reżimem sanitarnym.

Kiedy otwarcie placów zabaw?

Już od soboty, 30 maja będzie można znów pójść z dzieckiem na huśtawkę lub zjeżdżalnię na świeżym powietrzu.

„Już od 30 maja będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej" – poinformowała Kancelaria Premiera na swojej oficjalnej stronie.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Zasady sanitarne na placach zabaw

Na ten moment z pewnością z wytęsknieniem czekały dzieci i ich rodzice. W ramach walki z epidemią koronawirusa place zabaw zostały zamknięte pod koniec marca i przez wiele tygodni, mimo stopniowego znoszenia obostrzeń dotyczących spacerów i przebywania na zewnątrz, pozostawały nieczynne. To było nie lada wyzwanie zapewnić dzieciom rozrywkę w czasie długich tygodni społecznej kwarantanny, na szczęście nasza codzienna rzeczywistość wraca do normy i dzieci będą w końcu mogły się bawić na placach zabaw.

Przebywanie na placu zabaw będzie jednak wymagało przestrzegania pewnych zasad. Rząd zdecydował, że od 30 maja nie trzeba nosić w przestrzeni publicznej maseczek na twarzy, więc przebywanie na palcu zabaw nie będzie wymagało zasłaniania nosa i ust. Warunkiem jest tu jednak zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Należy zatem zadbać, aby dziecko nie podchodziło zbyt blisko do innych maluchów. Zalecana odległość to minimum 2 metry.

Trzeba także pamiętać, aby unikać tłoku i nie zabierać dziecko na przepełniony plac zabaw.

Rząd zniósł zakaz zgromadzeń publicznych i od 30 maja w plenerze może przebywać do 150 osób. Dlatego warto wybierając się z dzieckiem na plac zabaw kierować się rozsądkiem. W tłumie zawsze pamiętajmy o społecznym dystansie, a jeżeli nie można go zachować, zakładajmy maseczkę.

Źródło: eska.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy