Podaruj mi czerwony balonik, audiobook dla dzieci, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
fot. materiały prasowe

"Podaruj mi czerwony balonik" - książka i płyta CD dla dzieci

Niezwykła bajka dla dzieci. Napisał Andrzej Bachleda, czyta Marek Kondrat.
Podaruj mi czerwony balonik, audiobook dla dzieci, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
fot. materiały prasowe
Zawsze zastanawiałem się, skąd i dokąd lecą te malutkie baloniki, które gdzieś tam po niebie czasem przelatują. Zawsze się zatrzymywałem i śledziłem je wzrokiem do momentu, aż znikały mi z oczu.
 
Moja córeczka zgubiła kiedyś swój balonik, który kupiłem jej na jarmarku. Był to jej pierwszy życiowy dramat. Długo nie mogłem jej pocieszyć. Później codziennie wieczorem wyobrażaliśmy sobie, gdzie ten balonik mógł powędrować i w jakich przygodach brał udział. I tak właśnie narodził się  pomysł na tą opowieść.

Malutki, niewinny balonik popychany przez wiatr, poleciał do Afryki, gdzie został znaleziony przez biedną dziewczynkę Dogon (Mali) i dla niej został najpiękniejszą  i jedyną zabawką.
 
Do każdego odcinka bajki namalowałem obraz i napisałem muzykę. Chciałem zrobić dla dzieci jak najładniejszą książeczkę, bajkę do czytania i słuchania, z ładną muzyką graną na prawdziwych instrumentach a nie na syntezatorze. Wszystko nagrałem sam  w moim atelier-studiu.
Gram na góralskich basach, które od lat leżały na szafie w pokoju muzycznym u mojego dziadka ; mój dziadek te basy kupił od Cyganów na Słowacji. Są to bardzo stare basy. Gram też na banjo, które kupiłem w Salvation Army, jak byłem na studiach muzycznych w Denver. No i gram na mojej gitarze.
 
Andrzej Sikorowski uhonorował mnie pięknym tekstem do piosenki o baloniku.
 
Zapukałem do drzwi Marka Kondrata, którego poznałem u ciotki mojego ojca w Zakopanem, gdzie Marek od lat spędzał swoje wakacje  Zgodził się na pomysł nagrania mojej bajeczki. Marek po prostu przeczytał bajkę do mikrofonu i zapytał czy to wszystko… Wielka klasa.
 
Teraz mam nadzieje, że moja bajeczka trafi do serc dzieci i nie tylko dzieci.
Dzieci od 0 do 100 lat !!!

(Andrzej Bachleda)

Autor: Andrzej Bachleda
Czyta: Marek Kondrat
Premiera: 22 maja 2012 r.

Redakcja poleca: Dziecko słuchając muzyki szybciej zaczyna mówić
Muzyka rozwija wyobraźnię, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, a także przyspiesza naukę mowy. Sprawdź, jak wykorzystać muzykę w rozwoju niemowlaka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy