policjanci uratowali dziecko
fot. Adobe Stock

Bohaterska akcja policjantów: uratowali poparzone dziecko

Bohaterska postawa policjantów sprawiła, że poparzony dwulatek w porę otrzymał pomoc specjalistów. Jego tata mógł go bezpiecznie zawieźć do szpitala w czasie, gdy o zdrowiu dziecka decydowały minuty!
Magdalena Drab
policjanci uratowali dziecko
fot. Adobe Stock
Policjanci z Wałbrzycha patrolowali ulicę, gdy podbiegł do nich mężczyzna proszący o pomoc. Funkcjonariusze nie wahali się ani chwili, zwłaszcza że w grę wchodziło zdrowie małego dziecka.

Policjanci bohaterami: uratowali poparzone dziecko

Zdenerwowany ojciec dwuletniego chłopca szukał ratunku na ulicach Wałbrzycha. Gdy zwrócił się do patrolujących okolicę policjantów, ci zareagowali natychmiast. Okazało się, że w samochodzie 37-latka siedzi poparzone dziecko, które chwilę wcześniej poparzyło się w domu herbatą. Miało rozległe obrażenia i wymagało błyskawicznej pomocy. Funkcjonariusze postanowili eskortować samochód ojca w drodze do szpitala, dzięki czemu maluszek w ekspresowym tempie znalazł się w placówce.

„W zaistniałej sytuacji każda sekund była cenna. Życie i zdrowie ludzkie jest przecież najważniejsze. Chłopiec ostatecznie już po kilku minutach trafił do placówki medycznej, a tam zajęli się nim specjaliści” – powiedziała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

To kolejny przykład bohaterskiego zachowania policjantów. Niedawno informowaliśmy o brawurowej akcji mundurowych w Gorzowie, którzy wybili szybę w samochodzie i uratowali pozostawione w środku, zziębnięte dziecko. Policjant z Włoszczowej z kolei zachował zimną krew i udzielił pierwszej pomocy niemowlakowi, który przestał oddychać. Brawa dla dzielnych stróżów prawa!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy