fot. Fotolia.pl

Czy pora roku ma wpływ na zajście w ciążę i wybór płci dziecka?

Czy wiesz, że są pory roku, które mniej sprzyjają poczęciu a są takie w których zawsze rodzi się statystycznie więcej dziewczynek niż chłopców? Zobacz, jak pora roku wpływa na płodność i na płeć dziecka.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl

Wiele z mam przeglądając kalendarz zastanawia się kiedy najlepiej zajść w ciąże i urodzić. Wyznaczników bywa wiele. Jedna z moich przyjaciółek wolała urodzić wiosną, by do zimy dziecko było „trochę odchowane”. Druga, nie chciała nawet słyszeć, by w zaawansowanej ciąży być w zimę, by uniknąć „kupowania zimowego płaszcza dla wieloryba”.  Kolejna nie wyobrażała sobie rodzić podczas upałów więc środek lata odpadał. Ile nas kobiet, tyle  pomysłów i argumentów.
Ale czy są jakieś inne wytyczne odnośnie urodzenia i pory roku?
Oczywiście.

Poznaj je czytając tekst: Pora roku a ciąża - lepiej urodzić latem, czy zimą?
 

Martwy sezon na plaży  gorący w sypialni

Czy wiesz, że dane statystyczne potwierdzają, że pora roku również ma znaczenie odnośnie urodzeń liczby dzieci. Najwięcej dzieci rodzi się jesienią i latem. Gdy odliczymy 9 miesięcy  okazuje się, że najczęstszym okresem poczęcia są miesiące od października do marca. Jak żartują seksuolodzy martwy sezon na plażach, gorący w sypialniach. Z kolei pora roku, która najmniej sprzyja zajściu w ciążę to wczesna jesień.

Zobacz też: Planowanie płci dziecka
 
Redakcja poleca: Płeć dziecka: czy lekarz może się pomylić - film
Na jakiej podstawie ginekolog określa płeć dziecka i kiedy wynik badania USG w ciąży może być fałszywy?

Wpływ pory roku na płeć dziecka

Czy wiesz, że dane statystyczne wskazują również tendencje odnośnie urodzeń dzieci określonej płci w poszczególnych porach roku?
 
  • Dane kalendarzowe dla tych, którzy chcą mieć syna.
Chłopcy zwykle są poczynani w październiku, kiedy słońce świeci przez 12 godzin a średnia temperatura na dworze wynosi 12 stopni. Jak to wyjaśniają eksperci? Dziecko poczęte w październiku rodzi się na początku lata a nie w zimowe chłody. To dobre dla chłopców zazwyczaj mniej odpornych w chwili narodzin.
  • A może wolicie mieć dziewczynkę?
Statystyki wówczas podpowiadają, że dziewczynki najczęściej rodzą się w wyniku ciąży rozpoczętej w kwietniu a zakończonej zimą. Co ma być potwierdzeniem tego, że dziewczynki lepiej znoszą chłód, niż mali chłopcy.
 
 Polecamy: Płeć dziecka na życzenie.
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy