Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Aliison Felix po cesarce
Instagram/Alllyson Felix
Cesarskie cięcie

Jak szybko można wrócić do formy po cesarce? Szybko, bardzo szybko!

Właśnie odbywają się lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Jedna ze startujących tam pań pobiła rekord świata – dosłownie i w tempie powrotu do formy po porodzie.

Jak szybko można wrócić do formie po cesarce? Bardzo szybko, wręcz w rekordowym tempie! Dowodem na to jest Allyson Felix, która 29 września 2019 r. startowała w mieszanej sztafecie 4 x 400 m. Wraz z zespołem zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata! I dokonała tego 10 miesięcy po cesarce!

Rolniczka Małgosia przytyła w ciąży 20 kg. Czy udało jej się wrócić do dawnej wagi?

Powikłana ciąża zawodniczki

Allyson Felix  w ciąży miała stan przedrzucawkowy. To niebezpieczne zjawisko objawia się wysokim ciśnieniem krwi i białkiem w moczu. Stan ten zagraża zarówno przyszłej mamie, jak i jej dziecku. Zawodniczka została poddana cesarce w 32 tygodniu ciąży, a później spędziła wraz ze swoją przedwcześnie urodzoną córeczką 29 dni na oddziale intensywnej terapii noworodków.

Zatem 33-letnia Allyson po powikłanej ciąży, cesarskim cięciu i miesiącu drżenia o życie córki miałaby prawo długo dochodzić do dobrej formy, nie mówiąc o formie startowej. Tymczasem w 10 miesięcy nie tylko wróciła do dobrej formy, ale zdołała zbudować najwyższą dyspozycję sportową!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

this one is for all my baby mamas🤱🏾 #worldathleticschamps

Post udostępniony przez Allyson Felix (@af85)

Ona mogła, a ty?

Dokonania Allyson Felix są niezwykłe, a jej ostatni sukces wręcz niewiarygodny. Jednak jej wyczyn nie powinien być wytyczną dla wszystkich kobiet. Ciąża często porównywana jest pod względem wysiłku dla ciała do ultramaratonu. Zwykła kobieta po prostu potrzebuje więcej czasu, aby psychicznie i fizycznie wydobrzeć po takim obciążeniu. Allyson udało się tego dokonać rekordowo szybko. Jednak sama przyznaje, że czuła presję, aby jak najszybciej wrócić do startów i wygrywania. Ty takiej presji wywierać na sobie nie musisz.

Zobacz także:

sześcioraczki wracają do domu
AdobeStock
Aktualności
Sześcioraczki z Tylmanowej (Małopolska) wracają do domu!
2,5 miesiąca spędziły w szpitalu. Teraz szczęśliwi rodzice mogą przywieźć maleństwa do domu. Zobacz, kto na nie tam z niecierpliwością czeka.

Były bardzo małe, najmniejsze z nich ważyło około 890 gramów , a największe 1300. Teraz, po blisko 3 miesiącach, dorodne bobasy zaczynają opuszczać szpital. W domu szczególnie jeden maluch nie może się ich doczekać! Pierwsze sześcioraczki w  Polsce Urodzenie się tych sześciorga maluszków 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie było ogromnym wydarzeniem - to były pierwsze takie narodziny w historii polskiego położnictwa. Takie ciąże zdarzają się bardzo rzadko, zaledwie raz na 4,7 miliarda urodzeń na świecie. Było to sukces położników i neonatologów, gdyż dzieci urodziły się zdrowe, chociaż jako wcześniaki (z 29 tygodnia ciąży ) wymagały pomocy. Maleństwa przez jakiś czas przebywały w inkubatorach i potrzebowały wsparcia oddechowego. Pierwsze zawitały w domu Kaja i Nela. Jedna z dziewczynek waży 3 kg, druga – 3,5 kg. Jak powiedziała dziennikarzom po wyjściu ze szpitala mama sześcioraczków Klaudia Marzec, wszystko jest przygotowane na przyjazd dzieci. Na gromadkę rodzeństwa czeka braciszek Pani Klaudia opublikowała nawet na oficjalnym kanale rodzeństwa na Instagramie post. Pokazuje ono zdjęcie pokoju wypełnionego łóżeczkami, a na pierwszym planie widać odwróconego tyłem chłopca. To 2,5-letni Oliwier , starszy brat sześcioraczków. Nie może się już doczekać młodszego rodzeństwa. - Oczekiwanie na rodzeństwo...Ciekawe, jakim będzie starszym bratem? – napisała mama.           View this post on Instagram                   Oczekiwanie na rodzeństwo... Ciekawe jakim będzie starszym bratem? 💙 #szescioraczki #sześcioraczki #sextuplets #starszybrat #rodzenstwo #cantwait #dumnamama #momof7 #momofseven #duzarodzina #bigfamily A post shared by Klaudia Marzec...

ciąża, brzuszek
Panthermedia
Cesarskie cięcie
Cesarskie cięcie to droga na świat przez wyjście ewakuacyjne
Cesarskie cięcie można porównać do konieczności skorzystania z wyjścia ewakuacyjnego – powinno się z niego korzystać tylko wówczas, gdy jest to konieczne. Co warto o nim wiedzieć?

Decyzja o tym, że trzeba przeprowadzić cesarskie cięcie , może zapaść już na samym początku ciąży, tuż przed rozwiązaniem albo dopiero w trakcie porodu. Przyczyny cesarskiego cięcia Wskazania do cesarskiego cięcia mogą być bardzo różne. Decyzję o cesarce lekarze podejmują na przykład, jeśli: Przyszła mama ma poważną wadę serca z zaawansowaną niewydolnością krążenia, zmiany chorobowe siatkówki oka (takie, które mogłyby spowodować jej odklejenie się w trakcie parcia) lub inne poważne schorzenia. W grę mogą wchodzić także wady w budowie kanału rodnego lub jego zmiany chorobowe (np. mięśniaki macicy). Czasem na operacyjne zakończenie ciąży trzeba się zdecydować ze względu na dziecko, np. gdy jest nieprawidłowo ułożone , ma zaburzenia akcji serca lub gdy akcja porodowa przebiega zbyt wolno. Na stół operacyjny przyszła mama może trafić również z powodu krwotoku i przedwcześnie odklejającego się łożyska . Wskazań jest o wiele więcej, tak czy inaczej cesarskie cięcie to poważny zabieg i powinno się je przeprowadzać tylko wówczas, gdy urodzenie siłami natury zdrowego dziecka jest niemożliwe lub wtedy, gdy jest ryzyko, że taki poród zagrażałby zdrowiu albo życiu rodzącej kobiety. Znieczulenie podczas cesarki Kiedyś cesarskie cięcie przeprowadzało się w znieczuleniu ogólnym , które było sporym obciążeniem i dla mamy, i dla dziecka. Dzisiaj stosuje się je bardzo rzadko. Nawet jeśli liczy się każda sekunda, doświadczony anestezjolog w dobrze wyposażonym, nowoczesnym ośrodku jest w stanie znieczulić rodzącą kobiete inaczej. Może zastosować znieczulenie rdzeniowe . Do przestrzeni podpajęczynówkowej kanału kręgowego kręgosłupa wstrzykuje lek, który oddziałuje bezpośrednio na rdzeń kręgowy i w ciągu kilkudziesięciu sekund powoduje znieczulenie przeważnie sięgające od okolicy pępka w dół. Brzmi to groźnie, ale takie...

Małgorzata Socha biega z wózkiem nad morzem
Instagram/malgosia_socha
Aktualności
Socha biega nad morzem z fajnym wózkiem. Też taki chcemy!
Aktorka tegoroczne wakacje spędza nad polskim morzem, jednak zamiast gofrów, lodów i tłustych ryb wybiera ruch. Z takim wózkiem to sama przyjemność!

Fit mama Małgorzata Socha nie odpuszcza treningów nawet w wakacje. Właśnie pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, jak biega z wózkiem i śpiącym dzieckiem w trakcie urlopu nad polskim morzem. Nawet wietrzna pogoda jej niestraszna. Uśmiech nie znika z twarzy aktorki. Nic dziwnego, bieganie z takim wózkiem to sama przyjemność! Małgorzata Socha trenuje jogging z wózkiem THULE Aktorka w jednym z dawniejszych wywiadów wspominała o tym, jak dba o powrót do formy po drugiej ciąży . Przyznała wówczas, że uprawia sport, by wrócić do swojej idealnej wagi, ale nie jest to łatwe i tak naprawdę to szczerze nienawidzi ćwiczyć i robi to głównie rano, by jak najszybciej mieć to za sobą. Od tego czasu minęły jednak dwa lata, aktorka ma już troje dzieci, a jej podejście do aktywności wyraźnie się zmieniło. Być może duży wkład w tę zmianę miała Anna Lewandowska, z którą Małgorzata Socha obecnie trenuje. Poza tym, skoro już aktorka zaopatrzyła się w specjalny wózek do biegania , nie może już mieć wymówek, że zajmowanie się małym dzieckiem nie pozwala jej na uprawianie sportu. Taki wózek to świetna sprawa dla zajętych mam , które chciałyby być w formie mimo tego, że cały ich czas wypełnia zajmowanie się domem i dziećmi. Wystarczy posadzić malca w wózku, założyć wygodne buty i, zamiast na spacer, wybrać się na jogging. Aktorka stawia na aktywny wypoczynek Pod zdjęciem zamieszczonym na instagramie, na którym widać, jak gwiazda aktywnie spędza wakacje nad morzem, dołączony jest krótki opis. „ Morze z dziećmi , przyjaciółmi i oczywiście treningami, co by nie odpocząć za bardzo” – zdradziła Małgosia. Sądząc po minie aktorki, urlop spędzany właśnie w ten sposób daje jej ogromne odprężenie i pozwala na naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami. Z rozpromienioną miną przemierza kilometry przy jednej z polskich plaż, a tymczasem jej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz