Laktator Philips Avent Natural Motion
materiały prasowe
Przygotowania do porodu

Czy masz wszystko w wyprawce? Rozwiąż quiz i weź udział w konkursie! Do wygrania m.in. laktator Philips Avent

Wyprawka do szpitala powinna być gotowa najpóźniej na 4 tygodnie przed spodziewaną datą porodu. Co konkretnie powinna zawierać torba do szpitala? Co najbardziej przyda ci się na oddziale położniczym? Dlaczego ważnym elementem wyprawki jest laktator? Przeczytaj nasz artykuł!

Jeśli jesteś w ciąży, musisz wiedzieć, że ciężarne najczęściej pakują torbę do szpitala około 7. miesiąca ciąży. Dzięki temu można skutecznie uniknąć pośpiechu i stresu, jeśli jednak maluszek pojawi się na świecie wcześniej. Aby mieć pewność, że będziesz miała wszystko, czego potrzebujesz, skompletuj elementy wyprawki do szpitala dla ciebie i dziecka z listą, punkt po punkcie. Poniżej przedstawiamy, co konkretnie przyda się w szpitalu.

Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

Powinna zawierać przede wszystkim następujące rzeczy dla mamy:

  • dokumenty do szpitala (dowód osobisty, NIP pracodawcy lub własny, karta ciąży),
  • wyniki badań,
  • ubrania (1-2 koszule nocne, szlafrok, klapki, skarpetki, 5 par majtek poporodowych, 2 staniki do karmienia, ubranie do wyjścia),
  • kosmetyki i przybory toaletowe (kosmetyczka, żel do mycia, szampon, pasta do zębów, dezodorant, szczotka do włosów, podpaski i podkłady poporodowe, chusteczki),
  • przekąski i wodę do picia,
  • wkładki laktacyjne i laktator.

Powyższe rzeczy warto spakować do pojemnej torby do szpitala, najlepiej w kolejności, w jakiej będą potrzebne – tzn. na sam dół elementy wyprawki, które przydadzą się w dniu wypisu ze szpitala, później rzeczy na czas połogu, a na samej górze rzeczy do porodu z dokumentami i planem porodu.

Przygotowując wyprawkę do szpitala dla dziecka, warto zdecydować się na spakowanie następujących jej elementów:

  • ubranka (najlepiej w rozmiarze 56-62; 3 kaftaniki lub rozpinane body, 3 pary śpioszków, 2 czapeczki, 2 pary skarpetek, rożek lub śpiworek, kocyk, ubranka na wyjście),
  • akcesoria higieniczne (20-30 pieluszek jednorazowych, nawilżane chusteczki, krem przeciw odparzeniom, 4 pieluszki tetrowe).

Dlaczego w wyprawce przyda się laktator?

Laktator to urządzenie służące do odciągania pokarmu z piersi kobiety. Wiele kobiet korzysta z niego w domu, by odciągnąć mleko, które następnie pod ich nieobecność inny opiekun poda dziecku w butelce. Dzięki temu maluch może zaspokoić potrzebę głodu wartościowym pokarmem, nawet gdy mamy nie ma obok. Warto jednak podkreślić, że laktator może przyda się znacznie wcześniej, np. już podczas pobytu mamy na oddziale położniczym. Dlaczego warto spakować go do torby do szpitala?

Philips Avent laktator elektryczny
Philips Avent

Laktator przyda się np. w sytuacji przedwczesnego porodu. U takich maluchów ssanie pokarmu z piersi bardzo często jest niemożliwe, dlatego zaleca się, by mamy wcześniaków odciągały mleko laktatorem. Zdarza się również tak, że mamy mają trudności z rozbudzeniem i podtrzymaniem laktacji (np. po cesarskim cięciu), dlatego oprócz przystawiania malucha do piersi, warto skorzystać z laktatora i odciągać pokarm, najlepiej tak często, jak robiłoby to niemowlę – zwykle minimum 8 razy na dobę. Urządzenie to przyda się również, gdy mama w szpitalu ma poranione, wklęsłe lub płaskie brodawki. Ponadto niedługo po porodzie może pojawić się nawał pokarmu – w takiej sytuacji warto korzystać z laktatora, aby odciągać niewielkie ilości mleka i tym samym ulżyć nabrzmiałym i obolałym piersiom. Wszystkie te sytuacje mogą przydarzyć się każdej kobiecie, dlatego warto, by laktator również znalazł się na liście rzeczy koniecznych do spakowania do szpitala.

Ten laktator warto mieć w wyprawce do szpitala

Jeśli nie wiesz, jaki laktator spakować do torby do szpitala, podpowiadamy! Świetnym wyborem będzie laktator elektryczny Philips Avent SCF392/11, który dopasowuje się do piersi mamy i odwzorowuje naturalny proces ssania. Jak to możliwe? Chociaż ma jeden rozmiar lejka, to jego delikatna, miękka i silikonowa nakładka pasuje do 99,98% brodawek! Dzięki temu mama nie musi wybierać konkretnego rozmiaru czy kształtu lejków – decydując się na laktator Philips Avent, ma pewność, że będzie pasował również po porodzie i nakładka zaadaptuje się do piersi. Sposób działania elastycznej nakładki inspirowany jest fizjologią dziecka: odwzorowuje naturalny proces ssania i stymulacji brodawki. Dzięki temu pobieranie pokarmu jest szybkie i delikatne

Ponadto laktator Philips Avent posiada 8 modułów fazy stymulacji i 16 modułów ssania, więc dopasujesz ustawienia do swoich indywidualnych preferencji. Urządzenie jest ponadto ciche, więc bez obaw możesz ściągać pokarm nawet przy maluszku.

WAŻNE! Jeśli obawiasz się, że zakupiony laktator okaże się zbędny i go wcale nie użyjesz, skorzystaj z akcji Gwarancja Satysfakcji Philips Avent. W ramach trwającej od 1.02 do 31.07.2022 r. promocji w ciągu 60 dni od zakupu będziesz mogła zwrócić laktator, jeśli okaże się niepotrzebny lub nie spełni twoich oczekiwań. Warunkiem jest przedstawienie dowodu zakupu oraz przekazanie danych na temat zakupu i nabywcy. Akcja obejmuje sklepy online i stacjonarne w całej Polsce wymienione w załączniku do regulaminu i dotyczy modeli laktatorów elektrycznych Philips Avent Natural Motion: SCF392/11, SCF391/11, SCF396/11 i SCF395/11.

Odpowiedz na pytanie i weź udział w konkursie, a laktator Philips może być twój!

Wystarczy, że rozwiążesz poniższy quiz i weźmiesz udział w konkursie, a nagrody mogą powędrować właśnie do ciebie. W konkursie można wygrać:
 

  • laktator Philips model SCF392/11


laktator elektryczny Philips Avent
Philips Avent

  •  zestaw składający się z 5 smoczków (zestawy w dwóch wariantach kolorystycznych)


Smoczki różowe konkurs
Philips

Smoczki niebieskie konkurs
Philips


Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 3 najlepsze i nagrodzimy (1 osoba wygra laktator, 2 osoby - po zestawie 5 smoczków w dwóch kolorach).


Materiał powstał z udziałem marki Philips

Odwołanie do przedszkola
AdobeStock
Aktualności
Odwołanie do przedszkola: zasady i terminy procedury odwoławczej [WZÓR ODWOŁANIA]
Odwołanie do przedszkola można złożyć, jeśli dziecko brało udział w rekrutacji do danej placówki i nie zostało przyjęte. Ważne jest, by w odwołaniu podać mocne argumenty i przedłożyć je odpowiednim władzom w wyznaczonym terminie. Co należy napisać w odwołaniu do przedszkola?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka często spędza rodzicom sen z powiek. A kiedy już znajdą taką placówkę, która spełnia ich wymagania, zgłaszają dziecko do procesu rekrutacyjnego i czekają w napięciu, czy zostanie zakwalifikowane. Zdarza się, że decyzja komisji rekrutacyjnej jest odmowna. Gdy dzieci jest więcej niż miejsc w przedszkolu, nie wszystkie mogą zostać przyjęte. Przesądza o tym liczba uzyskanych punktów . Spis treści: Odwołanie do przedszkola: jak to zrobić krok po kroku? Jak napisać odwołanie do przedszkola? Jakich argumentów użyć, pisząc odwołanie do przedszkola? Od negatywnej decyzji komisji rekrutacyjnej można się jednak odwołać. Warto to zrobić, jeśli naprawdę zależy nam na posłaniu dziecka do danej placówki i mamy dobre argumenty, które mogą przekonać dyrekcję do zmiany stanowiska. Odwołanie do przedszkola odbywa się zgodnie z pewnymi wytycznymi. Kiedy i gdzie należy się zgłosić, by walczyć o miejsce dla dziecka w konkretnej placówce przedszkolnej? Odwołanie do przedszkola: jak to zrobić krok po kroku? 1. Wniosek do komisji rekrutacyjnej W ciągu 7 dni od ogłoszenia listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola można odwołać się do komisji rekrutacyjnej. Należy w tym celu złożyć wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka . Komisja rekrutacyjna jest zobowiązana na piśmie uzasadnić swoją odmowę i podać liczbę punktów, jaką dziecko zdobyło w procesie rekrutacji , oraz liczbę punktów, która była potrzebna, by dostać się do danego przedszkola. Na sporządzenie uzasadnienia swojej decyzji komisja rekrutacyjna ma również ściśle określony termin – wynosi on 5 dni. Zobacz także: Czy dziecko jest gotowe do przedszkola? 5 dowodów 2. Odwołanie od uzasadnienia do dyrektora przedszkola W ciągu 7 dni od otrzymania pisma...

dysplazja stawów biodrowych
Fotolia (kolaż SN)
Zdrowie
Dysplazja stawu biodrowego – jak ją leczyć? Kiedy minie?
Dysplazja bioderek wynika z niedojrzałości stawów biodrowych dziecka. Leczy się ją przez szerokie odwodzenie nóżek dziecka – służą do tego specjalne aparaty np. rozwórka Koszli.

Dysplazja stawu biodrowego (większa lub mniejsza) zdarza się dość często. Rodzi się z nią bardzo dużo dzieci. Ze względu na ryzyko dysplazji, każdy niemowlak ma badane bioderka tuż po narodzinach, a potem także na kontrolnych wizytach u pediatry. Jeśli lekarza coś zaniepokoi, kieruje dziecko do dalszej diagnostyki.  Na czym polega ta wada? Dysplazja stawów biodrowych to nic innego jak fizjologiczny niedorozwój bioderek . Staw biodrowy zbudowany jest z miednicy i kości udowej. W miednicy znajduje się spore zagłębienie, zwane panewką stawową, w której umieszczona jest główka kości udowej. W prawidłowo rozwiniętym stawie duża część główki tkwi głęboko w panewce. ​Dysplazja stawów biodrowych  to nieprawidłowe umieszczenie główki kości w panewce stawowej. Dzieje się tak, gdy panewka jest zbyt płytka lub ustawiona pod złym kątem, a staw biodrowy nie może pracować jak należy. Jeżeli dysplazja nie będzie leczona, panewka będzie coraz bardziej się deformować. Niemowlę z dysplazją stawu biodrowego będzie miało coraz większe problemy z odwodzeniem nóżek na boki, a gdy już nauczy się chodzić, kiwa się jak kaczuszka.  Problem dotyczy głównie niemowląt płci żeńskiej. Na 10 dziewczynek z dysplazją stawów biodrowych rodzi się tylko jeden chłopiec z tą wadą. W niektórych sytuacjach można poczekać, aż zniknie sama. Czasem jednak konieczne jest założenie specjalnego aparatu, np. rozwórki Koszli.​ Objawy dysplazji stawu biodrowego: dziecko nie jest w stanie odwieść szeroko nóżek można wyczuć, że nóżka podczas ruchu przeskakuje w biodrze (słychać „klik”) Przy takich objawach możemy  z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić o dysplazji stawu biodrowego. W rozpoznaniu tej wady  nie bierze się pod uwagę ilości i ułożenia fałdek na pośladkach .  Dysplazja widoczna na USG Kiedyś...

Życzenia na Dzień Dziecka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Oto życzenia na Dzień Dziecka w formie krótkich rymowanek – dzieci je uwielbiają! Wybierz wierszyk z naszych propozycji i spraw dziecku frajdę, recytując go na pamięć. Przekonaj się, że takie życzenia mogą być nie tylko zabawne, ale i wzruszające. Mamy też cytaty, które doskonale sprawdzą się jako życzenia z okazji Dnia Dziecka.

W tym szczególnym dniu złóżmy dziecku życzenia, przytulmy i powiedzmy, jak bardzo je kochamy. Znajdziecie tu idealne życzenia na Dzień Dziecka, niezależnie od tego, czy wasze dzieci są małymi marzycielami, poszukiwaczami przygód, łakomczuszkami, czy po prostu małymi smykami! Spis treści: Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: wesołe wierszyki dla najmłodszych Wzruszające życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: cytaty Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które twój maluch na pewno czeka z niecierpliwością. W tym dniu wszystko jest dla niego – może zażyczyć sobie śniadanie, jakie tylko chce, czekają na niego prezenty, niespodzianki, mama o dziwo ma cierpliwość jak nigdy, a tata ma więcej czasu na wspólną zabawę. Ale i my rodzice mamy w tym dniu dużo frajdy, patrząc, jak z roku na rok nasze dzieci rosną, zmieniają się, robią postępy. To dzień, w którym każde dziecko powinno bardzo mocno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców. Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, Ciepłego słoneczka na co dzień, kolorowych snów co noc. * * * Wszystkiego najlepszego Maleńki czy Wyrośnięty – bądź zawsze uśmiechnięty. (Maleńka czy Wyrośnięta – bądź zawsze uśmiechnięta.) * * * Życzenia zdrowia dla Ciebie mamy. I moc całusów, bo mocno Cię kochamy. * * * Wszystkiego najlepszego Ukochana Córeczko (Ukochany Syneczku), Życzymy by Twoje marzenia, jak najszybciej doczekały się spełnienia!  * * * Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego mama z tatą życzy.  (Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz