Posłanka w polskim Sejmie z dwumiesięcznym maluszkiem. Dlaczego to powinno was obchodzić?

W polskim Sejmie ewenement - pewna mama przyszła do pracy z dzieckiem. I co z tego? Czy każdy tak powinien przychodzić do pracy z dziećmi? A co jeśli będą płakać?
Weronika Zagojska
Kornelia Wróblewska z dzieckiem w Sejmie
fot. screen/twitter.com/JoankaSW
Do tej pory takie obrazki mogliśmy oglądać głównie z obrad zagranicznych parlamentów - posłanki karmiące dzieci publicznie piersią także. Kilka lat temu Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej pojawiła się z dzieckiem w Sejmie. Teraz kolejna polska posłanka to robi! Naszym zdaniem to świetnie, szkoda tylko, że nie ma zdjęć z karmienia piersią córeczki.
 

Córka Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie

"Pierwsze posiedzenie w 2018 r. z córką Kornelii Wróblewskiej i Jarosława Kaczyńskiego" - można było przeczytać na Twitterze pod zdjęciem posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Na zdjęciu widać maleńką Antoninę Marię Kaczyńską z mamą posłanka Kornelią Wróblewską, prywatnie żoną Jarosława Kaczyńskiego, prawnika.

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Przewijak i karmienie piersią w biurze i na obradach

Pani Kornelia tuż po porodzie mówiła, że w biurze poselskim ma przewijak, że zamierza karmić piersią i nie będzie się z tym kryć oraz, że ma nadzieję, że nie wyrzucą jej za to z sali plenarnej. Jest osobą aktywną i nie chce siedzieć w domu. Z pierwszym dzieckiem również pracowała, dlatego nie obawia się, że nie da sobie rady – wyjaśniała dziennikowi "Fakt".

Z dzieckiem przy piersi i babcią u boku

Jak sama pisze na swoim profilu facebookowym od 2 stycznia wróciła do pracy już na pełen etat - z Tosią przy piersi i babcią u boku, bez wsparcia której wiele rzeczy i działań nie byłoby możliwych. Dzisiaj był pierwszy wspólny dzień w Sejmie. Posłanka dziękuje wszystkim za miłe powitanie i wszelkie wyrazy wsparcia. Dziękuje też wszystkim posłom opcji za uznanie, zrozumienie i gesty pełne sympatii.

Karmcie piersią publicznie i nie bójcie się tego! Jeśli tylko macie ochotę, a dziecko potrzebuje

Jak przypomina w swoim oświadczeniu Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, a my cytujemy i podkreślamy: karmienie piersią jest naturalnym zjawiskiem związanym z rozwojem każdego człowieka i stanowi afirmację macierzyństwa. Nie można separować kobiet karmiących piersią z przestrzeni publicznej! Kobieta ma do tego prawo w miejscach publicznych. Przepisy polskiego prawa nie zabraniają karmienia w miejscu publicznym, a przedsiębiorca, który wywiera presję na karmiącej kobiecie, aby zmieniła miejsce karmienia, działa bezprawnie.

Karmiąca matka, która zostanie wyproszona ma prawo dochodzenia odszkodowania od właściciela obiektu na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, gdyż takie zachowanie może być uznane za przejaw dyskryminacji ze względu na płeć.
 

Na zdjęciu: Kornelia Wróblewska z Jarosławem Kaczyńskim, mężem, prawnikiem.

Pewnie nie każde miejsce pracy jest tak przystosowane do przyprowadzania dzieci jak biuro poselskie i sala obrad oraz nie każdy maluch jest tak spokojny. Nie każda mama może też liczyć na wsparcie babci i przychylne nastawienie pracodawcy. Każda jednak mama ma prawo do przerwy w pracy na karmienie piersią i ma prawo karmić publicznie. Kropka. A każdy negatywny komentarz na ten temat czy niepochlebna opinia jest wyrazem niezrozumienia, ograniczenia, złej woli i braku znajomości prawa.

Zobacz też:

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Hej Mamy! Nasze święto już w tę niedzielę!!!

Jaką jesteś mamą?