GRY
 
 

Przedszkola katolickie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru przedszkola, sprawdź, ile wydacie na przedszkole katolickie, dla kogo jest przeznaczone i jaki ma program.

Większość z nich jest prowadzona przez siostry zakonne, często jednak nauczycielkami w grupach są osoby świeckie. Opłata jest podobna do tej za przedszkole publiczne (czyli 150–200 zł plus wyżywienie).

Dla kogo
Dla wszystkich. Swoje miejsce znajdzie w nim i mały nieśmiałek, i bardziej odważny maluch. Do przedszkoli katolickich często posyłają dzieci ci rodzice, którzy chcą wychowywać malca w duchu katolickim, zgodnie z wyznawaną wiarą.

Program
Tutaj dziecko nie tylko będzie się bawić, zdobywać i doskonalić umiejętności, ale także bliżej pozna katolickie zasady.
Na zajęciach dużą wagę przykłada się do wychowania dzieci w duchu wiary, angażuje się też często rodziców w zajęcia z maluchami (np. w niektórych przedszkolach w wybrane niedziele organizowane są specjalne spotkania lub pikniki). To sprawia, że rodzice lepiej poznają inne maluchy, ich rodziców – dzięki temu panuje bardziej domowa, wspólnotowa atmosfera.

mtj_dopisek.gif


Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj