Pan Jaromir na tropie klejnotów, książka dla dzieci, książka detektywistyczna
materiały prasowe
Gry i zabawy

Pan Jaromir na tropie klejnotów – recenzja książki

W nowej serii kryminalnej przeznaczonej dla młodszych czytelników pierwsze skrzypce grają lord Hubert, wytworny emerytowany detektyw, oraz jego asystent, niezwykle błyskotliwy Jaromir.

Przygody tej dwójki okraszone są fantastycznym angielskim humorem. Zapraszam serdecznie wytrawnych małych czytelników. Nie będziecie się nudzić.

Przedstawiłam wam wprawdzie bohaterów, ale bardzo ogólnie. Teraz pora na kilka szczegółów. Pan Hubert szuka dla siebie asystenta. Postanowił wrócić do zawodu, bo na emeryturze jego talent się zwyczajnie marnuje. Rozmawia z wieloma kandydatami i dochodzi do wniosku, że chyba najodpowiedniejszym będzie Jaromir, wykształcony i wygadany jamnik, który na dodatek świetnie zna angielski. Jak się domyślacie, jamnik tę robotę dostaje. Dostaje i natychmiast wkracza do akcji. Hubert i Jaromir rozpoczną śledztwo w sprawie zniknięcia ze słynnego kurortu Bad Grunberg drogocennych klejnotów. Poszkodowaną jest pewna duńska arystokratka, a podejrzanymi bardzo wiele osób.

Śledztwo nie tylko was wciągnie, ale i pozwoli na zabawę w detektywa. Będziecie kibicować swoim bohaterom, zachwycać się pomysłowością autora Heinza Janischa, będziecie podpowiadać, trzymać za Jaromira kciuki, a  przy okazji czytania podziwiać ilustracje Ute Karuse.
Najlepszym zaproszeniem do przeczytania niech będą słowa lorda Huberta do pana Jaromira:

Może pan zaczynać od zaraz. You are welcome. Warunek z mgłą może być trudny do spełnienia, pozostałe w pełni akceptuję. Podróż nad morze nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Proszę wziąć z sobą jedynie swój rozum, o wszystko inne się zatroszczę. Proszę się pospieszyć. Musimy rozwiązać pewną sprawę. L.H.

Zatem do dzieła. Proszę zabrać ze sobą tylko czytelnicze chęci.

Pan Jaromir na tropie klejnotów
Autor: Heinz Janisch
Ilustratorka: Ute Krause
Tłumaczka: Joanna Borycka-Zakrzewska
Wydawnictwo Bona

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

rozpoznajemy ptaki, audiobook, książka
materiały prasowe
Gry i zabawy
Rozpoznajemy ptaki po głosie – recenzja książki i audiobooka dla dzieci
Gdy późną jesienią usłyszałam klekot bociana i śpiew skowronka, pomyślałam, że i wy powinniście mieć przy sobie tę książeczkę, w której znajdują się zdjęcia ptaków, a także płyta CD z ptasimi głosami.

Będzie wam miło, gdy w samym środku zimy zaśpiewa kanarek, zastuka dzięcioł, zakuka kukułka.   Czy kiedykolwiek widzieliście drozda śpiewaka żyjącego głównie na drzewach, ale żerującego wśród leśnej ściółki. Ten niewielki smukły ptak , wyróżniający się donośnym i melodyjnym głosem, na zimę nas opuszcza i udaje się na południe Europy lub do Afryki Północnej. A może znacie kukułkę nazywaną na wsiach gżegżółką (okropnie dużo błędów robią w tym wyrazie dzieci, dorośli zresztą także) lub zazulą. Pan kukułka w maju śpiewa dla pań kukułek miłosne pieśni składające się z trzech sylab kukuku. Gdy natomiast jest zdenerwowany woła hahhahhah. Podobnie krzyczą panie, które nie potrafią kukać.    O ptakach tak naprawdę niewiele wiemy. Ani tego, że pan wilga wydaje z siebie fletowe gwizdy, ani tego, że jest ptakiem bardzo skrytym, ani nawet tego, że pieśni miłosne śpiewa najczęściej wówczas, gdy zwiększa się wilgotność powietrza. Jeśli zapoznacie się z książeczką, na pewno będziecie chcieli więcej wiedzieć o naszych skrzydlatych przyjaciołach.   Książeczka zresztą spełnia więcej funkcji. Po pierwsze edukacyjną, bo pozwala nauczyć się odróżniać głosy różnych ptaków. Może być także znakomitą łamigłówką, dziecko obejrzy zdjęcia poszczególnych ptaków, usłyszy następnie dźwięki, a na koniec będzie musiało dopasować ptaka do słyszanego głosu. Ta książeczka ma także walor sentymentalny. Dzieci, tak bardzo tęskniące za wakacjami, za lasem, jeziorami, u brzegów których żyją najróżniejsze ptaki, będą mogły przypomnieć sobie lato z całą jego urodą, śpiewem ptactwa, gorącym słońcem. Chyba warto mieć ja w domu. Napiszcie list do Mikołaja, może spełni wasza prośbę.   Rozpoznajemy ptaki po głosie Wydawnictwo: Harmonia Książka oraz płyta CD   Kącik małego czytelnika - sprawdź,...

Seria "Przyjazna Łapka"
mat. prasowe
Patronaty
Piękne i mądre książeczki dla dzieci!
Seria książeczek "Przyjazna Łapka" powiększyła się o dwie nowe pozycje: dla dzieci, którym brakuje jeszcze odwagi, jak Jeżykowi oraz tych, którzy chcą tęsknią za zimową radością.

Twoje dziecko lubi czytać? Te książki z pewnością mu się spodobają! Wielka przygoda Jeżyka Pięknie ilustrowana książka dla dzieci, idealna na jesień. Uczy samodzielności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem. Mały jeż Herbie jest szczęśliwy w domu ze swoją mamą. Pewnego dnia jednak mama wysyła go na wyprawę. Mały jeż odkrywając otaczający go świat, przekonuje się, że jest odważniejszy, niż przypuszczał, i zdobywa przyjaciela. "Czas, żeby Jeżyk rozpoczął swoją pierwszą wielką przygodę. Ale czy jest na nią gotowy? Jeżyk przekonuje się, że wystarczy odrobina wyobraźni - i już ma tyle odwagi, ile potrzeba, by odkrywać cały wielki, szeroki świat." Za dużo zimowych zabaw Światowy bestseller - Drugi tom serii z przyjaciółmi z bestsellera Za dużo marchewek. Nowe przygody Królika, który miał Za dużo marchewek, i jego przyjaciół. Tym razem w roli głównej Żółw. Żółw nie lubi zimy. Dlaczego? No bo nie. Ale co będzie, kiedy Żółw nie znajdzie spokojnego miejsca na swoją zimową drzemkę? Królik i jego przyjaciele pomogą mu pokochać zimę. Tak jak razem z Żółwiem pomagali Królikowi z jego marchewkami. Ale będzie dużo przygód! Wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i radościach z zimy. Przypomina, że drobne rzeczy mogą przynieść szczęście i radość.   Dzień w Zwierzaczkowie: Strażacy przy pracy Straż pożarna ze Zwierzaczkowa pędzi na ratunek! Pięknie ilustrowane opowieści o niewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca w różnych zawodach. I co w każdej pracy jest najważniejsze. Panią Świnkę trzeba wyciągnąć z dziury w jezdni! Pan Jamnik utkwił w rynnie! A czy to pożar? O, nie! W urodziny Dziadka Żółwia świeczki wymknęły się spod kontroli! Dla strażaków ze Zwierzaczkowa nie ma chwili odpoczynku! Ta zabawna...

Szczepienie dziecka
Fotolia
Aktualności
"Szczepienie uratuje nie tylko twoje dziecko, ale też moje!"
Dlaczego tak ważne są szczepienia ochronne? Ten tekst powinien przeczytać każdy rodzic – szczepiąc swoje dziecko, ratujesz życie innych!

18-miesięczny Charlie urodził się ze złożoną wadą serca, przez którą większość życia spędził w szpitalu. Maluch ma za sobą kilka poważnych operacji i każdego dnia walczy o życie. Jego rodzice robią wszystko, żeby mu pomóc. Mama Charliego opublikowała wzruszający wpis, w którym wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest szczepienie dzieci. Przeczytaj, o co prosi rodziców: "Nie mogę go chronić, więc proszę o pomoc" "Charlie chorujący na jedną z chorób, którym można zapobiec szczepieniem, np. na odrę, świnkę, różyczkę czy ospę wietrzną – to mój największy koszmar. Każda z tych chorób spowodowałaby ogromny ból i cierpienie, a jego ciało mogłoby sobie z nią nie poradzić. Zawsze się upewniałam, czy moja rodzina jest na pewno zaszczepiona. Teraz, kiedy widziałam tyle dzieci umierających z powodu chorób, którym można zapobiec albo których skutki można zminimalizować, jestem jeszcze bardziej przekonana o konieczności szczepienia . Co za ironia, swojego własnego dziecka nie mogę ochronić. Charlie dostaje leki znacznie obniżające jego odporność. Przez kilka następnych miesięcy będzie niezwykle podatny na choroby, przeciwko którym powinno się szczepić dzieci. On sam należy do niewielkiej grupy dzieci, które nie mogą być szczepione. Muszę polegać na innych rodzicach i upewniać się, że ich dzieci są zaszczepione, żeby moje dziecko mogło walczyć z przeciwnościami wynikającymi z wady serca, z która się urodził. Życie Charliego jest ratowane przez oddanych lekarzy, którzy poświęcają swoje życia dla chorych dzieci, przez honorowych dawców krwi, przez rodziców, którzy decydują się przekazać Charliemu zastawki serc swoich dzieci, żeby jego serduszko mogło zostać naprawione. Potrzebuję waszej pomocy, żeby uratować życie mojego małego chłopca, żeby mógł żyć w społeczności pozbawionej chorób, którym można zapobiec. Proszę,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj