LEGO DUPLO
materiały prasowe LEGO DUPLO
Gry i zabawy

3 zabawy, które pobudzą (nie tylko) dziecięcą wyobraźnię

„Halo, Ziemia! Z prawej strony nadlatuje asteroida. Pomocy!”. I wtedy właśnie maluszek nadlatuje zbudowanym przez siebie statkiem kosmicznym, ratując cię z opresji. Wolisz bawić się w coś innego? Nie ma sprawy! Może dasz się zaprosić na spacer po magicznym lesie? Albo na bal u księżniczki?

Fajnie jest tworzyć, prawda? A próbowaliście kiedyś wykreować coś nowego inspirując się tym, co istnieje wokół was? To działa na wyobraźnię a jest niezwykle proste!

1. Spacer wokół domu

Przyglądaliście się kiedyś waszej okolicy? Ale tak uważnie, zwracając uwagę na szczegóły? Czy pamiętasz, po której stronie waszego ukochanego kasztanowca stoi zielony kosz na śmieci? I co jest za piekarnią? Czy przy stojaku na rowery stały jakieś pojazdy? Z grubsza przecież to wszystko wiesz, ale czy próbowałaś odtworzyć wasz mały świat dokładnie? To świetny pomysł na zabawę! Spróbujcie podczas najbliższego spaceru skupić się na tym, co was otacza, po powrocie bierzcie farby i zmalujcie okolicę, ale… niech nie będzie to zwykła mapa osiedla. Zastanawialiście się co by było, gdyby między blokami znajdowały się mosty? Albo z każdego balkonu na podwórko prowadziła zjeżdżalnia? Spróbujcie w kreatywny sposób udoskonalić Wasze osiedle. Możecie też całkiem je przebudować. Śmiało!

2. Miejsce w przestrzeni

Od najmłodszych lat większość dzieci oprócz rysowania kocha również klocki. LEGO® DUPLO® zostały stworzone specjalnie  już dla maluchów od 1,5 roku życia. I już nawet te najmłodsze brzdące będą w stanie coś samodzielnie zbudować. Na początek może to być zwykła wieża lub wasz wymarzony dom. Kiedy już powstaną, warto będzie zbudować ich otoczenie. Może wyobrazicie sobie, że obok domu płynie rzeka, w której pływają aligatory? Albo że mieszkacie tuż obok pasa startowego? A może w ogóle wasz dom będzie latający? Zabawa LEGO DUPLO inspirowana prawdziwym życiem zapewnia wielogodzinną zabawę, która wspomaga rozwój fantazji i wyobraźni. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele uczą się właśnie poprzez zabawę – nie tylko o tym, co je otacza, ale również o prawidłowych nawykach, zachowaniach czy funkcjonowaniu w różnych miejscach. Choćby na lotnisku.

LEGO DUPLO tropikalna wyspa
materiały prasowe LEGO DUPLO

3. Wizyta w zoo

Pamiętasz waszą ostatnią wizytę w zoo? A jeśli nie pamiętasz, to może warto odświeżyć sobie wiedzę o zwierzętach i wybrać się na spotkanie z nimi? A później… no właśnie. Zestaw LEGO DUPLO „Tropikalna wyspa” będzie świetną okazją, żeby pogłębić wiedzę o tych bardziej egzotycznych stworzeniach. Wyobraź sobie, że jesteś opiekunem małp i mieszkasz na co dzień w Amazonii. Albo pracujesz w sierocińcu dla słoni na Sri Lance. W zestawie jest domek na drzewie w środku dżungli oraz wyciągarka do wciągania zapasów, most obrotowy oraz pnącze, na którym huśta się figurka małpki. To świetna okazja do tworzenia własnych scenariuszy zabaw, w których mieszkacie na drzewie lub w innych dziwnych miejscach. Może pod wodą? A może na księżycu? W tym edukacyjnym zestawie jest też szereg kolorowych zwierzątek LEGO DUPLO z ich opiekunką, do których dołączył podróżnik z synkiem. Do dyspozycji macie także kiść bananów, ananasa i różne rośliny z dżungli – świetny pomysł na kolejne spotkanie!

LEGO DUPLO tropikalna wyspa
materiały prasowe LEGO DUPLO

Każdy wiek jest dobry

Kreatywność może być stymulowana już od wczesnego dzieciństwa. Klocki LEGO DUPLO są inspiracją do budowania pierwszych, prostych modeli i w ten sposób rozwijania jej. Dostarczają twórczej radości i są zaprojektowane tak, by były bezpieczne dla małych rączek. Ale nie tylko dla nich – wyobraźnia to jedno z kluczowych umiejętności, które można rozwijać w wieku przedszkolnym. Dzięki niej dziecko jest elastyczne w myśleniu i zachowaniu, potrafi planować i adaptować się do zmian.
A ty rodzicu, jesteś z nim po to, żeby stymulować te wszystkie doznania oraz… świetnie się bawić. Wspólnie możecie przenieść się choćby na tropikalną wyspę. I stworzyć własną historię ratowania turystki z opresji lub niesienia pomocy rannemu słoniowi… W świecie dziecka nic nie jest oczywiste, co jest właśnie dowodem na to, że jego wyobraźnia pracuje. Pozwól maluchowi wymyślać swoje własne historie i przeżywać przygody, które dostarczą mu emocji i wielu radości.
Niech obserwacja tego, co was otacza będzie tylko punktem wyjścia do zabawy i zbudowania określonego miejsca z klocków LEGO DUPLO. A później… godziny kreatywnej zabawy gwarantowane!

LEGO DUPLO
materiały prasowe


Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
W jaki sposób zabawa klockami wspomaga rozwój i ułatwia naukę?
Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało zmierzyć się z napisaniem szkolnego wypracowania, rozwiązaniem trudnego zadania matematycznego czy przygotowaniem rysunku na zajęcia plastyczne. Jak sprawić, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, lecz zachęcającym wyzwaniem? Pomoże wam w tym zabawa klockami!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'mopkpupmcm', 'kiekfcfhthnkisfvrexwzystsyni']); Okazuje się, że dzieci bawiące się klockami od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności, jak wyobraźnia przestrzenna, sprawne komunikowanie się z innymi ludźmi, a także kreatywność. Jak wykorzystać klocki do nauki? Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojego dziecka na sukcesy w szkole, postaw na klocki, które będą zawierać różne elementy graficzne – np. litery alfabetu lub cyfry. Różnorodność kolorystyczna i łatwość łączenia elementów wzbudzi ciekawość dziecka i przy okazji ułatwi zapamiętywanie informacji. Ale ważne jest nie tylko to, co znajduje się na klockach – liczy się także sprawność manualna. Jeśli twój maluch potrafi już zbudować bardziej skomplikowane konstrukcje, np. most, czy pociąg, możesz zaproponować mu jeden z zestawów Lego Duplo, z którego można konstruować trudniejsze figury. Nauka liczb i poznawanie świata w jednym! Marzysz o tym, by twoje dziecko żywiołowo podchodziło do tematu nauki? Potraktujcie przyswajanie wiedzy jak dobrą zabawę! Ułatwi wam to „Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO” , który w zabawny sposób oswaja dzieci z nauką. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym zapamiętywać cyfry. Zestaw zachęca do budowania i wcielania się w różne role. Oprócz kolorowej lokomotywy zawiera: dwie figurki dzieci DUPLO, które mogą...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Rozwój dziecka
Sprawdzone sposoby na rozwijanie wyobraźni dziecka
Denerwujesz się, że Twoje dziecko ciągle „buja w obłokach”? Niepotrzebnie! Wyobraźnia jest bardzo ważna w rozwoju dziecka i potrzebna w różnych sytuacjach, dlatego należy wspierać jej rozwój.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'qcdtgnmseo', 'amxvfaraqxozvckttkxdnjrcmbmf']); Chciałabyś, żeby Twoje dziecko było racjonalne, poważne i twardo stąpało po ziemi, bo z doświadczenia wiesz, że te cechy bardzo przydają się w niełatwym dorosłym życiu? Oczywiście jest w tym dużo racji, ale nie zapominaj o tym, że wyobraźnia jest nie mniej ważna. To dzięki niej Twoje dziecko może rozwijać kreatywność, wpadać na nietuzinkowe pomysły, marzyć i dążyć do realizacji tych marzeń, a to przecież w życiu jedna z najważniejszych rzeczy. Dlatego staraj się wspierać wyobraźnię malucha. Dlaczego warto rozwijać wyobraźnię dziecka? Chcielibyśmy, aby nasze dzieci były jak najlepiej przygotowane do dorosłego życia – samodzielne, dobrze zorganizowane i racjonalnie myślące. Dlatego wielu z nas w trosce o dobro swojego dziecka na wszystkie przejawy fantazjowania reaguje karcącym stwierdzeniem: „Nie bujaj w obłokach” albo „Nie myśl o niebieskich migdałach”. Tymczasem snucie różnego rodzaju fantazji i wymyślanie  historii to naturalny etap rozwoju poznawczego dziecka. Co więcej, wyobraźnia jest nam potrzebna nie tylko do tego, by być kreatywnym, lecz także do tego, żeby móc przewidzieć konsekwencje różnych zachowań i zdarzeń. Dlatego, kiedy Twoja pociecha znów opowiada Ci o wróżkach, smokach albo innych stworach, które mieszkają w Waszej szafie czy pod łóżkiem, po prostu uważnie słuchaj albo… przyłącz się do fantazjowania! Warto też samemu opowiadać bajki . Nie tylko wspomaga to rozwój mowy, koncentracji i funkcji poznawczych, lecz także wspaniale rozwija wyobraźnię. Na początek wybierz książeczki, które są bogato ilustrowane, bo maluszek będzie skupiał się bardziej na tekście niż na obrazie....

Lego Duplo
Lego Duplo
Patronaty
WYNIKI! Weź udział w testowaniu LEGO® DUPLO® "Stajnia z kucykami"
Chcesz pomóc swojemu dziecku rozwijać zdolności poznawcze? Przetestuj zestaw LEGO® DUPLO® "Stajnia z kucykami" i zobacz, jak maluch radzi sobie z nowymi wyzwaniami!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'rdinlmpsmb', 'ngrkrciftgcszjautxilaxminumc']); Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność. Zabawa klockami to także świetny sposób na to, aby dziecko wzmocniło zdolności manualne. Co ciekawe, wpływa ona również na rozwój zdolności poznawczych. W jaki sposób? Klocki pomagają dziecku poznawać świat Rozwój poznawczy to przede wszystkim zdolność logicznego myślenia i łączenia poszczególnych elementów informacji. Zabawki takie jak puzzle czy klocki rozwijają logiczne myślenie, umiejętność porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów. Dziecko uczy tego, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy, a przy okazji dostaje prawdziwą porcję wiedzy o świecie. Na przykład bawiąc się zestawem LEGO DUPLO "Stajnia z kucykami" , maluch dowiaduje się, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, jak je karmić i pielęgnować. To prawdziwa gratka dla miłośników koni, która rozwija w dziecku empatię oraz wiedzę o świecie. Przetestuj "Stajnię z kucykami" Chcesz sprawdzić dziecku frajdę i przy okazji rozwinąć jego zdolności manualne oraz poznawcze? Weź udział w testowaniu uroczego zestawu LEGO® DUPLO® "Stajnia z kucykami". Pozwala on zbudować doskonale znane otoczenie i odgrywać w nim realistyczne scenki z udziałem figurek DUPLO. Przedszkolakom spodoba się zabawa w opiekowanie się kucykami w stajni: czesanie ich szczotką, karmienie sianem z paśnika i pojenie wodą z wiaderka. Maluchy z łatwością mogą zbudować i przebudowywać stajnię, co pozwala na niezliczone godziny zabawy w odgrywanie ról dla młodych miłośników koni. Zabawę...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj