GRY
 
 

Przestańcie się litować! – apeluje matka dziewczynki

Nie chce, by modlono się za jej dziecko. „Co się stało z jej twarzą? - pytają, a ja im mówię: Ona jest piękna!”.

Dziewczynka z naczyniakiem
fot. Instagram katiemcrenshaw
"Co się stało z jej twarzą? Kiedy to zniknie? Modlę się, aby to znikło" - to zdania, które najczęściej słyszy mama dziewczynki ze zdjęcia. Czasem reakcja otoczenia bywa jeszcze mocniejsza: "Obróć ją od tej dobrej strony" lub "Szkoda, bo jest całkiem ładna". 

Silna młoda matka postanowiła walczyć o to, by ludzie akceptowali odmienność

Córka Katie Crenshaw, Charlie urodziła się z naczyniakiem kapilarnym. Rezultatem jest duże znamię pod jej prawym okiem.
"To jest zwykle pierwsza rzecz, którą ludzie u niej zauważają. Wiem to, bo zwykle pierwsze, co komentują to właśnie znamię" – napisała Katie na swoim blogu. 
"Całe jej twarz to moja słodka Charlie i nie ma to znaczenia, jak wygląda. Przestańcie się litować. Ona jest zdrową dziewczynką i naszym błogosławieństwem. Jej naczyniak nie ma wpływu na to, kim ona jest tak, jak plamka na ramieniu. Nie trzeba ciągle o tym wspominać i nie trzeba życzyć nam, by znikną". 

Katie nie retuszuje zdjęć dziecka, dodając je na Instagram, nie obraca córki tak, by ukryć "truskawkowe" znamię. Matka dziewczynki chce, by ludzie potrafili docenić jej dziecko bez względu na wygląd dziewczynki.

"Jest to część jej wyjątkowej urody. To może nigdy nie zniknąć i wiecie co? Nie musi. Chciałbym raczej rozmawiać o jej nowych osiągnięciach, niesamowitym uśmiechu, albo o tym, jak wspaniałe ma oczy. Nie musimy mówić o tym za każdym razem, gdy spojrzysz na nią (...) To jest częścią tego, kim ona jest. Nie musi być stale komentowane, krytykowane (...) Choć nie mam nic przeciwko edukacji ciekawskich umysłów, to nie muszę słuchać twojej opinii na temat tego, jak znamię może na nią wpływać" – kontynuuje Katie.

Mam dziewczynki zdaje sobie sprawę, że odmienność ciekawi ludzi, stąd ich pytania. Każdego dnia tłumaczy sobie, że nie robią tego ze złej woli. Zachęca przy tym wszystkich ciekawskich, by zamiast modlić się, żeby znamię zniknęło, modlili się o to, by dziewczynka wyrosła na zdrową i pewną siebie kobietę.
 
 

A day in the sixties. ☀️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika k a t i e • c r e n s h a w (@katiemcrenshaw)

 
Zobacz też: Ludzka znieczulica nie ma granic! Przeczytaj, co spotkało tego chłopca
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj