Puzzle dla dzieci
fot. AdobeStock

Puzzle dla dziecka: 21 pomysłów

Jakie puzzle wybrać dla 2, 3, 4 i 5-latka? Mamy mnóstwo fantastycznych pomysłów, które ucieszą każde dziecko.
Dominika Bielas
Puzzle dla dzieci
fot. AdobeStock
Puzzle to prezent idealny! Dostępne są w wariantach dla różnych grup wiekowych, możesz dopasować obrazek do zainteresowań dziecka i najczęściej to prezent w bardzo przystępnej cenie. Sprawia dużo radości, nie nudzi się i z pewnością ma walory zabawki edukacyjnej, przy czym jednocześnie gwarantuje świetną zabawę!

Puzzle dla 2-latka

Pierwsze puzzle dla najmłodszych kupisz w bardzo fajnych zestawach. Dzięki temu nawet półtoraroczny maluszek może uczyć się układać układanki i nie zrazi się zbyt trudnym poziomem. Fantastyczną opcją są puzzle Baby. W pudełku znajdziesz 4 mini układanki składające się z 2, 3, 4 i 5 elementów. Gdy puzzle przestają być wyzwaniem, można pomieszać układanki z kilku pudełek dla utrudnienia zadania.
Jeśli maluch szybko załapał, o co w tej zabawie chodzi, czas na coś troszkę trudniejszego. Wybierz puzzle z bardzo dużymi i grubymi elementami, dzięki czemu małe rączki nie będą miały problemu z podnoszeniem elementów.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Puzzle dla 3-latka

Aby zainteresować starsze dziecko układaniem puzzli, warto wybrać zestaw z ukochanym bohaterem z książeczek lub bajek. Zwróć uwagę, by obrazki były duże, a kolory intensywne. Maluchowi będzie łatwiej znaleźć np. oko lub nos Marshalla z Psiego Patrolu.

Puzzle dla 4-i 5-latka

Przedszkolak ma już dużo bardziej sprawne paluszki i dłonie, a także jest coraz bardziej spostrzegawczy, fajną propozycją są tzw. puzzle obserwacyjne, na których znajduje się wiele szczegółów.
Bardzo praktycznym prezentem dla dzieci w wieku 4-5 lat będą zestawy puzzli 4w1. W pudełku najdziecie 4 układanki, każda o innej ilości elementów.

Puzzle dla 6-, 7- i 8-latka

Wybierając puzzle dla starszaka, koniecznie upewnij się, czym dziecko się interesuje. To z pewnością zachęci je do układania. W tym wieku można także zaryzykować większą ilość elementów. Można przecież zawsze układać puzzle całą rodziną.
Bardzo ciekawą opcją są puzzle trójwymiarowe. Jeśli dziecko uwielbia układanki i klocki, możesz je zaskoczyć puzzlami 3D. Koniecznie zwróć uwagę na ilość elementów.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy