GRY
 
 

Roczny urlop macierzyński także dla matek I kwartału

Matki I kwartału wygrały! Roczne płatne urlopy rodzicielskie obejmą wszystkich rodziców dzieci urodzonych w 2013 r.

Ospa wietrzna, dziecko, wiatrówka
fot. Fotolia

Przez ostatnie pół roku trwały protesty Matek I kwartału, których dzieci miały urodzić się przed 17 marca 2013, przeciw planowanym zmianom w przepisach, dotyczących nowego wymiaru urlopu macierzyńskiego. Według oprotestowanego projektu, roczny urlop macierzyński, który wg planów ma wejść w życie 1 września 2013 r. miał przysługiwać tylko tym rodzicom, których dzieci urodziły się po 17 marca.

W piątek 26 kwietnia przedstawicielka Matek I kwartału Aneta Siejka po spotkaniu z premierem oświadczyła jednak, że według nowych ustaleń roczne urlopy obejmą wszystkich rodziców 2013.

Jej słowa potwierdził tez premier, Donald Tusk, który oświadczył jednocześnie, że "Jeśli stać nas, ze względu na wygenerowanie pewnych środków, na jeszcze jedną inwestycję, to niech to będzie inwestycja w polskie dzieci i polskie rodziny."

Więcej o planowanych zmianach prawnych 2013 przeczytasz tutaj

Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj