Narodziny dziecka zmieniają wszystko – nowe przyzwyczajenia zastępują stare, mieszkanie zaczyna przypominać kącik zabaw, a ogień w związku młodych rodziców nieco przygasa. Twoje życie też tak wygląda? Nie jesteś sama!

Reklama

Pieluchy i bałagan zamiast miłości?

Amerykańska fotografka Morgan Ramsey opublikowała na Facebooku post, który poruszył tysiące mam – kilka dni udostępniono go ponad 12 tysięcy razy! Pod zdjęciem i wzruszającym wpisem pojawiły się setki komentarzy, potwierdzających, że Morgan ma rację. Kiedy przeczytasz, co napisała, zrozumiesz, dlaczego mamy pokochały jej post!

"Czasem musisz znaleźć spokój w chaosie. Pewnego dnia obudzisz się i zadasz sobie pytanie, co ty właściwie robisz ze swoim życiem. Dlaczego czujesz, że coś nie gra" – napisała Morgan. "To moment, w którym uświadamiasz sobie, że pytania, gdzie ty i twój partner spędzicie wieczór i co będziecie robić, zmieniły się w pytania o pieluchy, sprzątanie, wstawanie w nocy do dziecka" – dodała. Na miejscu zabawy i miłości pojawiły się zmęczenie, kłótnie, brak zainteresowania sobą nawzajem. Nic dziwnego, przez większość czasu to dzieci są na pierwszym miejscu. Morgan wierzy, że nie wszystko stracone i radzi, by wrócić do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. W końcu gdyby nie miłość, dzieci nie byłoby na świecie!

Jak pomóc swojemu związkowi?

"Poświęć chociaż chwilę na rozmowę ze swoim partnerem o wszystkim, tylko nie o dzieciach, pracy czy pieniądzach. Zapytaj, jak minął mu dzień i słuchaj tego, co do ciebie mówi. Nie bagatelizuj stresu, który pojawia się w waszym życiu, nie porównuj bólu. Rozmawiajcie o waszym pierwszym spotkaniu, zawsze. Pamiętajcie o tej iskrze, która wznieciła między wami pożar. [...] Czasem, kiedy chcesz płakać, śmiej się. Uwielbiaj tej wspaniały bałagan, który tworzycie" – zakończyła swój wpis Morgan.

Zobacz także

Morgan doskonale opisała to, co czuje niejedna mama. Jeśli ty też zauważyłaś, że po pojawieniu się dzieci płomień w twoim związku nieco przygasł, skorzystaj z jej rady. Być może wystarczy ta jedna iskierka, by go na nowo rozpalić?

Zobacz także: Gdzie znaleźć miłość w związku po urodzeniu dziecka? Odpowiedź znajdziesz na facebooku

Reklama

Źródło: Facebook

Reklama
Reklama
Reklama