Mimo tego, że zaczęły się już odbywać imprezy, kolonie, obozy - pamiętajmy, że pandemia koronawirusa nadal trwa! W ciągu ostatnich dni wirusa SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych osób. Potwierdzono już kilka przypadków zarażenia, jednak nie udało się skontaktować jeszcze ze wszystkimi uczestnikami.

Reklama

Koronawirus na obozie artystycznym

Koronawirus został wykryty na Obozie Artystycznym w Rabce-Zdroju (5 lipca), podczas którego dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność. Wynik dodatni potwierdzono u sześciu osób, są to cztery opiekunki i dwie uczestniczki. Dotyczy to mieszkańców Tarnobrzega, a także dwóch powiatów: kolbuszowskiego oraz tarnobrzeskiego.

„Dwanaście osób zostało objętych kwarantanną i wytypowanych do badań. Do czwartku potwierdzono wynik dodatni u ośmiu osób, sześciu osób z narażenia na terenie powiatu nowotarskiego i dwóch osób z kontaktu w środowisku domowym” - mówi Dorota Gibała, rzecznik prasowy podkarpackiego sanepidu.

Kolejne turnusy odwołane

W trosce o zdrowie wychowawców i uczestników pozostałe turnusy zostały odwołane. „Z wielkim smutkiem muszę Państwa powiadomić o odwołaniu III turnusu Obozów Artystycznych w dniach 19.07-1.08.2020 r., oraz IV turnusu w dniach 2-15.08.2020 r. (...) Zdrowie Państwa dzieci i kadry jest najważniejsze i, mimo że wszyscy czekaliśmy na te Wasze uśmiechy, śpiewy, spotkania to będziemy musieli zaczekać jeszcze kilkanaście kolejnych miesięcy” - powiedział Jarosław Piątkowski, organizator tego wydarzenia.

Kontakt z pozostałymi uczestnikami

Sanepid prosi o pilny kontakt wszystkie pozostałe osoby, które brały udział w I Koncercie Finałowym Ogólnopolskich Obozów Artystycznych w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju. One również były narażone na zarażenie koronawirusem. Jeśli należysz do tej grupy – skontaktuj się poprzez adres: nowytarg@psse.malopolska.pl

Zobacz także

Koronawirus również na innych koloniach

Niestety, obóz w Rabce-Zdroju nie był jedynym skupiskiem ludzi, gdzie wykryto koronawirusa. Zarażona jest też osoba z personelu kolonii w Poroninie i Murzasichlu na Podhalu. Zgodnie z panującymi zasadami pozostałe osoby przebywają na kwarantannie, testom poddano 84 uczestników, 80 jest zdrowych, czworo jednak nadal czeka na wynik testu. W związku z rosnącą liczbą zakażeń już teraz odwołano Poroniańskie Lato – imprezę, która miała odbyć się w tym roku.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz również:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama