Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mądre przysłowia
Adobe Stock/ Balazs
Cytaty i przysłowia

Mądre przysłowia, które pomogą ci w problemach

Mądre przysłowia kryją wiele porad i wskazówek, które pomogą ci w obliczu problemów i zainspirują do działania. Poznaj je wszystkie i wybierz swoje ulubione!

Codzienne problemy mogą skutecznie zniechęcać do działania, jednak nie jesteś z nimi sama! Każdy boryka się z trudnościami, dlatego warto korzystać z doświadczenia innych. Mądre przysłowia o życiu zawierają nieocenione doświadczenie poprzednich pokoleń, które pomoże ci dostrzec i przezwyciężyć wszystkie trudności.

Mądre przysłowia:

  1. O życiu, które jest pełne trudności
  2. O miłości, która nieraz wodzi nas za nos

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Przysłowia – mądre aforyzmy o życiu

Życie pisze różne scenariusze. Czasem stoimy w obliczu ciężkich wyborów, od których zależy nasza przyszłość. Bazując wyłącznie na swoim doświadczeniu, możemy popełnić wiele błędów. W takich momentach warto wziąć pod uwagę perspektywę i wiedzę innych.

Mądre przysłowia o życiu są sumą doświadczeń przeszłych pokoleń, które bazując na swoich przeżyciach, utworzyły powiedzenia przestrzegające przed ich błędami. Będą dla ciebie świetną pomocą w codziennych decyzjach i pokrzepieniem w ciężkich chwilach.

„Im kto jest mniej wart, tym wyżej głowę nosi.”

„Każdy guzik ma swą pętelkę.”

„Od cudzego zdania lepsze jest własne doświadczenie.”

„Dobrego i karczma nie zepsuje, a złego kościół nie naprawi.”

„Dopiero po wyschnięciu studni doceniamy jej wartość.”

„W sprawach pieniędzy wszyscy ludzie są sobie obcy.”

„Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasem wiek przychodzi sam.”

„Nie marnuj czasu dla próżnego hałasu.”

„W każdym żarcie połowa prawdy.”

„Kto żyje z ludźmi, to i ludzie z nim.”

„Pocieszaj, jak umiesz. Doradzaj, jak rozumiesz.”

„Dobrze mieć wiele drzwi w domu.”

„Niewielu wie, jak dużo trzeba wiedzieć, aby móc zrozumieć, jak mało wiemy.”

„Ufać każdemu – szlachetnie. Nie ufać nikomu – bezpiecznie.”

Mądre przysłowia o miłości

Miłość to uczucie, które jest ogromnym pragnieniem większości ludzi na świecie. Bez niej życie wydaje się niepełne. Mądre przysłowia bardzo często nawiązują do tego najcenniejszego uczucia i możesz z nich wyczytać wiele wartościowych porad.

„Można kochać jak szaleniec, ale nigdy jak głupiec.”

„Czas – uczuć morderca.”

„Choć dobrze znamy, jednak źle działamy.”

„Dwa ciała. Jedna dusza.”

„Kochające serce zawsze jest młode.”

„Z ładnej miski się nie najesz.”

„Miłość nie szuka. Miłość znajduje.”

„Kochanie – gorzej jak więzienie. Z więzienia wyzwolą, z kochania nie zdolą.”

Zobacz także: 

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Cytaty o śmierci
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Cytaty i przysłowia
Cytaty o śmierci, które pomogą ukoić ból
Cytaty o śmierci mogą pomóc zrozumieć trudny czas, w którym doświadczamy utraty kogoś bliskiego, ale również docenić samo życie. Doświadczenie śmierci jest niezwykle trudnym wydarzeniem, na pewno warto jednak wierzyć w to, że wszystko się ułoży.

Cytaty o śmierci przydają się przy składaniu kondolencji, przygotowywaniu mowy pożegnalnej albo tekstu upamiętniającego osobę, która odeszła. Czasem mogą też pomóc w przeżywaniu okresu żałoby.  Spis treści: Cytaty o śmierci i przemijaniu Cytaty o śmierci bliskiej osoby Smutne cytaty o śmierci Mądre cytaty o śmierci   Cytaty o śmierci i przemijaniu Śmierć bliskiej osoby jest niesprawiedliwa i często nie możemy się z tym faktem pogodzić. Poniżej przygotowaliśmy cytaty o śmierci i przemijaniu, które stworzyli poeci i pisarze. „Może tylko nam odchodzenie wydaje się straszne? Może bardziej cierpią ci, co zostają?” Dorota Terakowska „Poczwarka” „Ludzie zwykle odkładają najważniejsze słowa na później, a ich bliscy odnajdują je w pośmiertnych listach.” Markus Zusak „Złodziejka książek” „Im jaśniej człowiek płonął za życia, tym mocniej jego gwiazda świeci w ciemności.” George R. R. Martin „Gra o tron” „Bo żyć możesz tylko tym, za co zgodzisz się umrzeć.” Antoine de Saint-Exupéry  „Twierdza”   Cytaty o śmierci bliskiej osoby Przeżycie śmierci bliskiej osoby, jest bardzo trudnym doświadczeniem. Oto cytaty, które ukazują skalę cierpienia związanego z odejściem rodzica.  „Mój ojciec nie umarł. Będzie żył tak długo, jak długo będzie trwać pamięć po nim.” Autor nieznany „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli.” George Herbert   Smutne cytaty o śmierci Smutek jest nierozerwalnie związany ze stratą bliskiej osoby. Zachęcamy do zapoznania się ze smutnymi cytatami o śmierci, czyli sentencjami, których dominantą jest właśnie...

Cytaty o miłości
Adobe Stock/fot. tong2530
Cytaty i przysłowia
Cytaty o miłości – przekaż w piękny sposób to, co czujesz
Cytaty o miłości to zbiór najpiękniejszych sentencji, jakimi kiedykolwiek opisano zjawisko miłości. Miłość to jedno z pierwszych uczuć, jakiego doświadczamy, pojawiając się na świecie, a także jedno z najsilniejszych. Rozmowa o miłości bywa trudna. Odpowiedni cytat pomoże ci wyrazić to, co czujesz.

Gdy jesteśmy zakochani, aż chciałoby się zanucić słowa piosenki z bajki o Królu Lwie „Miłość rośnie wokół nas”. Cytaty o miłości, które wyrażają to, co trudno ubrać w słowa, pomogą ci opisać, co czujesz do bardzo bliskiej ci osoby.  Spis treści: Krótkie cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości Cytaty o miłości szczęśliwej Cytaty o nieszczęśliwej miłości Cytaty o miłości do dziecka Piękne cytaty o miłości Cytaty o miłości z piosenek Cytaty o miłości z książek  Krótkie cytaty o miłości Kiedy chcemy przekazać ukochanej osobie w prosty sposób nasze uczucia, dobrym wyborem będą krótkie cytaty o miłości.  „Miłość jest znalezieniem siebie zewnątrz siebie.” Kremer „Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.” Antoine de Saint-Exupéry   „Miłość to głupota robiona we dwoje.” Napoleon Bonaparte   „Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.” Dr Davis Viscott „Miłość jest tym, o czym marzysz, paląc trzeciego papierosa.” Mian Mian Mądre cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości pomagają zrozumieć, co w życiu jest ważne. Czasem podkreślają siłę prawdziwej miłość, a czasem uświadamiają, że trzeba odpuścić w imię miłości. „Kto nie umie kochać, musi się uczyć pochlebstwa, inaczej nic nie zwojuje.” Johan Wolfgang Goethe „Miłość jest wtedy, gdy dajesz człowiekowi wolność wyboru, a on wybiera ciebie. Każdego dnia.” Autor nieznany „Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w szczęściu.” Selma Lagerlof „Ktoś...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz