atrakcje dla dzieci Kraków
Adobe Stock/ rh2010
Czas wolny

Najciekawsze atrakcje dla dzieci – Kraków 

Zapomnijcie o nudzie podczas zwiedzania i poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci. Kraków i okolice oferują mnóstwo miejsc, w których czeka na was świetna zabawa.

Dawna stolica Polski obfituje nie tylko w pokaźną ilość zabytków, lecz także w przeróżne miejsca przyjazne dzieciom, gdzie mogą one zdobywać wiedzę poprzez zabawę bądź po prostu wyładować swoje nieposkromione pokłady energii. W naszym zestawieniu znajdziecie najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie, które będą odpowiednie zarówno dla maluchów, jak i starszaków.

Spis treści:

  1. Edukacyjne atrakcje dla dzieci w Krakowie
  2. Zabytki i muzea przyjazne dzieciom
  3. Kraków z dzieckiem na sportowo

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Edukacyjne atrakcje dla dzieci w Krakowie

Ogród Doświadczeń im. Lema

Ogród Doświadczeń Lema atrakcja dla dzieci w Krakowie
Adobe Stock/ Катерина Мудра

Jeden z pierwszych edukacyjnych parków plenerowych w Polsce. Możecie tutaj całą rodziną bawić się na interaktywnych urządzeniach, które wyjaśniają trudne zagadnienia nauki. Eksponaty związane z fizyką, optyką czy akustyką zachęcają dzieci w każdym wieku do poznawania świata w formie zabawy.

Ze względu na to, że ta atrakcja dla dzieci w Krakowie znajduje się na świeżym powietrzu, to polecamy odwiedzić to miejsce wyłącznie w pogodne dni. Niesprzyjające warunki pogodowe mogą wam popsuć zabawę i zniweczyć plany poznawania świata w wyjątkowym ogrodzie im. Stanisława Lema.

Adres: aleja Pokoju 68, Kraków

Więcej informacji: strona internetowa Ogród Doświadczeń Lema

Wioski świata

Wioski Świata w Krakowie
Adobe Stock/ Krzysztof Tabor

A może zabierzecie dzieci w miejsce, w którym zaledwie kilka kroków od indiańskiego tipi znajduje się eskimoskie igloo? Poznawanie kultur świata jest najlepszym sposobem na poszerzanie horyzontów myślowych, a w Krakowie możecie odwiedzić Mongolię, Papuę czy Grenlandię w jednym miejscu bez zaginania czasoprzestrzeni!

Wioski świata to wyjątkowa atrakcja, na obszarze której organizatorzy odzwierciedlili charakterystyczne scenerie z różnych krańców świata. Ze względu na to, że wioski znajdują się na świeżym powietrzu, to zwiedzanie odbywa się wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Rodziców najmłodszych obieżyświatów ucieszy fakt, że dzieci do 3 r.ż. mają darmowy wstęp na teren atrakcji.

Adres: Tyniecka 39, Kraków

Więcej informacji: strona internetowa Wioski Świata

Krakowska Huta Szkła (dawniej Centrum Szkła i Ceramiki)

Krakowska Huta Szkła
Adobe Stock/ miladrumeva

Miejsce, które przedstawi wam bardziej artystyczną stronę historii Krakowa. Krakowska Huta Szkła powstała w 1931 roku, a kolekcje z tamtego okresu wciąż zachowały się w zbiorach tego niezwykłego miejsca. Możecie nie tylko poznać tutaj historię tworzenia szkła, lecz wspólnie z dziećmi wziąć aktywny udział w procesie jego tworzenia!

To kolejne ciekawe miejsce na mapie Krakowa, gdzie dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę.

Adres: Lipowa 3, Kraków

Więcej informacji: Krakowska Huta Szkła

Kopalnia soli w Wieliczce

kopalnia soli w Wieliczce
Adobe Stock/ Pavlo Vakhrushev

Wieliczka zachwyca zwiedzających turystów od niemal 800 lat. To narodowe dziedzictwo powinno być obowiązkowym punktem wycieczki podczas wizyty w Krakowie. W Wieliczce magia przyrody łączy się z wyjątkowymi dziełami stworzonymi przez człowieka.

Doświadczeni przewodnicy potrafią doskonale przedstawić historię tego wyjątkowego miejsca dzieciom. Kopalnia soli ma w swojej ofercie tzw. rodzinne Odkrywanie Solilandii, w którym Wieliczka przybiera postać baśniowej krainy pełnej legendarnych mieszkańców.

Zabierając tu maluchy, warto pamiętać, że stała temperatura w kopalni soli wynosi 17 stopni, dlatego weźcie dzieciom coś cieplejszego do ubrania.

Adres: Daniłowicza 10, Wieliczka

Więcej informacji: Kopalnia Soli w Wieliczce

Krakowskie ZOO

Zoo Kraków
Krzysztof/Adobe Stock

Choć krakowski ogród zoologiczny nie jest tak duży jak wrocławski, to możecie w nim zobaczyć aż 1500 zwierząt. To ciekawa atrakcja dla dzieci w Krakowie na pogodne dni, gdy chcecie spędzić miły rodzinny czas bez gonitwy po lokalnych zabytkach.

Ostatnio sporym wydarzeniem na terenie ZOO były narodziny małej wielbłądzicy, która w kwietniu 2022 zaczęła nieśmiało stawiać swoje pierwsze kroki. Jeśli będziecie na miejscu, nie zapomnijcie do niej zaglądnąć, by sprawdzić, jak wygląda poznawanie świata w wydaniu młodych egzotycznych zwierząt.

Adres: aleja Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, Kraków

Więcej informacji: Ogród Zoologiczny w Krakowie

Zabytki i muzea przyjazne dzieciom

Dawna stolica Polski zachwyca dorosłych zwiedzających mnogością zabytków. Kościół Mariacki, Zamek Królewski (i jego Komnaty Królewskie czy Wawel Zaginiony), pomnik Adama Mickiewicza oraz zabytkowe Sukiennice to bez wątpliwości doskonałe dorobki galicyjskiej architektury, jednak dzieci raczej niespecjalnie docenią uroki Starego Miasta. Właśnie dlatego w tej sekcji pominęliśmy najważniejsze zabytki Krakowa i wybraliśmy wyłącznie te miejsca, które są dostosowane dla rodzin z dziećmi.

Podziemia Rynku Głównego

Podziemia Rynku Głównego w Krakowie
Adobe Stock/ Anna ART

Jeśli wasze dzieci lubią niecodzienne atrakcje, to tuż pod wschodnią płytą Rynku Głównego znajduje się podziemny Kraków! Podziemia Rynku Głównego to archeologiczny rezerwat, który ma powierzchnie 4 tysięcy metrów kwadratowych. Możecie wraz z dziećmi zanurzyć się pod ziemię i odkrywać wspólnie historię Krakowa.

W rezerwacie znajdują się m.in. średniowieczne bruki Sukiennic, cmentarzysko z XI wieku czy rekonstrukcje XII-wiecznych warsztatów kowala i złotnika. Dla najmłodszych dzieci przygotowana jest specjalna atrakcja – pokój zabaw z teatrzykiem, które przedstawi maluchom legendę o dawnym Krakowie.

Adres: Rynek Główny 1, Kraków

Wawel i Smocza Jama

Smok Wawelski
Adobe Stock/ sergeyphoto7

Zwiedzanie Wawelu nie musi być nudne! Przewodnicy potrafią w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieć historię tego miejsca, które jest owiane masą legend! Dzieci uwielbiają opowieści, dlatego z pewnością zachwycą je legendy wawelskie.

Na koniec waszego zwiedzania możecie zejść ze wzgórza wawelskiego i odwiedzić Smoczą Jamę, przy której znajduje się także ulubieniec dzieci – Smok Wawelski. Za drobną opłatą ogromny pomnik Smoka zieje ogniem, co możecie uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu!

Adres: Wawel 5, Kraków

Więcej informacji: Zamek Królewski na Wawelu

Żywe Muzeum Obwarzanka

krakowski obwarzanek
Adobe Stock/ Pawel

To muzeum to prawdziwa gratka dla małych pasibrzuszków i miłośników pieczenia. W tym niezwykłym miejscu dowiecie się nie tylko, jak przygotowuje się obwarzanki, lecz samodzielnie wykonacie ten najsmaczniejszy symbol Krakowa! A na koniec – prawdziwa gratka dla małych pasibrzuszków i ich rodziców – spróbujecie wspólnie waszego wypieku.

Ze względu na to, że warsztaty pieczenia obwarzanków mają ograniczoną liczbę miejsc, to warto wcześniej zadzwonić do muzeum, by dokonać rezerwacji.

Adres: Ignacego Paderewskiego 4, Kraków

Więcej informacji: Muzeum Obwarzanka

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego Kraków
Adobe Stock/ Bruno Coelho

Kraków ma także wyjątkową atrakcję dla dzieci, które są fanami podniebnych podróży. W Muzeum Lotnictwa Polskiego czekają na was zbiory krakowskiego lotnictwa, a wśród nich m.in. śmigłowce czy samoloty bojowe.

Dodatkową atrakcją, którą uwielbiają dzieci, są eksponaty doświadczalne, które znajdują się w strefie laboratoryjnej.

Jeśli nie lubicie przepłacać, to mamy małą podpowiedź – Muzeum Lotnictwa Polskiego szczególnie warto odwiedzić we wtorek, gdyż w ten dzień wstęp jest darmowy!

Adres: al. Jana Pawła II 39, Kraków

Więcej informacji: Muzeum Lotnictwa

Muzeum Inżynierii Miejskiej

To kolejne miejsce na mapie Krakowa, które zdecydowanie różni się od klasycznych muzeów. Ciekawe wystawy w zajezdni tramwajowej przedstawiają zabytkowe autobusy i maszyny, a pomiędzy nimi najmłodsi znajdą przeróżne stanowiska integracyjne.

Na szczególną uwagę zasługuje także Strefa Kreatywności otwarta w 2018 roku. Grupy zorganizowane oraz rodziny z dziećmi mogą tutaj zbudować miasto z mega klocków lego! Muzeum Inżynierii Miejskiej to świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu wolnego od zwiedzania.

Adres:  Świętego Wawrzyńca 15, Kraków

Więcej informacji: Muzeum Inżynierii i Techniki

Muzeum Historyczne Krakowa – Pałac Krzysztofory

W zmodernizowanym pałacu Krzysztofory znajdziecie ciekawą wystawę stałą, która przybliży wam rąbki historii Krakowa. Najmłodsi mogą tu zapoznać się z tradycyjnymi krakowskimi legendami czy przymierzyć rycerskie hełmy.

Adres: Rynek Główny 35, Kraków

Więcej informacji: Muzeum Krakowa

Teatr Groteska

Jeśli chcecie pokazać dzieciom walory wysokiej sztuki, to zdecydowanie warto odwiedzić w Krakowie Teatr Groteska. To miejsce, które zostało stworzone dla maluchów. W jego repertuarze znajduje się wiele spektakli nawiązujących do pięknych polskich bajek. Znajdziecie tu odpowiednie repertuary zarówno dla malutkich dzieci, jak i starszej młodzieży.

Adres: Skarbowa 2, Kraków

Więcej informacji: Teatr Groteska

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury
Adobe Stock/ Guido

NCK to kolejne miejsce przyjazne dzieciom w Krakowie, do którego możecie się udać w niepogodę. Latem odbywają się tu przeróżne festiwale i wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Aktualne warsztaty i zajęcia można sprawdzić na stronie NCK. Witryna internetowa prowadzona jest z dużą starannością i na bieżąco są aktualizowane wszelkie informacje o warsztatach czy innych wydarzeniach.

Adres: al. Jana Pawła II 232, Kraków

Więcej informacji: NCK Kraków

Kraków z dzieckiem na sportowo

Labirynt Luster

Labirynt Luster w Krakowie
Adobe Stock/ Pavel Losevsky

W ZoltarPark znajduje się wyjątkowe miejsce, które jest pełne luster! Labirynt luster wyłożony jest tysiącami szklanych tafli, które tworzą niezwykłe iluzje optyczne. Naprawdę można się tutaj zgubić, gdyż ciężko odgadnąć, który obraz jest realny, a który jest wyłącznie wytworem lustra.

Adres: Grodzka 14, Kraków

Więcej informacji: Labirynt Luster

Park Wodny w Krakowie

Aquapark Kraków
Adobe Stock/ Longfin Media

A może w waszej rodzinie są miłośnicy wodnych atrakcji? Jeśli lubicie wspólne wypady na basen, to zachęcamy was do odwiedzenia Parku Wodnego w Krakowie.

Znajdziecie tu różne wodne atrakcje dla dzieci, a wśród nich 8 zjeżdżali o łącznej długości 800 m, ścianki wspinaczkowe, kosze do koszykówki czy brodzik z Wyspą Piratów. Dzieci w każdym wieku nie będą się tutaj nudzić.

Rodzice w ramach relaksu mogą udać się także do strefy saunarium lub odprężyć się chwilę w jednym z jacuzzi solankowych, z których można podglądać pociechy.

Adres: Dobrego Pasterza 126, Kraków

Więcej informacji: Park Wodny Kraków

Park linowy

park linowy Kraków
Adobe Stock/ Mediteraneo

W pogodny dzień polecamy wam odwiedzić także Krakowski Park Linowy. Został on stworzony także z myślą o dzieciach. Jedna z tras dostosowana jest do maluchów, natomiast z drugiej mogą skorzystać starsze dzieciaki powyżej 150 cm wzrostu.

Co czeka na nich w tym miejscu? Jazda na tyrolce, bieg w kuli do water zorbingu czy skoki na trampolinie. Z pewnością będą się bawić tutaj lepiej niż na jakimkolwiek placu zabaw.

Adres: Widłakowa, Kraków

Więcej informacji: Park linowy w Krakowie

Park trampolin

park trampolin w Krakowie
Adobe Stock/ Rakursstudio

Wśród krakowskich atrakcji dla dzieci są także dwa Gojump-y, które pozwolą wam zaaranżować czas, gdy pogoda nie dopisze.

Na Sikorki 23 znajduje się największy park trampolin w Małopolsce. Dzieci mogą wyładować swoje nieposkromione pokłady energii na ponad 2000 mkw. przepełnionych zjeżdżalniami, ścieżkami akrobatycznymi czy rampami. W tym obiekcie znajduje się także specjalna strefa dla malucha „Mali Ninja”, w której najmłodsze maluchy (od 1 r. ż.) mogą bezpiecznie spędzić wolny czas.

Adresy: Sikorki 23 i Rzemieślnicza 20G, Kraków

Więcej informacji: GOJump Kraków

Ustka atrakcje
Adobe Stock/ stepmar
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce nie pozwolą wam się nudzić podczas rodzinnego wyjazdu. W tej popularnej nadmorskiej miejscowości znajdziecie niejedno miejsce, które zapewni moc rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wycieczki.

W naszym przewodniku zawarliśmy turystyczne, kulturowe i aktywne atrakcje dla dzieci w Ustce. Mamy nadzieję, że tak kompleksowy przewodnik pomoże wam zaplanować udane, rodzinne wakacje, na których najmłodsi nie będą się nudzić! Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach: Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Promenada nadmorska Słowiński Park Narodowy Piaszczysta plaża w Ustce Bunkry Blüchera  Muzea przyjazne dzieciom Muzeum Ziemi Usteckiej Muzeum Bursztynu Muzeum Minerałów Muzeum Chleba Muzeum Figur Woskowych Parki rozrywki w Ustce   Dolina Charlotty MegaLandia Family Park Park linowy Aquaparki – Ustka i okolice Park Wodny Redzikowo Aquapark w hotelu Lubicz Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Latarnia w Ustce to jeden z obowiązkowych punktów na mapie, który warto odwiedzić. Została wybudowana w XIX wieku i, pomimo działań wojennych, do tej pory poddano ją wyłącznie niewielkim renowacjom. Znajdziecie ją tuż przy wejściu do Usteckiego portu po wschodniej stronie falochronu. Z dziećmi możecie wejść na szczyt latarni morskiej, z którego rozpościerają się piękne widoki na morze . Najmłodszych z pewnością zainteresuje legenda ducha Ustka, który ma postać pół ryby i pół kobiety. Warto zapytać o nią lokalnego przewodnika! Adres : ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka Promenada nadmorska Od portu do placu Solidarności wzdłuż wschodniej plaży rozciąga się reprezentatywna Nadmorska Promenada. Ma ponad 1 km długości i mieści się tuż nad brzegiem morza. Na nadmorskiej promenadzie oprócz wyjątkowych widoków czeka na was wiele ulicznych atrakcji, straganów czy budek gastronomicznych ....

Atrakcje dla dzieci Śląsk
Daniel Jędzura/Adobe Stock
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci – Śląsk na niepogodę i pogodę
Od nudy na rodzinnych wakacjach uratują was atrakcje dla dzieci. Śląsk oferuje wiele ciekawych miejsc, w których najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę, lub także przenieść się w świat bajek rycerzy, smoków i królewien.

W naszym mini przewodniku znajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci na Śląsku, które zapewnią wam godziny świetnej zabawy zarówno w piękny słoneczny dzień, jak i niepogodę. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, nie będziecie mieć problemów z odpowiedzią na pytanie, gdzie zabrać dzieci na Śląsku! Najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku: Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Zabytkowa Kopalnia Srebra – Muzeum Górnictwa Sztolnia Czarnego Pstrąga Sztolnia Królowa Luiza Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł Przyrodnicze atrakcje dla dzieci – Śląsk Górnośląski Park Etnograficzny Leśny Park Niespodzianek Śląski Ogród Zoologiczny Bajkowe atrakcje dla najmłodszych – Śląsk Park Miniatur Jurajskich Kolejkowo w Gliwice Figlo-park – całoroczny plac zabaw dla dzieci na Śląsku Centra i parki rozrywki na Śląsku Bajka Pana Kleksa Legandia – Śląskie Wesołe Miasteczko Dream Park w Ochabach Wielkich Elfland – ekologiczny Park Rozrywki Kreatywne centrum zabaw 1000 klocków Parki linowe dla dzieci na Śląsku Letni tor saneczkowy Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Na szlaku Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziecie okazałe ruiny zamku Ogrodzieniec . Jego historia sięga aż XIV wieku. Jest to największy i najstarszy zamek warowny na Śląsku. Przez budowlę prowadzi jednokierunkowa trasa, a jednym z jej głównych punktów jest Wieża Kredencerska. Rozciąga się z niej zachwycający widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską . Najmłodszych gości z pewnością zainteresują mroczne legendy zamku , zaś starszaków – i być może także rodziców – może zaciekawić fakt,...

Atrakcje Władysławowo
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci we Władysławowie
Jeśli jadąc nad morze, nie chcecie spędzać całych dni na plaży, to atrakcje dla dzieci we Władysławowie pomogą wam na zaplanowanie wolnego czasu. W sezonie to miejsce pęka w szwach, więc zachęcamy również do odwiedzenia miejscowości poza sezonem.

Władysławowo jest popularnym rodzinnym miejscem urlopowym. Nic więc dziwnego, że postanowiliście się do niego wybrać. Zapoznajcie się z atrakcjami dla dzieci, które przygotowaliśmy. Spis treści: Motylarnia Władysławowo Port Ocean Park Muzeum Iluzji Lunapark Sowiński Aleja Gwiazd Sportu Labirynt w polu kukurydzy Port we Władysławowie Hallerówka Dom do góry nogami Chłapowo Motylarnia Władysławowo Port W Porcie we Władysławowie odwiedzić można Motylarnię, w której mieszka kilkadziesiąt gatunków motyli. Latają one swobodnie po pomieszczeniu. Możecie przyjrzeć się im bardziej, gdy usiądą na ubraniach, liściach czy włosach. Dzieci dowiedzą się więcej o znikających motylach, które są mistrzami kamuflażu. Dopełnieniem zwiedzania jest przewodnik, który zna się na motylach jak mało kto i odpowie na wszystkie wasze pytania. Motylarnia dostępna jest dla odwiedzających od czerwca do sierpnia. Adres: ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo Ocean Park Będąc we Władysławowie, nie zapomnijcie odwiedzić Ocean Parku. Możecie spotkać tu wiele gatunków, takich jak pingwiny, rekiny, wieloryby, kraby itp. Ssaki oraz ryby wykonane są w skali 1:1. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie obserwowanie płetwala błękitnego, który tryska wodą. Dodatkowo podczas interaktywnego show będą miały możliwość porozmawiania z nim, co wprawi wasze dziecko w osłupienie. Oprócz przeróżnych rzeźb czekają na was akwaria z kolorowymi rybkami, wioska rybacka oraz ryby rzeźbione w drewnie. Ocean Park posiada również plac zabaw, a na nim trampoliny, basen z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki. Ponadto istnieje możliwość jeżdżenia na kucyku. Z pewnością trzeba zarezerwować na tę atrakcję parę godzin, a nawet całe popołudnie. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo do Ocean Parku. Adres: ul. Żwirowa...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj