Ustka atrakcje
Adobe Stock/ stepmar
Czas wolny

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce nie pozwolą wam się nudzić podczas rodzinnego wyjazdu. W tej popularnej nadmorskiej miejscowości znajdziecie niejedno miejsce, które zapewni moc rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wycieczki.

W naszym przewodniku zawarliśmy turystyczne, kulturowe i aktywne atrakcje dla dzieci w Ustce. Mamy nadzieję, że tak kompleksowy przewodnik pomoże wam zaplanować udane, rodzinne wakacje, na których najmłodsi nie będą się nudzić!

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach:

  1. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce
  2. Muzea przyjazne dzieciom
  3. Parki rozrywki w Ustce 
  4. Aquaparki – Ustka i okolice

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce

Latarnia Morska

latarnia morska Ustka
Adobe Stock/ andrzej2012

Latarnia w Ustce to jeden z obowiązkowych punktów na mapie, który warto odwiedzić. Została wybudowana w XIX wieku i, pomimo działań wojennych, do tej pory poddano ją wyłącznie niewielkim renowacjom. Znajdziecie ją tuż przy wejściu do Usteckiego portu po wschodniej stronie falochronu.

Z dziećmi możecie wejść na szczyt latarni morskiej, z którego rozpościerają się piękne widoki na morze. Najmłodszych z pewnością zainteresuje legenda ducha Ustka, który ma postać pół ryby i pół kobiety. Warto zapytać o nią lokalnego przewodnika!

Adres: ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka

Promenada nadmorska

promenada Ustka
Adobe Stock/ stepmar

Od portu do placu Solidarności wzdłuż wschodniej plaży rozciąga się reprezentatywna Nadmorska Promenada. Ma ponad 1 km długości i mieści się tuż nad brzegiem morza.

Na nadmorskiej promenadzie oprócz wyjątkowych widoków czeka na was wiele ulicznych atrakcji, straganów czy budek gastronomicznych.

Mamy z dziećmi z pewnością ucieszy fakt, że promenada ma bardzo równą powierzchnię. Bez problemu możecie się na nią udać z wózkiem lub spacerować po niej wraz z małymi odkrywcami świata, którzy jeszcze niezbyt płynnie stawiają swoje pierwsze kroki.

Adres: Promenada Nadmorska,  Ustka

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy
Adobe Stock/ Lukasz Janyst

Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. W 1977 roku został uznany za Światowy Rezerwat Biosfery, gdyż jego wędrujące wydmy są fenomenem na skalę europejską.

Jego powierzchnia wynosi aż 327,44 mkw. i znajdziecie tu wiele przyrodniczych atrakcji. W siedzibie parku znajduje się Muzeum Przyrodnicze, a tuż obok niego wzgórze Rowokół, gdzie umiejscowiona jest wieża widokowa. Z wieży rozciąga się widok na mierzeję Gardnieńsko-Łebską oraz Morze Bałtyckie.

Przechodząc przed Wydmę Łącką, natraficie na Latarnię Morską w Czołpinie.

Taki spacer na świeżym powietrzu jest świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu, a przechadzając się po wydmach Słowińskiego Parku Narodowego, z pewnością nie będziecie się nudzić.

Piaszczysta plaża w Ustce

plaża w Ustce
Adobe Stock/ przemek

Choć taka atrakcja turystyczna może wydawać się zbyt oczywista, to w przypadku Ustki, warto podkreślić, że w tym rejonie nad polskim morzem czekają na was piaszczyste plaże. Idealne warunki dla miłośników leniwego nadmorskiego odpoczynku.

W sezonie letnim dzieci mogą liczyć także na dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchane place zabaw czy zjeżdżalnie.

Bunkry Blüchera 

bunkry Ustka
Adobe Stock/ Szymon

Bunkry znajdziecie niedaleko wejścia do portu w Ustce. Powstały one już w latach 30. XX wieku. W czasie wojny na górnej kondygnacji stała armata kalibru 105 mm, a w dolnej części znajdowały się pomieszczenia dla załogi i korytarze łączące z bunkrem kierowania ogniem i dowodzenia.

Obecnie znajduje się tam interaktywny bunkier, który przedstawia w prosty sposób historię miejsca.

Adres: Bohaterów Westerplatte 40, 76-270 Ustka

Wycieczka statkiem 

statek Ustka
Adobe Stock/ Marlena

W Ustce czekają na was także bardzo okazałe statki pirackie: Unicus i Dragon. Pierwszym z nich możecie udać się na wycieczkę ze wschodniej części portu w okresie od kwietnia do października, a Dragonem podryfujecie po morzu w okresie wakacyjnym.

Pamiętajcie, że najmłodsi uczestnicy zabawy mogą źle znosić wodne rejsy, dlatego warto zaopatrzyć się w opakowanie tabletek na chorobę morską.

Adres: Marynarki Polskiej 5, Ustka

Muzea przyjazne dzieciom

Muzeum Ziemi Usteckiej

Wyjątkowe muzeum, które powstało z inicjatywy mieszkańców i miłośników regionu. W tym miejscu możecie zachwycić się historią miejscowości. Maluchy mogą zapoznać się tu z eksponatami użytkowymi z początku XX wieku czy popodziwiać kolekcję modeli statków zbudowanych w stoczni Ustka. Atrakcje dla dzieci obejmują także wystawy czasowe, które również opisują zawiłą historię polskiego wybrzeża.

Najmłodszym turystom z pewnością najbardziej spodoba się muzealna kolejka, która przyciąga zdecydowanie większą uwagę od statycznych eksponatów.

Adres: Marynarki Polskiej 62A, Ustka

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu Ustka
Adobe Stock/ spacetech

Całkiem niedawno, gdyż w 2020 roku, tutejsze muzea zostały rozszerzone o kolejny obiekt – muzeum Bursztynu. Znajdziecie tu niezwykłe eksponaty, które datowane są nawet na kilka tysięcy lat przed naszą erą. Jednym z najbardziej imponujących jest amulet łowcy niedźwiedzi. Naukowcy jego powstanie datują na 1700 rok p.n.e.

Wiele z atrakcji, które tutaj spotkacie są przyjazne dzieciom. Bursztynowe zbiory prezentowane są w dziewięciu tematycznych salach. Sala „Bursztynowy Las” w przystępny sposób obrazuje genezę powstawania złota północy. „Inkluzje” przedstawiają intrygujący świat fauny i flory, który zamknięty jest w żywicy, a „Kopalnie” opisują proces wydobywania i obróbki bursztynu.

Adres: Marynarki Polskiej 50, Ustka

Muzeum Minerałów

Muzeum Minerałów
Adobe Stock/ Miguel Almeida

Jeśli świat minerałów i kamieni interesuje wasze maluchy, to polecamy zajrzeć do Muzeum Minerałów, które mieści się przy ulicy Limanowskiego.

W starym bunkrze o długości 80 metrów można podziwiać wyjątkowe kolekcje muszli morskich i minerałów z całego świata. Znajdziecie tu m.in. największy kryształ górski, który został wydobyty na ziemiach polskich, a także bardziej prehistoryczne atrakcje dla dzieci takie jak jajo dinozaura czy odlew szkieletu dinozaura!

Adres: Bolesława Limanowskiego 9, Ustka

Muzeum Chleba

Muzeum Chleba Ustka
Adobe Stock/ YesPhotographers

Podczas zwiedzania miasta warto wstąpić do niepozornego budynku przy ulicy Marynarki Polskiej 49. W tym miejscu maluchy mogą poznać historię piekarnictwa i dowiedzieć się, jak niegdyś wyglądały maszyny do wypieku chleba, przedwojenny automat do sprzedaży cukierków czy lodówka, która działa bez prądu. Małych kucharzy z pewnością zaciekawi staropolski przepis na sękacze.

Muzeum czynne jest dla wszystkich odwiedzających, jednak w celu wizyty konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Cała atrakcja odbywa się pod opieką przewodnika, która wytłumaczy staropolski świat wypieku i odpowie na pytania małych turystów.

Adres: Marynarki Polskiej 49. Ustka

Muzeum Figur Woskowych

Każde dziecko ma jakiegoś ulubionego aktora bądź postać z bajki. Spotkanie z nimi jest dla najmłodszych spełnieniem marzeń, a takie marzenie być może uda wam się połowiczne spełnić w Ustce.

Wśród licznych atrakcji znajdziecie tutaj także Muzeum Figur Woskowych, w którym figury znanych aktorów czy bajkowych postaci odtworzone są w proporcji 1:1. Dzieci mogą sobie zrobić zdjęcia z figurami idolów, które na fotografiach wyglądają niemal jak żywe osoby!

W Muzeum Figur Woskowych całe rodziny mogą także doznać doskonałej iluzji optycznej. Gabinet Krzywych Luster, który znajduje się w obiekcie, pozwoli wam zobaczyć się w zupełnie innej odsłonie, np. jako malutkie liliputy lub wielkoludów z metrowymi nogami.

W obiekcie znajduje się także Motylarnia, dzięki której możecie z bliska poznać świat tych niezwykłych i pięknych owadów.

Adres: Bolesława Limanowskiego 2, Ustka

Parki rozrywki w Ustce i okolicach

Dolina Charlotty

Fokarium Dolina Charlotty
Adobe Stock/ Andrea Izzotti

Największa atrakcja dla dzieci w okolicach Ustki. Czeka tu na was ZOO, Safari Wodne, Fokarium czy Kraina Bajek!

Podczas wodnego safari  przewodnik zabierze najmłodszych w rejs „dookoła świata”. Przygotowane tematyczne wysepki przedstawiające wszystkie kontynenty wraz z charakterystycznymi zwierzętami czy przedmiotami. To nie tylko świetna zabawa, lecz także ukryta lekcja geografii, podczas której maluchy dowiadują się wielu ciekawostek. Na koniec rejsu dzieci zatrzymują się na jednej bardzo wyjątkowej wyspie, gdzie czekają na nich... lemury! Na małych odważniaków czekają także przejażdżki konne, spływy kajakowe i rowery wodne.

To jednak nie koniec atrakcji w dolinie Charlotty. Możecie tam także skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, placu zabaw czy sali gier. Zdecydowanie nie można się tu nudzić. Długie godziny dobrej zabawy są nieuniknione!

Adres: Strzelinko 14, Słupsk

MegaLandia 

A może zabierzecie swojej dzieciaki do prawdziwie bajkowej krainy, w której czarodziej zwiększył wszystkie rzeczy do ogromnych rozmiarów? Na powierzchni 25 tys. mkw. znajdziecie przedmioty codzienne w zdecydowanie niecodziennych rozmiarach. Kilkumetrowe misie, słodycze czy buty naprawdę robią wrażenie! To świetna atrakcja dla dzieci i doskonałe miejsce do wspólnych rodzinnych zdjęć.

Uwaga: Megalandia nie jest otwarta w okresie zimowym.

Adres:  ul. Ustecka 8, Przewłoka

Family Park 

dmuchana atrakcja dla dzieci Ustka
Adobe Stock/ Augustas Cetkauskas

W wakacyjne popołudnie możecie zabrać najmłodsze pociechy do parku dmuchanych atrakcji, który znajduje się tuż przy promenadzie. Znajdziecie tam zarówno tradycyjne dmuchane modele, jak i takie, które zostały wypełnione wodą.

Po intensywnej zabawie dzieci mogą uzupełnić swoje zapasy energii w jednej z budek gastronomicznych, które znajdują się przy atrakcjach. 

Adres: Chopina 6, 76-270 Ustka

Park Linowy 

park linowy Ustka
Adobe Stock/ Aleksei Potov

Osoby, które lubią spędzać aktywnie czas, będą zachwycone tym miejscem. W parku linowym w Ustce możecie odbyć spacery kilka metrów nad ziemią pomiędzy bałtyckimi sosnami. Trasy są dostosowane do wzrostu i wieku uczestników, dlatego każdy może tutaj liczyć na świetną zabawę.

Bezpieczeństwo podczas atrakcji zapewniają wyszkoleni instruktorzy, którzy pilnują wszystkich uczestników.

Miejsce otwarte jest także wieczorami, gdyż wszystkie trasy są dokładnie oświetlone. 

Adres: trakt Solidarności, Ustka

Aquaparki – Ustka i okolice

Park Wodny Redzikowo

wodna zabawa dzieci Ustka
Adobe Stock/ yanlev

W okolicy Ustki, niecałe 24 km od centrum, znajdziecie Park Wodny Redzikowo, który może być ratunkiem na wodne szaleństwo w czasie niepogody.

Na terenie parku znajdują się przeróżne atrakcje, a wśród nich m.in. basen rekreacyjny, wodny plac zabaw dla najmłodszych, jacuzzi, rwąca rzeka czy bicze wodne.

Adres: Redzikowo 16b, Słupsk

Aquapark w hotelu Lubicz 

W złą pogodę waszym ratunkiem może być lokalny aquapark w Lubiczu. Znajdziecie tam brodzik dla maluchów z licznymi atrakcjami wodnymi. Starsze dzieciaki mogą pobawić się na zjeżdżalniach, sztucznej rzece oraz na podwodnych leżankach.

Nie zabraknie tu także miejsca dla osób, które chcą udać się na zasłużoną chwilę relaksu (drogie mamy i tatusiowie to właśnie was mamy na myśli!). Czeka na nich basen zewnętrzny z wodą solankową, która ma właściwości lecznicze.

Adres: ul. Wczasowa 4, Ustka

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Planujesz  wakacje z dziećmi w Polsce ? Zastanawiasz się, gdzie pojechać nad polskie morze z dzieckiem, ale nie masz pomysłu? Wakacje nad Bałtykiem to świetny pomysł pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla...

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

kempingi dla dzieci w Polsce
Adobe Stock
Czas wolny
Kempingi dla dzieci w Polsce – 5 najlepszych propozycji z atrakcjami dla rodzin
Wcale nie jest łatwo znaleźć dobry kemping dla dzieci w Polsce – taki z przyzwoitym placem zabaw, basenem i innymi atrakcjami. Animacje dla dzieci na kempingu w Polsce to już pełen luksus. Mimo to udało nam się znaleźć 5 miejsc godnych polecenia.

Dla każdej rodziny hasło „kemping dla dzieci w Polsce’’ będzie oznaczał coś innego. Jedni szukają takiego, na którym dzieci będą zajęte cały czas i będą mogły od czasu do czasu być pod opieką innych ludzi, co da rodzicom święty spokój. Inni szukają kempingów w ładnych miejscach, niekoniecznie z animacjami i basenami, bo mają pomysł na to, jak spędzać na wakacjach czas z własnym dzieckiem. Jedni chcą spać w namiocie, inni marzą o domku kempingowym czy wakacjach z dzieckiem w kamperze . Dla wszystkich mamy w tym tekście propozycje! Po prostu wybierz kemping, który najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom związanym z udanym wypoczynkiem. Kempingi dla dzieci w Polsce: full wypas nad morzem fajnie nad morzem cisza i spokój nad morzem na Mazurach w górach Kempingi dla dzieci w Polsce – full wypas nad morzem! Holiday Golden Resort w Łazach koło Mielna to chyba najlepszy kemping w Polsce dla dzieci! Zapewnia następujące atrakcje: place zabaw i boiska dla dzieci, wodny plac zabaw, Kids Club, animacje dla dzieci , dorosłych, rodzin z dziećmi, aquapark ze zjeżdżalniami, 4 wanny jacuzzi, basen dla dzieci – 40 cm głębokości z podgrzewaną wodą, dwa baseny rekreacyjne, wypożyczalnię rowerów i gokartów, saunę, wodny masaż. Plaża znajduje się 50 metrów od kempingu. Zakwaterowanie: 94 domki holenderskie o różnym standardzie, 57 pokoi w bungalowach, 12 pokoi w pensjonacie. Spa - Akademia Młodych Rodziców Ceny: pokój 4 os. w bungalowie LUX od 140 do 596 zł za noc, pokój 3 os. w bungalowie LUX od 130 do 496 zł za noc w zależności od sezonu. Domek 4-os. Od 140 do 740 zł za noc w zależności od sezonu i standardu. Pokój 2 os. w pensjonacie. – od 90 do 350 zł za noc, a 4-os. z balkonem w pensjonacie – od 140 do 495 zł za noc w zależności od sezonu. Uwaga! Zakup wyżywienia...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz