silne imiona żeńskie
Adobe Stock/Alena Ozerova
Imiona

Silne imiona żeńskie: imiona dla silnej i pewnej siebie dziewczyny. Lista

Silne imiona dla dziewczynki to dobry wybór, jeśli z rozwagą myślisz o przyszłości córki. Prezentujemy imiona żeńskie, za którymi stoi pewność siebie, przebojowość i odwaga. Takie imiona mogą pomóc osiągnąć życiowy sukces.

Silne imiona żeńskie to piękne imiona o wyjątkowym znaczeniu. Jeśli wierzysz, że imię ma wpływ na życie człowieka, wybierz jedno z nich dla swojej córki.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2016 - ranking imion. FILM

Silna imiona żeńskie

Imiona dla pewnych siebie kobiet mają różne pochodzenie i brzmienie, ale łączy je jedno: niosą ze sobą moc i siłę potrzebną do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Nic dziwnego, bo to często imiona bohaterek, królowych i wojowniczek. Wybrałyśmy najładniejsze imiona dla silnych dziewczynek. 

Imiona dla silnej dziewczyny: lista

Poniżej lista silnych imion żeńskich wraz z ich znaczeniem. Wszystkie świetnie nadają się dla odważnej dziewczynki i pewnej siebie kobiety:

 • Elżbieta: pochodzi od hebrajskiego słowa elzeba lub eliszeba, co oznacza: „Bóg jest moją przysięgą” (albo „Bóg jest moją doskonałością”), ewentualnie od słowa jezabel oznaczającego „wywyższona przez Boga”. Nazywane jest imieniem królewskim. Jedno z najstarszych imion, które dotrwały do dnia dzisiejszego. 
 • Jadwiga: wywodzi się od słowa hadwig lub hedwig, które złożone jest z elementów hadu  („walka”) oraz wig, („bój”). Oznacza więc: „waleczna kobieta”.
 • Marcela: wywodzi się od nazwy Marcelli / Marcellus – jednej z gałęzi rzymskiego patrycjuszowskiego rodu Klaudiuszów. Żeński odpowiednik imienia Marceli (oznacza: „mały wojownik”).
 • Matylda: pochodzi od słów macht („siła, władza”) oraz hiltia („walka”). Oznacza więc: „ta, która jest silna, odważna w walce”.
 • Regina: oznacza: „królowa”. Nawiązuje do zwrotu Regina Coeli, który określa Matkę Boską Królową Niebios.
 • Stefania: wywodzi się od słowa stephanos, które oznacza „wieniec, znak zwycięstwa, korona”. Oznacza więc: „ukoronowana, nagrodzona wieńcem zwycięstwa”.
 • Teresa: wywodzi się od słowa Thera i oznacza: „mieszkanka wyspy Thera” (dzisiaj: Santoryn), ewentualnie od wyrazu thera oznaczającego: „polowanie, zdobycz”.
 • Walentyna: wywodzi się od przydomka Valentinus, który powstał ze słowa valens („mocny, silny, zdrowy”). 
 • Waleria: wywodzi się od przydomka Valerius i oznacza „ta, która jest z rzymskiego rodu Waleriuszów”. Być może imię to pochodzi również od słowa valens („zdrowy, silny, mocny”).
 • Wanda: według Wincentego Kadłubka było to imię legendarnej władczyni Krakowa, córki Kraka.
 • Wiktoria: wywodzi się od słowa victoria, które oznacza: „zwycięstwo”. Imię rzymskiej bogini zwycięstwa. Nosiła je najdłużej panująca królowa Anglii. 


Zobacz też:

japońskie imiona żeńskie i męskie
Adobe Stock
Imiona
Japońskie imiona żeńskie i męskie oraz ich znaczenie
Imiona japońskie są idealne dla tych rodziców, którzy cenią oryginalność. Każde z japońskich imion żeńskich i męskich wyraża jakieś przesłanie. Do tego większość jest naprawdę urocza i ma piękne brzmienie.

Imiona japońskie to część japońskiej kultury, na którą moda trwa w najlepsze. Trudno być tym zaskoczonym – jest ona na tyle odległa od europejskiej, że nieustająco wzbudza ciekawość i fascynację. Jeżeli więc myślisz o nadaniu dziecku egzotycznego i melodyjnego imienia o japońskim rodowodzie, tutaj znajdziesz inspirację. Opisujemy znaczenie najładniejszych imion japońskich – wybierz dla dziecka popularne japońskie imię żeńskie, męskie lub... neutralne płciowo. Spis treści: Imiona japońskie kryją w sobie przesłanie Japońskie imiona: zasady ich nadawania Japońskie imiona żeńskie i ich znaczenie Japońskie imiona męskie i ich znaczenie Modne imiona japońskie żeńskie Modne imiona japońskie męskie Japońskie imiona z anime Imiona japońskie kryją w sobie przesłanie W tradycji japońskiej nadanie imienia dziecku jest kwestią bardzo przemyślaną – nie ma mowy o zdawaniu się na chwilową modę czy kaprys. W tamtejszej kulturze istnieje silne przekonanie, że imię ma wpływ na życie i osobowość osoby je noszącej. Rodzice wierzą, że nadając właściwe imię maluchowi, zapewnią mu szczęście i pomyślność. Stąd imię dziecka ma wyrażać cechy charakteru lub wyglądu, których chcieliby dla maluszka. Czyli np. jeśli dziecko dużo się śmieje lub ma jasne włosy, może to znaleźć odzwierciedlenie w jego imieniu. Japońskie imiona: zasady ich nadawania Nadawanie imion w Kraju Kwitnącej Wiśni rządzi się kilkoma regułami: Nie ma ustalonego katalogu imion –  imiona japońskie są wymyślane , co wynika z tego, że mają określać cechy pożądane przez rodziców dla dziecka, np. Kenichi (Ken: mądry, ichi: pierwszy). Istnieje podział na japońskie imiona męskie i żeńskie, jak również takie, które nie są przypisane do żadnej z płci, np. Akira może być imieniem...

imiona norweskie
Viacheslav Lakobchuk/Adobe Stock
Imiona
Imiona norweskie: żeńskie i męskie – znaczenie i wymowa
Imiona norweskie, brzmią nieco twardo, ale mają wiele uroku. Można spośród nich wybrać naprawdę ładne imię dla chłopca lub dziewczynki. Sprawdź, jak szeroki jest wybór norweskich imion.

Współczesne imiona norweskie to imiona nordyckie, które są mieszanką imion tradycyjnych i takich, które dotarły do Skandynawii wraz z chrześcijaństwem, ale nabrały nordyckiej wymowy.  Wśród obecnie popularnych i często nadawanych dzieciom imion w Norwegii jest wiele imion staronordyckich, a także tradycyjnych imion chrześcijańskich. Nie brakuje również imion, które dotarły do Norwegii wraz z popkulturą czy imigrantami. Co ciekawe – bywają lata, gdy w stolicy Norwegii najczęściej nadawanym imieniem męskim jest… Muhammad, który nie ma nic wspólnego z kulturą nordycką. Popularne imiona norweskie Poniżej podajemy najpopularniejsze imiona noszone przez osoby mieszkające w Norwegii. Prym wśród nich wiodą imiona pojedyncze. Ale spotyka się też ludzi, noszących dwa imiona – i tak właśnie należy się do nich zwracać. Nasze zestawienie zawiera często nadawane w Norwegii imiona pojedyncze i podwójne oraz ich wymowę, jeśli wyraźnie odbiega ona od zapisu. Popularne norweskie imiona męskie: Emil Filip/Fillip/Philip/Phillip Henrik Jakob/Jacob Lukas/Lucas Liam (wym. Lijam) Noah/Noa (wym. Nuła) Oliver Oskar/Oscar (wym. Osskar) William (wym. Łiliam) Rune (wym. Run) Bjørn (wym. Bjoern) Håkon (wym. Hokon) Kristian Morten Arne Jan Per Svein (wym. Swajn) Popularne norweskie podwójne imiona męskie: Jan Erik (wym. Jan Erik lub Ajrik) Lars Erik (wym. Lars Erik lub Ajrik) Ole Kristian (wym. Ula Kristian) Per Arne Svein Erik (wym. Swajn Erik lub Ajrik) Ole Marti (wym. Ula Marti) Per Kristian Kjell Arne (wym. Czjel Arne) Popularne norweskie imiona żeńskie: Nora/Norah Emma Ella Maja/Maya/Maia Olivia Emilie Sofie/Sophie (wym. Sofije) Leah/Lea (wym. Lija) Ingrid (wym. Inri) Silje Hilde Eva (wym. Ejwa) Marit Ida (wym. Ijda)...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj