Przygodę z jogą warto zacząć od poznania asany Suryanamaskar, czyli od Powitania Słońca. Pochodzący z New Delhi w Indiach nauczyciel jogi, Jimmy z Yoga Retreatment w Pałacu Komierowo, pokazuje, jak wykonać ją prawidłowo. Zobaczcie film i zacznijcie korzystać z dobrodziejstw, jakie daje uprawianie jogi!

Reklama

Spis treści:

Powitanie Słońca: co daje?

To najsłynniejsza sekwencja jogi – nie bez powodu. Zalety praktykowania Suryanamaskar są nie do przecenienia. Praktyka usprawnia krążenie krwi i świetnie sprawdza się u osób z cukrzycą czy astmą. Wpływa na kondycję ciała, zarówno u osób z nadwagą, jak i przesadnie szczupłych. Z jednej strony zmniejsza cellulit, a z drugiej pomaga budować masę mięśniową. Regularne ćwiczenie poprawia elastyczność kręgosłupa, zapobiegając bólom pleców.

Powitanie Słońca: opis sekwencji

Stań prosto i złącz ręce na wysokości serca. Weź wdech i powoli zacznij wyginać się do tyłu z rękami uniesionymi nad głową. Weź wydech i skieruj ręce do ziemi, wykonując skłon. Weź wdech i odstaw prawą nogę do tyłu. Głowę miej podniesioną. Wstrzymaj oddech i odstaw lewą nogę do tyłu. Zrób wydech i połóż kolana, klatkę piersiową oraz czoło na podłodze. Weź wdech i przejdź do pozycji kobry (wygnij klatkę piersiową maksymalnie do tyłu z ramionami zgiętymi blisko ciała i pępkiem na podłodze). Weź wydech i przejdź do pozycji góry/psa z głową w dół. Weź wdech i postaw prawą nogę do przodu. Weź wydech i dołóż lewą nogę do przodu. Stopy powinny być razem, a kolana prosto. Ręce znów połóż na podłodze i wykonaj skłon. Weź wdech i odegnij się do tyłu z ramionami za głową. Weź wydech i powróć do pozycji wyjściowej.

W ramach akcji Lato z Mamo To Ja mamy dla was coś wyjątkowego na miły początek każdego tygodnia. Co poniedziałek o 18.30 na naszym profilu na Facebooku będzie pojawiał się nowy film z kolejnymi pozycjami jogi. Zapraszamy do korzystania!

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama