Tydzień temu w ramach akcji Lato z Mamo To Ja przedstawiliśmy wam instruktaż wykonania najbardziej popularnej pozycji jogi, jaką jest Powitanie Słońca. Dziś pochodzący z New Delhi w Indiach nauczyciel jogi, Jimmy z Yoga Retreatment w Pałacu Komierowo, pokazuje, jak wykonać Shalabhasana, czyli pozycję szarańczy (zwaną też pozycją świerszcza). Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i do wypróbowania tej asany w praktyce!

Reklama

Spis treści:

Korzyści z wykonywania pozycji świerszcza

To asana stworzona dla wszystkich, którzy mają kłopoty z kręgosłupem, zwłaszcza jego dolnym odcinkiem. Wspaniale wzmacnia plecy, dzięki czemu zapobiega wszelkim dolegliwościom bólowym spowodowanym zbyt długim siedzeniem. Poprawia też elastyczność kręgosłupa i może nawet wzmocnić ramiona oraz szyję.

Shalabhasana: opis sekwencji

Połóż się na brzuchu z dłońmi wsuniętymi pod uda i czołem na podłodze. Z wdechem podnieś do góry prawą nogę. Trzymaj ją w powietrzu przez 10 sekund. Weź wydech i powoli odłóż nogę na matę. Weź wdech i podnieś lewą nogę do góry. Potrzymaj ją w górze przez dziesięć sekund. Weź wydech i powoli odłóż nogę na matę.

Przypominamy, że w ramach akcji Lato z Mamo To Ja mamy dla was coś wyjątkowego na miły początek każdego tygodnia. Co poniedziałek o 18.30 na naszym profilu na Facebooku pojawia się nowy film z kolejnymi pozycjami jogi. Zapraszamy do korzystania!

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama