kolorowanki dla mamy
AdobeStock
Święta i uroczystości

Kolorowanki dla mamy na Dzień Matki: darmowe wzory do druku

Wydrukuj gotowe kolorowanki dla mamy. Część z nich to idealne propozycje na symboliczny prezent z okazji Dnia Mamy, inne posłużą jako ramka – z wklejonym zdjęciem dziecka z mamą także mogą stać się podarunkiem.

Kolorowanki dla mamy, które znajdziecie poniżej, są naprawdę wyjątkowe! Mogą stać się elementem laurki dla mamy, a z części kolorowanek zrobicie śliczne tło dla zdjęcia. Wsadzone w ramkę, nawet najprostszą, będzie dla mamy rozczulającym prezentem. Zamiast zdjęcia w ramce można wpisać wzruszające życzenia lub wkleić serce albo wiersz na Dzień Mamy. Tak przygotowane laurki dla mamy będą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Matki. Aby wydrukować wybrany wzór, kliknij obrazek. Otworzy się on w nowym oknie, z którego można go wysłać na drukarkę.

Spis treści:
1. Dzień Matki – kolorowanki:


2. Kolorowanki na Dzień Mamy – ramki:

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Dzień Matki – kolorowanki

Kolorowanki dla mamy – obrazek z chłopcem i mamą

Kolorowanka idealna na prezent od syna – kolorowanka z dziewczynką jest jako pierwsza w kolejnej kategorii kolorowanek. Po drugiej stronie obrazka można dopisać życzenia lub cytaty o mamie.

kolorowanki dla mamy chłopiec
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – obrazek z ptaszkami

Każda mama zawsze weźmie pod skrzydła swoje dzieci, zupełnie jak mama ptasia. Ten obrazek idealnie oddaje wzajemną miłość – mamy do dzieci i dzieci do mamy.

kolorowanki dla mamy ptaszki
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – serduszko

Uniwersalny symbol miłości nadaje się na każdą okazję, a więc też i na Dzień Mamy. W środek warto wpisać kilka ciepłych słów od dziecka do mamy lub napisać krótki list do mamy.

kolorowanki dla mamy serce z kwiatami
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – wieloryby

Dzieci bardzo lubią kolorowanki ze zwierzętami. A symbolika takiego rysunku jest zrozumiała dla każdego. Obrazek będzie pięknie wyglądał pomalowany mocno rozwodnionymi akwarelkami.

kolorowanki dla mamy wieloryby
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – ze słoniami

Mamy słonice są wyjątkowe – to one stają się przewodniczkami stada i mają świetną pamięć. Zupełnie jak ludzkie mamy – to dzięki nim wiemy, czym jest rodzinne ciepło i to one, po latach, wspominają ze szczegółami czasy dzieciństwa swoich synów i córek.

kolorowanki dla mamy słonie
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – z liskami

Liski to teraz bardzo popularny motyw. Wiele mam ucieszy się, otrzymując właśnie taką kolorowankę na Dzień Mamy. Nad obrazkiem wystarczy dopisać: dla mamy, a pod nim lub obok postaci lisków – krótkie życzenia lub datę.

kolorowanki dla mamy lisy
Adobe Stock

Kolorowanki dla mamy – misterne serce

Kolorowanka dla nieco starszych dzieci, gdyż wymaga dłuższego skupienia i większej sprawności rąk dziecka. Trud włożony w precyzyjne wypełnienie kolorami małych powierzchni zaowocuje wyjątkowym efektem.

kolorowanki dla mamy serce szczegółowe
Adobe Stock

Kolorowanki na Dzień Mamy – ramki

Własnoręcznie prezent dla mamy cieszy najbardziej, a jeśli dołączycie do tego życzenia w postaci wiersza lub piosenki dla mamy, możecie być pewni, że wzruszycie ją do łez! Oto wzory kolorowanek do wyboru:

Kolorowanka dla mamy z dziewczynką

Typowo dziewczęcy wzór kolorowanki na pewno spodoba się małej córeczce mamusi. Obrazek przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z kwiatami, do pokolorowania według własnej fantazji.
 

Kolorowanki dla mamy z dziewczynką

Kolorowanka z polnymi kwiatami dla mamy

Kwiatki na Dzień Matki. O, tak! Ten wzór kolorowanki ucieszy małych miłośników kwiatów, którzy uwielbiają dawać je mamie (także na obrazkach). 
 

Kolorowanki dla mamy z polnymi kwiatami

Kolorowanka z dużymi kwiatami na Dzień Matki

Kolejna propozycja rysunku dla mamy z kwiatami. Wystarczy je pokolorować, wkleić do środka zdjęcie i kartka na Dzień Matki gotowa! 
 

Kolorowanki dla mamy duże kwiaty

Kolorowanka dla mamy ze słonecznikami

Ten nietypowy wzór kolorowanki na Dzień Mamy może przypaść do gustu dzieciom, które chciałyby dać mamie laurkę inną niż wszystkie. Jeśli dotąd malec rysował dla rodziców głównie róże i serduszka, teraz może popisać się zupełnie nowym wzorem. Efekt będzie zachwycający, bo słoneczniki to piękne i energetyczne kwiaty! 
 

Kolorowanki dla mamy słoneczniki

Kolorowanka z kokardką na Dzień Mamy

Urocza kolorowanka z kokardką przygotowana samodzielnie przez dziecko to coś, co chciałaby dostać każda mama w dniu jej święta. Jeśli nie macie pod ręką wydrukowanego małego zdjęcia dziecka, możecie w środku umieścić wzruszające życzenia na Dzień Mamy. Będą pasowały idealnie!
 

Kolorowanki dla mamy z kokardką

Kolorowanka na Dzień Matki: łąka

To już kolejna propozycja kolorowanki na Dzień Mamy z kwiatami, ale wszyscy wiemy, że tych pachnących prezentów nigdy dość, a zwłaszcza z okazji tak ważnego święta! Dziecko może pokolorować kwiaty na dole, a pozostałą przestrzeń zostawić pustą lub samodzielnie dorysować coś po bokach kolorowanki-ramki dla mamy. 
 

Kolorowanki dla mamy łąka

Kolorowanka we wzory na Dzień Matki

Miłośnikom bardziej abstrakcyjnych obrazków na pewno spodoba się nasz ostatni wzór kolorowanki do druku dla mamy. Malując każdy patyczek na inny kolor, można uzyskać przepiękną, niepowtarzalną laurkę dla mamy. Zachęcamy do spróbowania! 
 

Kolorowanki dla mamy we wzory

Wszystkie obrazki pochodzą z Adobe Stock.

Zobacz także:
laurka dla taty
StockAdobe
Święta i uroczystości
Laurka dla taty – 7 wzorów do druku i kolorowania
Najpiękniejsza laurka dla taty to ta zrobiona własnoręcznie przez dziecko. Wydrukuj wybrany wzór i daj dziecku do pokolorowania. Powstanie nie tylko piękna laurka dla taty, lecz także pamiątka na lata!

Laurka dla taty to zawsze trafiony prezent na Dzień Ojca lub jego urodziny. Nie zawsze trzeba kupować prezent, aby uczcić takie święto. Zamiast drogiego podarunku, możesz z dzieckiem przygotować wierszyk, piosenkę lub laurkę w formie kolorowanki. Najważniejszy jest gest i pamięć, a przecież prawdziwy tata wie, że dziecko nie jest w stanie wydać fortuny na prezent i najbardziej pragnie prezentów od serca: dziecięce rękodzieło, namalowana własnoręcznie laurka dla taty, zaśpiewana piosenka, ciasto na Dzień Ojca itp.  Spis treści: Laurka dla taty, czyli prezent od serca Podpowiedzi odnośnie kolorowania Laurki dla taty: Laurka dla taty z napisem Laurka dla córeczki tatusia Laurka dla taty z życzeniami i motocyklem Laurka ze smokiem dla najlepszego taty Laurka najlepszy tata Laurka z żaglówką Laurka z superbohaterem Laurka dla taty – prezent od serca Wydrukuj laurkę dla taty i poproś dziecko, by ją dla niego pokolorowało. Na koniec możecie z boku napisać też życzenia na Dzień Ojca i wręczyć z uśmiechem tacie. Z twoją niewielką pomocą, której dziecko może potrzebować, sprawicie, że ten dzień będzie dla taty naprawdę wyjątkowy.  Pomysły na kolorowanie laurki dla taty Kolorowanie to wypełnianie kolorem. Jednak kto powiedział, że nadają się do tego tylko kredki? Poza nimi, farbami i flamastrami można pokolorować laurkę dla taty na inne sposoby. Można ją wykleić: kolorową plasteliną, brokatem, pomalowanymi farbami skorupkami jajek, skrawkami kolorowego papieru. Tak przygotowana laurka dla taty będzie wyjątkowa i nietypowa. Ma jeszcze jedną zaletę, ale to tak między nami mamami – jej wykonanie jest bardziej czasochłonne , dzięki czemu ma szansę na dłużej zająć dziecko :) Oczywiście sposób wykonania laurki dla taty trzeba dopasować do wieku dziecka...

ozdobna świeca
Fotolia
Gry i zabawy
Jak wykonać ozdobną świecę na Dzień Mamy
Zrobienie ozdobnej świecy zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a efekt jest zaskakujący. Wspaniały prezent na Dzień Babci, czy Dziadka, Walentynki, Dzień Mamy i nie tylko!
dzień matki - laurki
Fotolia
Gry i zabawy
Laurka z selera- czy to możliwe?
Zastanawiasz się, jak szybko zrobić oryginalny prezent na Walentynki, Dzień Mamy czy Babci? Poznaj nasze propozycje!
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj