Strój Mikołaja jest prosty do zrobienia: to zestaw elementów, które każdy zna i ma w domu. W skład stroju Mikołaja wchodzi czapka Mikołaja i siwa broda, czerwono-biały strój oraz wielki wór z prezentami. Zazwyczaj Mikołajowi towarzyszą też sanie i zastęp reniferów. Podpowiadamy, jak przebrać się za Mikołaja i jak zorganizować wizytę świętego w domu.

Reklama

Jak przebrać się za świętego Mikołaja?

Strój świętego Mikołaja nie jest trudny do samodzielnego skompletowania, bo każdy z nas wie, jak Mikołaj wygląda i jakie są jego tradycyjne atrybuty. Przyda się więc długa siwa broda, wielki wór prezentów, czerwono-biała czapka oraz sanie zaprzężone w renifery św. Mikołaja.

Aby przebrać się za Mikołaja, będziesz potrzebować:

  • czapkę św. Mikołaja
  • czerwone spodnie i kurtkę
  • czarny gruby pas
  • wielki worek
  • ciężkie zimowe buty
  • sztuczną brodę (oczywiście najlepiej, gdyby przebrany za Mikołaja miał prawdziwą brodę)

Jak zrobić strój Mikołaja?

Strój świętego Mikołaja bez trudu zrobisz sama. Proponujemy poszukać starych spodni i bluzy czy kurtki w czerwonym kolorze w ciuchlandzie czy dyskoncie z używanymi ubraniami. Samodzielne przygotowanie stroju wymaga wyszukania kilku elementów, np. futerka, którym będziesz mogła obszyć mankiety. Będziesz potrzebować również czapki i brody (sztucznej) Mikołaja – w okolicach świąt jest ich pełno w supermarketach czy dyskontach spożywczych. No i ostatni element, być może najważniejszy – wielki worek pełen prezentów. Wykorzystaj starą poszwę na kołdrę, najlepiej w ciemnym kolorze, którą przewiążesz sznurkiem albo czerwoną wstążeczką.

Jak zrobić strój Mikołaja dla dziecka?

Przebranie Mikołaja dla dziecka to wyjątkowo proste zadanie, które w dodatku może być okazją do wspólnej zabawy i śmiechu. Bo które dziecko nie lubi przebieranek? Znajdź jak najwięcej czerwonych ubranek dziecka: body, koszulkę, spodnie, sweterek. Do wybranych ubranek możesz doszyć albo doczepić białe futerko albo... watę. I koniecznie kup dziecięcą czapkę Mikołaja, efekt gwarantowany!

Zobacz także

Gdzie kupić lub wypożyczyć strój Mikołaja?

Gotowe przebranie Mikołaja możesz znaleźć na allegro czy na olx-ie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „strój Mikołaja”. Ale możesz taki strój również wypożyczyć z wypożyczalni ze strojami, z której wypożyczasz stroje dla dziecka np. na bal karnawałowy czy Halloween. Wiele z takich miejsc ma w posiadaniu kilkanaście strojów św. Mikołaja, reniferów czy elfów, pomocników św. Mikołaja. Dodatkowymi elementami stroju św. Mikołaja mogą być sanie, które zaparkują przed domem dziecka. Innym ciekawym elementem są pomocnicy, czyli elfy albo renifery świętego Mikołaja – osoba przebrana w taki strój sprawi, że wizyta Mikołaja w domu będzie bardziej wiarygodna.

Możesz też kupić gotowe przebranie Mikołaja dla dziecka, najlepiej zrób to online. W tych strojach maluch będzie wyglądał uroczo, nie tylko w święta!

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama