Jason Bramley, Steve Hanson and Jonny Biggins postanowili założyć na miesiąc imitację ciążowych brzuchów, z których każda waży po ok. 15 kilogramów. Dokumentują w postaci video każdy dzień, by stworzyć projekt "Trzej tatusiowie w ciąży".
Mężczyźni w ciąży – po co?
Trzech brytyjskich mężczyzn po czterdziestce postanowiło zmienić swoje życie. Porzucili dotychczasowe miejsca pracy, aby założyć własną działalność. Założyli firmę personalizująca książeczki dla dzieci. Podczas jednej z burzy mózgów dotyczącej wydania edycji specjalnej książeczki z okazji Dnia Mamy, wpadli na pomysł, co zrobić, by w szczególny sposób uczcić wszystkie mamy. Ich najnowszy projekt "Trzech tatusiów w ciąży" ("Three pregnant dads") polega na dokumentowaniu wzlotów i upadków trzech mężczyzn, którzy przez miesiąc noszą imitację ciążowych brzuszków. Każdy dzień zapisany jest w postaci video-pamiętnika, który można obejrzeć w internecie. Brzuszki zostały zrobione w taki sposób, aby odzwierciedlać ruchy dziecka w brzuchu mamy, czyli również nacisk na żołądek pęcherz i płuca. Mężczyźni podobnie, jak większość ciężarnych kobiet, odczuwają problemy ze snem i znalezieniem wygodnej pozycji.
Co na to żony "ciężarnych tatusiów"?
Hanson: "Moja żona jest dość pomocna, ale martwi się o moje zdrowie, bo jestem przecież facetem, czyli mięczakiem."
Bramley: "Ona myśli, że to głupie, ale zaczęła być dla mnie bardziej sympatyczna, odkąd noszę brzuch".
Biggins: "... jest ze mnie bardzo dumna, widząc, że przez to przechodzę."
Czy chciałabyś, żeby twój mąż przekonał się, jaki ciężar dźwigałaś w ciąży przez kilka miesięcy? - pisz w komentarzu.
Chcesz więcej? Zobacz film poniżej.

Firmy prześcigają się w produktach, które przybliżają mężczyznom stan ciąży i porodu. Niedawno mężczyźni sprawdzali, jak to jest rodzić >> Teraz mają oni możliwość doświadczenia czegoś znacznie przyjemniejszego - ruchów własnego nienarodzonego dziecka! W Argentynie marka Huggies (proukująca pieluchy) z okazji Dnia Ojca postanowiła stworzyć rewolucyjne pasy. W zestaw wchodzą 2 pasy: jeden dla przyszłej mamy, drugi dla taty. Para zakłada pasy jednocześnie. Kiedy dziecko zaczyna poruszać się w brzuchu mamy, pas taty odbiera sygnał i naśladuje je, dając przyszłemu tacie możliwość ich poczucia. Sprwdź też: Co czuje tata podczas porodu rodzinnego >> Zobacz płaczących ze wzruszenia przyszłych tatusiów. Chciałybyście, aby wasi partnerzy wypróbowali takie cudo - czytaj i pisz na forum babyonline.pl

Wysiłek kobiety przy porodzie porównywalny jest z przebiegnięciem maratonu, wspinaczką na najwyższe góry. Ból przy porodzie jest tak wielki, że rzadko kto odważa się porównywać go do czegokolwiek (jedyne porównanie, które znalazłam odnosi się do amputacji na żywo kończyn). - Wyłam, krzyczałam, błagałam o koniec tej męki! Kiedy kolejną godzinę wiłam się z bólu na szpitalnym łóżku, a mąż stał bezczynnie patrząc na moje katusze, marzyłam, aby choć przez chwilę poczuł to, co ja! - wspomina Anka, mama 4-letnie Julki. Krążą pogłoski, że mężczyźni nie byliby w stanie znieść porodu , czy to prawda? Dwóch holenderskich śmiałków Dennis Storm i Valerio Zen w swoim programie \"Proefkonijne\" (\"Króliki doświadczalne\") postanowiło zmierzyć się z ... bólem porodowym ! Dziennikarzom przymocowano do brzuchów elektrostymulatory wywołujące bolesne skurcze mięśni, podobne do tych, które odczuwają kobiety podczas porodu. Efekt: po krótkim czasie ich początkowe uśmiechy na twarzach zastąpił grymas bólu, Dowcipy i odgłosy radości zmieniły się w okrzyki cierpienia i jęki. Dzielni Panowie wytrzymali ... 2 godziny, po których już tylko błagali o odłączenie urządzeń. Czy mężczyźni daliby radę rodzić dzieci? Czy chciałybyście, aby wasi partnerzy wzięli udział w takim doświadczeniu?