GRY
 
 

Różnice płci. Kobieta i mężczyzna - w czym są inni?

Punktem zapalnym może się stać miejsce ustawienia kołyski. Mama i tata inaczej podchodzą do wielu rzeczy.

para, związek, radość, jazda na rowerze
fot. © WavebreakmediaMicro - Fotolia.com
Pogląd o wenusjańskim pochodzeniu kobiet i marsjańskich korzeniach mężczyzn można włożyć między bajki. Wspólną matką dla obu płci jest Ziemia. Ale między bajki można też włożyć twierdzenia, że kobiety i mężczyźni nie różnią się w sposobach myślenia i w formach działania.

Różnice te ujawniają się zwłaszcza wtedy, gdy dotyczą spraw najważniejszych, a do takich należy posiadanie dziecka. Pierwsze konflikty pojawiają się po wykonaniu testu ciążowego. Kolejne ujawniają się, gdy dziecko przychodzi na świat. O kompromis bywa bardzo trudno, ale naprawdę można go wypracować.

Będziemy mieli dziecko!

Już samą wiadomość, że na świecie pojawi się ich wspólne dziecko, kobiety i mężczyźni odbierają inaczej. Przyszła mama albo płacze z radości, albo dzwoni do przyjaciółek, a od męża oczekuje czułości i romantycznej rycerskości – kwiatów i adoracji. Tymczasem tata zaczyna myśleć o pieniądzach, które musi zabezpieczyć na koncie (w związku z nieuchronnymi wydatkami) i o przemeblowaniu mieszkania na przyjście pociechy. Ona uważa w związku z tym, że on się nie cieszy. A on zaczyna wątpić w jej mądrość, bo nie rozumie egzaltacji w obliczu tak ważnych wyzwań. Rozwiązanie? Mama musi zrozumieć, że jej partner chce się sprawdzić jako dobry organizator. A tata – że dla jego ukochanej ciąża to sprawa niewypowiedzianych emocji. Tak unikniecie wzajemnych żalów.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Spać czy balować?

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, po euforii zaczyna odczuwać wynikające z odmiennego stanu ograniczenia. Nie zawsze podoba jej się, że musi zrezygnować z picia drinków na spotkaniach z przyjaciółmi. Że senność nie pozwala jej na udział w całonocnych imprezach. Rezygnuje więc z wielu przyjemności, ale jednocześnie oczekuje tego samego od ojca dziecka. Tymczasem jego reakcje są odwrotne. Wielu przyszłych tatusiów uważa, że czeka ich kilka ostatnich miesięcy wolności i nie chcą spędzić ich na kanapie. Kobiety uważają, że mężowie od nich uciekają, a mężczyźni – że żony ich ograniczają. Bez szczerej rozmowy na ten temat i wypracowania konsensusu trudno Wam będzie powstrzymać wzajemne obwinianie się.

Czytaj także: Młodzi rodzice - jak pielęgnować związek po narodzinach dziecka?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj