Ameet

Rozwijamy pasje przedszkolaka!

Dziecięca ciekawość sprawia, że już od najmłodszych lat Twoja pociecha z zainteresowaniem obserwuje różne zjawiska i zadaje mnóstwo pytań? Jak wykorzystać to zainteresowanie otoczeniem, żeby rozwijać pasje dziecka?
Ameet
Moment, w którym Twój maluch zaczyna się interesować zjawiskami, jakie zachodzą w jego otoczeniu, to doskonała okazja, żeby wzbogacać jego wiedzę w poszczególnych dziedzinach i zainspirować do dalszych poszukiwań.
Twoja pociecha pyta o Słońce, Księżyc i gwiazdy? Sięgnijcie po książkę Disney Uczy. Nocne niebo. Książka odkrywcy.
 
Ta fascynująca książka jest pełna wspaniałych zdjęć, pięknych kolorowych ilustracji i infografik. Dzięki nim dzieci będą mogły bliżej poznać galaktykę i wiele ciekawych zjawisk, jakie zachodzą na naszym niebie. Odkryją także niesamowite fakty na temat zorzy polarnej, dowiedzą się m.in. skąd się biorą noc i dzień, ile lat i jaką temperaturę ma słońce. Ta książka z pewnością zaspokoi głód wiedzy nawet najbardziej ciekawskich dzieci i sprawi, że Twoja pociecha zostanie małym ekspertem w dziedzinie Układu Słonecznego. Wszystkie informacje są podane w atrakcyjnej dla dziecka formie, a zjawiska przedstawione w prosty i zrozumiały sposób. Mimo lekkiej formy treść, jaką zawiera książka Nocne niebo, to sprawdzone i rzetelne informacje. Pozycja otrzymała pozytywną rekomendację dr inż. Anny Karczemskiej, która wykłada na kierunku Inżynieria Kosmiczna i pracuje naukowo na Politechnice Łódzkiej.
 
Kolejną książką, która pomoże wzbogacić wiedzę dziecka, a jednocześnie rozbudzić zainteresowania i pasje, jest Disney Uczy. Oceany. Książka odkrywcy.

Tytuł z pewnością zainteresuje wszystkich małych pasjonatów świata oceanów. Podczas lektury tej książki dzieci będą mogły przyjrzeć się z bliska podwodnemu światu, od wypełnionej słońcem rafy koralowej po najciemniejsze głębiny. Poznają tajemnice morskich zwierząt i różne zjawiska związane z oceanami. W książce wszystkie ciekawe świata dzieci znajdą odpowiedzi na wiele pytań dotyczących podmorskich głębin. Dowiedzą się m.in. po co ośmiornica udaje flądrę, dlaczego pewien bliski krewniak Nemo nazywany jest chirurgiem oraz czym jest echolokacja. Wszystkie informacje zawarte w książce zostały naukowo dokładnie sprawdzone. Polską edycję merytorycznie konsultowała dr. hab. Urszula Janas, prof. nadzw. Uniwersytetu Gdańskiego.
 
Podczas lektury dzieciom towarzyszą ich ulubieni bohaterowie. Przedszkolaki  chętnie i z łatwością przyswajają  nowe informacje, a wszystko, co jest podane w atrakcyjnej formie, na pewno pomoże im rozbudzić zainteresowania. Każda wiedza wzbogaca dziecko, uczy kojarzenia faktów, a przede wszystkim pomaga zrozumieć otaczający świat.

Więcej na: www.ameet.pl

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa Ameet w ramach programu edukacyjnego Disney Uczy.
 
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy