gej adoptował 6 dzieci
fot. Twitter

Samotny gej adoptował sześcioro dzieci z niepełnosprawnościami

Samotny mężczyzna poświęcił swoje życie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Niedawno adoptował szóstego malucha, a swoją wielką rodzinę zaczął budować, gdy miał zaledwie 21 lat.
Magdalena Drab
gej adoptował 6 dzieci
fot. Twitter
Benjamin Carpenter od zawsze wiedział, że chce pomagać dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej bezbronnym i wymagającym szczególnej troski. To dlatego zdecydował się na adopcję, ale nie jednego czy dwojga maluszków. Pod jego dach trafiło już sześcioro dzieci!

Samotny gej z sześciorgiem dzieci: jest wspaniałym tatą!

Ben ma 37 lat i kilkoro adoptowanych dzieci. Wszystkie pociechy Brytyjczyka cierpią na zaburzenia rozwoju i zmagają się z niepełnosprawnościami: 14-letni Jack ma autyzm, 11- letnia Ruby wymaga specjalnej opieki, 9-letnia Lily nie słyszy, 6-letni Joseph ma zespół Downa, a 2-letni Louise jest dotknięty porażeniem mózgowym. W 2019 roku jeden z synów Bena, Teddy, zmarł na sepsę. Po tym tragicznym wydarzeniu samotny tata dał sobie czas na żałobę, zanim przyjął do swojego domu kolejne dziecko.

Ben działa aktywnie w mediach społecznościowych i promuje adopcję. Sam starał się o przyznanie mu opieki nad pierwszym synem aż 3 lata! Rodzinę założył zaś, mając 21 lat.

„Nigdy nie chciałem być biologicznym ojcem, bo bycie rodzicem to znacznie więcej niż biologia. (...) Chciałem pomagać dzieciom, które najbardziej potrzebują kochającego domu”.

Ben jest znaną postacią w Anglii, w wywiadach dla mediów zapewnia, że wszystkie jego dzieci mają ze sobą silną więź. I przyznaje, że czasem siada i wyobraża sobie, że uczestniczy w weselach każdego ze swoich maluchów. 

„Jestem dumny, że stworzyłem tak dużą rodzinę i zapewniłem tym dzieciom stabilny, kochający dom, w którym mogą się rozwijać. (...) Nie wykluczam, że będę mieć jeszcze więcej dzieci” – powiedział Ben w wywiadzie „Daily Mail”.

W Anglii rodzicami adopcyjnymi mogą zostać zarówno osoby samotne, jak i należące do społeczności LGBTQ+. To inaczej niż w Polsce, gdzie adopcji nie mogą dokonać osoby żyjące w konkubinacie lub w związku homoseksualnym.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy