Sprzedaje swoje zabawki, żeby ratować konie. Ma zaledwie 11 lat
fot. Facebook Filip Chajzer

11-letnia Emilka sprzedaje swoje zabawki, żeby ratować konie. Ta historia łapie za serce!

„Dlaczego chcesz pomagać zwierzętom?” – pyta Filip Chajzer. „Bo ja je kocham i nie podoba mi się to, że są zabijane” – odpowiada dziewczynka.
Sylwia Arlak
Sprzedaje swoje zabawki, żeby ratować konie. Ma zaledwie 11 lat
fot. Facebook Filip Chajzer
Poruszającą historię 11-letniej Emilki z Milanówka pokazała stacja TVN. Dziewczynka sprzedaje na bazarze w Milanówku zabawki, ciasteczka i własnoręcznie zrobione papierowe koniki. Chce pomóc prawdziwym koniom, które są skazane na rzeź. 

Konie są dla niej całym życiem

Emilka wystawia swój straganik w każdą sobotę, niezależnie od pogody. Zawsze towarzyszy jej mama, Beata. „Emilka od dawna interesuje się losem koni. Kiedy powiedziałam jej, że zbiórek jest dużo i wszystkim nie pomożemy, wpadła na pomysł, żeby sprzedawać swoje zabawki” – opowiada mama bohaterki w reportażu TVN.

Konie są dla Emilki całym życiem. Do niedawna regularnie jeździła konno, chodziła na treningi. Przez pandemię (jej rodzice pracują biurze podróży i mają trudną sytuację finansową) musiała z nich zrezygnować. Ale pomaga dalej. 

Polska Greta Thunberg? 

Pod postem Filipa Chajzera o reportażu pojawiło się wiele przychylnych komentarzy:

„Filip wszędzie tam, gdzie jest potrzebny” –  napisała użytkowniczka Facebooka.

„Szacunek dla dziewczynki. Można powiedzieć, że to taka nasza polska Greta Thunberg, a o ile skromniejsza i naturalniejsza. Dobrze, że ktoś ją zauważył” – dodała inna obserwatorka.

„Brawa dla rodziców za wychowanie tak wrażliwej i empatycznej osóbki” – skomentował internauta. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy