GRY

Samochód potrącił 4-letnie dziecko. Żaden kierowca mu nie pomógł – skandal!

Kierowca samochodu potrącił 4-letnią dziewczynkę i odjechał. Nikt się nie zatrzymał, by pomóc dziecku. Ludzka znieczulica nie ma granic!
Dziecko na przejściu dla pieszych
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło w Świdnicy. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dwójką dzieci i potrącił jedno z dzieci, 4-letnią dziewczynkę. Ani on, ani inni uczestnicy ruchu drogowego nie zatrzymali się, by pomóc poszkodowanemu dziecku i jego matce.

Nikt nie pomógł poszkodowanemu dziecku!

Wypadek zauważyła pani Monika, która w tym czasie przebywała z rodziną w okolicy. "Mama szła też z wózkiem, ale gdy zdarzył się wypadek, rzuciła się na dziewczynkę leżącą na ulicy i nie była w stanie nic zrobić. Dziecko w wózeczku, może roczne, widzi to wszystko" – powiedziała świdniczanka w rozmowie z dziennikarką Wyborcza.pl Agnieszką Dobkiewicz.

Pani Monika wraz z inną świadkinią wypadku pomogła poszkodowanej dziewczynce. Na miejsce została wezwana karetka, na szczęście 4-latka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Potwierdziła to rzeczniczka świdnickiej policji Magdalena Ząbek. Rzeczniczka dodała, że sprawca kolizji został złapany i ukarany 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 500 zł.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Nie bój się, reaguj!

Znieczulica kierowców, którzy ustąpili pierwszeństwa kobiecie z dziećmi, a w chwili wypadku odjechali, zszokowała panią Monikę. Brak reakcji, gdy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza dziecku, dzieje się krzywda, jest oburzający i nieludzki. Nie bójmy się reagować, nie bójmy się odpowiedzialności. Odwracanie głowy, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy, jest karygodne!

Zobacz także: Jak udzielić pierwszej pomocy? Zobacz, jak robi to 3-letnia dziewczynka!

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Nie dajemy się chorobom!

Zimowy wypoczynek