GRY

Samochód potrącił 4-letnie dziecko. Żaden kierowca mu nie pomógł – skandal!

Kierowca samochodu potrącił 4-letnią dziewczynkę i odjechał. Nikt się nie zatrzymał, by pomóc dziecku. Ludzka znieczulica nie ma granic!

Dziecko na przejściu dla pieszych
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło w Świdnicy. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dwójką dzieci i potrącił jedno z dzieci, 4-letnią dziewczynkę. Ani on, ani inni uczestnicy ruchu drogowego nie zatrzymali się, by pomóc poszkodowanemu dziecku i jego matce.

Nikt nie pomógł poszkodowanemu dziecku!

Wypadek zauważyła pani Monika, która w tym czasie przebywała z rodziną w okolicy. "Mama szła też z wózkiem, ale gdy zdarzył się wypadek, rzuciła się na dziewczynkę leżącą na ulicy i nie była w stanie nic zrobić. Dziecko w wózeczku, może roczne, widzi to wszystko" – powiedziała świdniczanka w rozmowie z dziennikarką Wyborcza.pl Agnieszką Dobkiewicz.

Pani Monika wraz z inną świadkinią wypadku pomogła poszkodowanej dziewczynce. Na miejsce została wezwana karetka, na szczęście 4-latka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Potwierdziła to rzeczniczka świdnickiej policji Magdalena Ząbek. Rzeczniczka dodała, że sprawca kolizji został złapany i ukarany 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 500 zł.
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.

Nie bój się, reaguj!

Znieczulica kierowców, którzy ustąpili pierwszeństwa kobiecie z dziećmi, a w chwili wypadku odjechali, zszokowała panią Monikę. Brak reakcji, gdy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza dziecku, dzieje się krzywda, jest oburzający i nieludzki. Nie bójmy się reagować, nie bójmy się odpowiedzialności. Odwracanie głowy, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy, jest karygodne!

Zobacz także: Jak udzielić pierwszej pomocy? Zobacz, jak robi to 3-letnia dziewczynka!

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwiąż Quiz

Witajcie, wakacje!