GRY
 
 

Świętochłowice: Mały gigant przyszedł na świat! Poznajcie Ksawerego

Tuż po narodzinach ważył tyle, ile dzieci przeważnie ważą w trzecim miesiącu życia! W dodatku przyszedł na świat siłami natury!

Duży noworodek Ksawery
fot. swietochlowice.naszemiasto.pl
Ten mały wielki człowiek przyszedł na świat trzy dni temu w jednym ze śląskich szpitali. Ksawery urodził się siłami natury. Poród przebiegał bez żadnych komplikacji. Zarówno on, jak i mama czują się dobrze i dziś wychodzą ze szpitala do domu. Nie byłoby w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby nie waga noworodka. Mały gigant ważył, gdy się urodził ważył 5750 gramów i mierzył 60 cm, ledwo mieścił się w szpitalne śpioszki!

- W mojej 20-letniej karierze tak dużego noworodka jeszcze nie widziałem. Przeciętna waga to 3,5 kg. A duża waga to już 4 - 4,5 kg – mówił dla TVN24 Arkadiusz Kucharek, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Świętochłowicach.

Dzielna mama nie pierwszy raz rodziła duże dziecko. Jej starsze dziecko urodziło się z wagą 5200 gramów i było dłuższe od Ksawerego o 4 cm!

Gratulujemy!

Są wśród nas jakieś rekordzistki? Ile ważyły wasze dzieci? Piszcie w komentarzach?

Zobacz też: Tak wyjątkowa sytuacja zdarza się raz na 67 milionów ciąż!

 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (30 ocen)

4.4
Więcej:
Doładuj
Przeładuj