Michał Kołba
fot. Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej

Ten chłopak poświęcił się dla innych. Za piękny gest spotkały go szykany

Michał 5 lat nie ścinał włosów, bo chciał wspomóc fundację, która robi peruki dla dzieci po chemio i radioterapii. Znosił szykany kolegów, żeby pomóc innym. Teraz gratulują mu tysiące ludzi.
Adela Prochyra
Michał Kołba
fot. Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej
Poznajcie Michała Kołbę z Krosna. Ten chłopak ma 15 lat i może być z siebie naprawdę dumny. Będąc w 3 klasie podstawówki usłyszał o akcji prowadzonej przez Fundację Przyjaźni WeGirls. Fundacja robi peruki dla dzieci po chemioterapii i radioterapii

Michał tak bardzo chciał pomóc, że przez kolejne 5 lat nie ściął włosów nawet o centymetr. Mimo szczytnego celu, jego szkolni koledzy nie byli wyrozumiali. Michał był wyśmiewany z powodu swoich długich włosów. Znosił różne przykre docinki kolegów, ale w końcu dopiął swego. Ściął włosy i przekazał je fundacji. 

Wiadomość pojawiła się na facebookowym profilu Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej. Zareagowało na nią prawie 50 tysięcy ludzi. Pod postem i zdjęciami pojawiły się tysiące bardzo pozytywnych komentarzy. Obcy ludzie gratulują Michałowi odwagi  i determinacji. Wśród nich jest m.in. popularna blogerka Jessica Mercedes, która napisała:

Michał brawo dla Ciebie!!! Super z Ciebie gość! P.S. Nie martw się tym, co inni o Tobie myślą, bądź silny, prawdziwi przyjaciele przy Tobie zawsze będą! Mnie też szykanowano w szkole, za to że byłam inna. Nie daj się ! :)

My także gratulujemy Michałowi i dołączamy się do wszystkich ciepłych słów!
Redakcja poleca: Fakty i mity o pielęgnacji włosów dziecka
Jak często myć dziecku włosy? Czy podcinanie włosów pływa na ich wzrost? Sprawdź porady eksperta dotyczące właściwej pielęgnacji włosów przedszkolaka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy