Zmiany w ulgach podatkowych na dzieci w 2016 roku - film
W 2016 r. obowiązują takie same zasady odliczania ulg na dzieci co rok temu. W 2015 roku zmianie uległa wysokość limitów, jak również zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości.
Ulgi podatkowe dla rodziców
„Ulgi prorodzinnej nie mogą odliczyć rodzice mający jedno dziecko, których dochody przekraczają 112 tys. zł rocznie. W przypadku osób samotnie wychowujących dziecko dochód ten nie może przekroczyć 56 tys.” – wyjaśnia Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola. Kryterium to nie ma żadnego znaczenia w sytuacji, kiedy odliczamy ulgę za dwoje lub więcej dzieci.Wnioski o urlopy dla rodziców - do druku
Obliczanie ulgi podatkowej
W 2015 roku zmianie uległa też zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości. Do tej pory ulga u takich podatników nie mogła być większa niż kwota podatku. Od 2015 r. osoby mają zrekompensowaną brakującą kwotę w postaci dodatkowego zwrotu pieniędzy. Uzyskają go z urzędu skarbowego na podstawie zeznania podatkowego. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu PI-36 lub PIT-37.Ulga prorodzinna przysługuje na każde małoletnie dziecko. Skorzystać z niej mogą także rodzice pełnoletnich osób niepełnosprawnych oraz osób do 25. roku życia, które się uczą.
źródło: infoWire.pl
Przeczytaj: Czy państwo lekceważy rodziców wieloraczków?