małe dziecko z niebieskimi oczami - dziewczynka niemowlę
fot. AdobeStock

Mamy przetestowały nawilżane chusteczki Kindii Pure. Co o nich sądzą?

Poprosiliśmy aż 50 mam, by przetestowały dla nas chusteczki Kindii Pure przeznaczone do wrażliwej skóry dziecka. Co powiedziały nam o tej nowości do pielęgnacji skóry dzieci? Oto konkrety i same praktyczne informacje.
małe dziecko z niebieskimi oczami - dziewczynka niemowlę
fot. AdobeStock
Skóra noworodków i niemowląt jest o wiele cieńsza i delikatniejsza. Jej mechanizmy ochronne dopiero się tworzą i rozwijają. Zarówno promienie UV, wysoka i niska temperatura, substancje chemiczne, jak i zanieczyszczenia mogą być dla niej zagrożeniem. Dlatego trzeba ją chronić. Ale należy to robić umiejętnie! Podrażnienia, odparzenia czy wysuszenie skóry zdarza się bardzo często. Dlatego tak ważne jest, by używać produktów do pielęgnacji skóry, które są niezwykle delikatne. 

Jak pielęgnować skórę maluszka?

Szczególnie na tego typu problemy narażona jest skóra w okolicy podpieluszkowej, dlatego maluszek musi być jak najczęściej przewijany. Także wtedy, gdy śpi. Dziecko może być nie przewijane do maksymalnie 3 godzin. W tak regularnej pielęgnacji pomogą szybko i skutecznie praktyczne nawilżane chusteczki. Najlepsze są te specjalnie przeznaczone dla noworodków i niemowląt. Nie zapominaj też nigdy o oczyszczaniu wszelkich fałdek i o tzw. wietrzeniu pupy maluszka. Niech pobiega trochę bez pieluszki!

Jakie są najlepsze chusteczki dla dzieci?

Prawidłowa pielęgnacja maluszka jest najważniejsza i to od pierwszych dni. Co do tego nie ma wątpliwości. Skóra maluszków jest wrażliwa i od razu reaguje na działanie szkodliwych substancji chemicznych zawartych w produktach do pielęgnacji. Dlatego warto szukać tych, z jak najkrótszym i bezpiecznym składem. To, co spodobało się najbardziej mamom w testowanych chusteczkach Kindii Pure, to właśnie ograniczona liczba składników bez kompozycji zapachowej. Tę charakterystyczną cechę wymienia aż 98% naszych testerek!

Pielęgnacja i codzienne życie z maluszkiem

Bez nawilżanych chusteczek nie ma życia z dziećmi! Potwierdzi to z pewnością każda mama. Tylko, które wybrać, by były bezpieczne dla dziecka, a jednocześnie naprawdę skuteczne?

Dobre chusteczki do pielęgnacji skóry dziecka muszą być uniwersalne, a więc nie tylko nadawać się do usunięcia zabrudzeń, ale także zabezpieczenia skóry przed bakteriami. Powinny nadawać się zarówno do ciała, rąk, jak i buzi. Nie powinny też podrażniać, ani wywoływać alergii. A czasami nawet muszą poradzić sobie z makijażem mamy czy jakąś plamą nieznanego pochodzenia na stole. W realnym życiu tak właśnie się dzieje. Nawilżane chusteczki używane są do wielu, czasem nietypowych zadań.

Wyniki testowania chusteczek Kindii Pure

W naszym teście 95% mam stwierdziło, że chusteczki Kindii Pure dobrze oczyszczają i pielęgnują, prawie tyle samo – że odpowiednio nawilżają skórę dziecka (93%). A wszystkie testujące mamy potwierdzają, że Kindii Pure nie podrażniają skóry ich maluszków. Chusteczki są niezwykle praktyczne także, gdy wychodzimy z dziećmi lub wyjeżdżamy, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody. 100% naszych testerek potwierdza przydatność chusteczek Kindii Pure podczas spacerów i podróży, a prawie 80% stwierdziło, że są znacznie lepsze od tych, których używały wcześniej.

Co jeszcze wyróżnia chusteczki Kindii Pure i jest ważne dla mam oraz skóry ich dzieci?

Prawdziwe opinie mam o chusteczkach Kindii Pure:
  • Jak dla nas superchusteczki, nie uczulają, dobrze nawilżają, nie posiadają niepotrzebnych kompozycji zapachowych - jedne z delikatniejszych chusteczek jakich kiedykolwiek używaliśmy. Śmiało mogę je polecić dalej.
  • Jestem zadowolona z chusteczek. Cieszę się, że zostały stworzone z myślą o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze, takiej, jaką ma właśnie moje dziecko. Dobrze oczyszczają skórę, nie podrażniają, nie uczulają, nie mają zapachu. Można bez obaw używać ich na każdą część ciała dziecka, także na buzię.
  • Są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dobre otwarcie, które zawsze szczelnie się zamyka. Chusteczki nie rwą się w rękach i nie są za cienkie.
  • Chusteczki Kindii Pure są bardzo delikatne i świetne do oczyszczania skóry mojego dziecka. Nie powodują podrażnienia na wrażliwej skórze mojego Kubusia, nie uczulają go co było nie małym problemem w wielu wypróbowanych do tej pory chusteczkach. Są z nami na każdym spacerze i zabierzemy je na wakacje! Z pewnością zostaną ze mną i moim synkiem na dłużej.
  • Chusteczki Kindii Pure są odpowiednio nawilżone, sprawdzają się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Doskonale czyszczą skórę, nie powodują alergii skórnych. Mają lekki zapach, który nie drażni noska naszej kruszynki. Są bardzo wydajne :)
  • Posiadanie tego typu chusteczek przy małym dziecku to absolutna podstawa. Mają wszechstronne zastosowanie, stąd uważam je za niezbędne. Począwszy od szybkiego wycierania brudnych rąk, a skończywszy na zmywaniu makijażu, czy szybkim odświeżeniu skóry. Są bardzo delikatne, ale jednocześnie skuteczne. Można je bez obaw stosować, ponieważ są przeznaczone dla maluchów. Takie chusteczki są również jedną z pozycji rzeczy do spakowania przed wyjazdem na wakacje, czy wycieczki. Dla mnie to produkt na solidną piątkę!
  • Porównałam skład z chusteczkami wiodącej marki i złapałam się za głowę! Czym wycierałam dotychczas skórę mojego dziecka!!! Kindii mają naprawdę skład w porządku! Wygooglowałam sobie wszystkie składniki i pozytywnie się zaskoczyłam.
93% testujących mam poleciłoby chusteczki Kindii Pure swoim przyjaciółkom i rodzinie.

Nasze mamy testowały chusteczki Kindii Pure od 25.05 do 06.06.2018
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy