Jednym Sercem - youtuberzy
fot. Screen/ YouTube Jednym Sercem

Youtuberzy: współżycie w małżeństwie jest OBOWIĄZKOWE. Odmowa prowadzi do grzechu i alkoholizmu

Para katolickich youtuberów wytłumaczyła w swoim filmie, jak powinno wyglądać pożycie małżeńskie: „Możemy odnieść wrażenie, że współżycie w małżeństwie jest obowiązkowe. I jest to prawda”. Nie powinno też sprawiać przyjemności i nie można dać po sobie poznać, że nie ma się ochoty na zbliżenie.
Joanna  Biegaj
Jednym Sercem - youtuberzy
fot. Screen/ YouTube Jednym Sercem
Twórcy kanału na YouTube „Jednym Sercem”, Ramona i Janek Figatowie, nagrali filmik, którego tematem był seks, a dokładnie to, czy seks w małżeństwie jest obowiązkowy. Twierdzą oni, że jeśli któryś z partnerów nie ma ochoty na zbliżenie, w grę nie wchodzi irytacja lub odmowa. Działa to wręcz odwrotnie - nie można dać po sobie poznać, że nie ma się ochoty na seks.

Niebezpieczeństwo rozpusty

Youtuberzy rozpoczęli swój filmik od przeczytania fragmentu listu Świętego Pawła do Koryntian: „Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty, niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża, mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi, żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż, podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona”.

Odmowa współżycia może prowadzić do grzechu

Następnie wytłumaczyli, jakie konsekwencje może mieć odmowa zbliżenia. Poza np. obniżeniem poczucia własnej wartości, prowadzi to do GRZECHU: „Ta sfera seksualna jest bardzo wrażliwą i delikatną sferą, i na przykład często u mężczyzn wiąże się z poczuciem własnej wartości, więc jakieś zranienie w tej sferze, jakieś niespełnienie, może powodować obniżenie poczucia własnej wartości. Co więcej, taka odmowa współżycia nieuzasadniona może prowadzić do grzechu, gdyż taka osoba, której odmawiamy, może wybrać grzech. I to są grzechy seksualne, takie jak pornografia, masturbacja, ale mogą to być również uzależnienia, ucieczka np. w alkohol, również w gry".

Odmowa zbliżenia przyczyną alkoholizmu

Następstwem może być również alkoholizm: „Bardzo często przyczyną alkoholizmu, tego, że jakiś mężczyzna wchodzi w alkohol, jest właśnie jakieś upokorzenie, jakieś niespełnienie w małżeństwie w sferze seksualnej”.

Irytacja zabroniona

Niedopuszczalne jest także okazanie własnych emocji i uczuć: „Ta osoba, która ma mniejszą ochotę na zbliżenie, powinna starać się odpowiedzieć na potrzeby drugiej osoby. Odpowiedzieć z miłością, czyli nie dać po sobie poznać zniechęcenia, irytacji”.

Pusta przyjemność – moralnie niedopuszczalna

Youtuberzy samą przyjemność z aktu seksualnego określili jako pustą i moralnie niedopuszczalną: „Sam akt seksualny nie powinien być skoncentrowany na przyjemności. W związku z tym taka próżna przyjemność, taka pusta przyjemność w oderwaniu od prokreacji i od zjednoczenia, czyli otwarcia się na drugiego człowieka i na dawanie życia jest moralnie niedopuszczalne”.

Tłumaczenie po kontrowersyjnym filmie

Youtuberzy nagrali jednak kolejny filmik, w którym tłumaczyli się ze swoich wcześniejszych wypowiedzi: „Seks to integralna część małżeństwa. Są sytuacje, w których do tych zbliżeń nie może dochodzić. Chodziło nam o takie sytuacje, o których słyszeliśmy, że małżeństwa czasami, nawet bardzo młode, oddalają się od siebie fizycznie, ale też przede wszystkim emocjonalnie, psychicznie. Dochodzi do tego, że śpią w oddzielnych pokojach, a zbliżeń w ogóle nie ma. To raczej decyzja podjęta jednostronnie niż poprzez wypracowaną wspólną decyzję ”.

Wyjaśnili oni także, że ich słowa dotyczyły sytuacji, gdy partner rzeczywiście odrzuca drugą osobę: „Rozmawialiśmy z takimi ludźmi, którzy czuli się odrzuceni w jakiś sposób ze względu swoją seksualnością. Nie mówiliśmy też o jakichś sporadycznych przyczynach, jak zmęczenie czy stres. Treścią naszego filmu było to, że ktoś rzeczywiście odmawia i odrzuca tę drugą osobę”.

Małżeństwo w swoim kolejnym nagraniu podkreśliło także, jak ważna jest rozmowa i wrażliwość na drugiego człowieka: „Idealny jest układ taki, że jedna osoba stara się odpowiedzieć na potrzeby drugiej osoby”.

Źródło: YouTube, pudelek.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy