GRY
 
 

Wyzwanie: macierzyństwo. Zobacz przepiękne zdjęcia Rachael Weaver

Każda mama jest inna, ale każda mama kocha swoje dziecko. Robi to jednak na swój indywidualny, piękny sposób. Fotografka Rachael Weaver nie chce porównywać matek, chce pokazać, że macierzyństwo może mieć wiele twarzy.

Rachael Weaver (Grace)
fot. Rachael Weaver (Grace)
Niektórzy lubią fotografować krajobrazy, inni architekturę, jeszcze inni ludzi. Rachael Weaver uwielbia fotografować matki i ich dzieci podczas codziennych czynności. Dla niej te obrazki życia codziennego są najpiękniejsze. 
Aby podzielić się z innymi swoją fascynacją, stworzyła projekt "Odkrywanie macierzyństwa". W ramach niego zaprezentowała zdjęcia, które zrobiła podczas swojej pracy (Rachael jest fotografem rodzinnym). 

Macierzyństwo ma wiele twarzy

– Uwielbiam podglądać z aparatem mamy z dziećmi – opowiadała o swoim projekcie. I dodała: – Jako matka miałam własną wizję rodzicielstwa i przekonanie, że pewne rzeczy trzeba robić w określony sposób. Dopiero gdy zaczęłam przyglądać się innym mamom zobaczyłam, że jest wiele rodzajów  macierzyństwa, że każda mama "matkuje" na własny piękny sposób.
Rachael Weaver uważa, że proste czynności, które na co dzień wykonują matki, mogą się wydawać nieistotne, ale w rzeczywistości są fundamentem relacji rodzic-dziecko. – Emocje towarzyszące macierzyństwu są identyczne, ale różne sytuacje je wywołują. Każda z nas radzi sobie z wyzwaniami inaczej, ale nie znaczy to, że gorzej – uważa Rachael. I dodaje: – Mam nadzieję, że moje zdjęcia pokazują matczyne serce. Macierzyństwo to podróż, żadna z nas nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Poznajemy je po drodze.

Dzięki tej obserwacji przedefiniowała słowo "macierzyństwo". Przestała porównywać siebie z innymi  matkami. Zaczęła robić zdjęcia, by pokazać jak wygląda matczyna miłość w wykonaniu innych mam. Nas te zdjęcia zachwyciły, a was?

1.  Jak ważne było dla mnie wspólne gotowanie z mamą, zrozumiałam dopiero wtedy, gdy odeszła...
 

I didn't understand or value cooking with my own mother until I moved away, but oh my how I cherish those memories now.

Posted by Rachael Grace Photography on 15 marca 2015


Polecamy: Macierzyństwo, które nakręca do działania – czytaj post autorki bloga Mobloguje.pl

Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Ocena (1 ocena)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj