Rachael Weaver (Grace)
fot. Rachael Weaver (Grace)

Wyzwanie: macierzyństwo. Zobacz przepiękne zdjęcia Rachael Weaver

Każda mama jest inna, ale każda mama kocha swoje dziecko. Robi to jednak na swój indywidualny, piękny sposób. Fotografka Rachael Weaver nie chce porównywać matek, chce pokazać, że macierzyństwo może mieć wiele twarzy.
Monika Karbarczyk
Rachael Weaver (Grace)
fot. Rachael Weaver (Grace)
Niektórzy lubią fotografować krajobrazy, inni architekturę, jeszcze inni ludzi. Rachael Weaver uwielbia fotografować matki i ich dzieci podczas codziennych czynności. Dla niej te obrazki życia codziennego są najpiękniejsze. 
Aby podzielić się z innymi swoją fascynacją, stworzyła projekt "Odkrywanie macierzyństwa". W ramach niego zaprezentowała zdjęcia, które zrobiła podczas swojej pracy (Rachael jest fotografem rodzinnym). 

Macierzyństwo ma wiele twarzy

– Uwielbiam podglądać z aparatem mamy z dziećmi – opowiadała o swoim projekcie. I dodała: – Jako matka miałam własną wizję rodzicielstwa i przekonanie, że pewne rzeczy trzeba robić w określony sposób. Dopiero gdy zaczęłam przyglądać się innym mamom zobaczyłam, że jest wiele rodzajów  macierzyństwa, że każda mama "matkuje" na własny piękny sposób.
Rachael Weaver uważa, że proste czynności, które na co dzień wykonują matki, mogą się wydawać nieistotne, ale w rzeczywistości są fundamentem relacji rodzic-dziecko. – Emocje towarzyszące macierzyństwu są identyczne, ale różne sytuacje je wywołują. Każda z nas radzi sobie z wyzwaniami inaczej, ale nie znaczy to, że gorzej – uważa Rachael. I dodaje: – Mam nadzieję, że moje zdjęcia pokazują matczyne serce. Macierzyństwo to podróż, żadna z nas nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Poznajemy je po drodze.

Dzięki tej obserwacji przedefiniowała słowo "macierzyństwo". Przestała porównywać siebie z innymi  matkami. Zaczęła robić zdjęcia, by pokazać jak wygląda matczyna miłość w wykonaniu innych mam. Nas te zdjęcia zachwyciły, a was?

1.  Jak ważne było dla mnie wspólne gotowanie z mamą, zrozumiałam dopiero wtedy, gdy odeszła...
 

I didn't understand or value cooking with my own mother until I moved away, but oh my how I cherish those memories now.

Posted by Rachael Grace Photography on 15 marca 2015


Polecamy: Macierzyństwo, które nakręca do działania – czytaj post autorki bloga Mobloguje.pl


2. Dwie rzeczy, jakie możemy ofiarować naszym dzieciom to: korzenie i skrzydła

 

There are two things we should give our children, one is roots, and the other is wings. http://rachaelgracephotography.com/storytelling-photography/wings-to-fly/

Posted by Rachael Grace Photography on 12 sierpnia 2014

Zobacz także: Ola Radomska, autorka bloga Radomskie Macierzyństwo – wywiad z blogerką3. Tylko dziecko potrafi otworzyć matczyne serce naprawdę...

 

There is a rawness to becoming a mother. A heart opening in a way only a baby can do. A personal project of mine.

Posted by Rachael Grace Photography on 5 maja 2014

Warto przeczytać: Macierzyństwo jako źródło stresu?


4. To jest tam. W tym bałaganie i chaosie... Nie możesz się podzielić brudnych naczyń czy prania, mnóstwo pracy na stole lub miliony klocków Lego rozrzuconych na podłodze w salonie. Ale to jest w tym "bałaganie", chaosie. To życie. 
Rośniemy, uczymy się kochać tak mocno. W tym środku chaosu, przekonujemy się, jakie jesteśmy silne. Uczymy się kochać bezwględnie. 

 

It is there.There in the mess and chaos.You may not like to share the dirty dishes & laundry, the pile of school work...

Posted by Rachael Grace Photography on 10 lutego 2014

Przeczytaj: 5 świetnych kampanii promujących macierzyństwo. Da się?5. Przepis na udane popołudnie? Chmura mąki i cukru

 

A cloud of flour and sugar makes for a delightful afternoon. http://rachaelgracephotography.com/families/holiday-traditions-cookie-baking/

Posted by Rachael Grace Photography on 9 grudnia 2014

Polecamy: 20 rozbrajająco szczerych kartek o macierzyństwie

Źródło: The Huffington Post
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy