Johnson konkurs komunikacja
fot. Adobe Stock

„Za moich czasów…” a jak ty zareagujesz na takie zdanie? [KONKURS]

„Życzliwe” osoby udzielające złotych rad na temat wychowywania dzieci zna chyba każda mama. Większość z nich uważa, że wie najlepiej co będzie dobre dla malucha, więc – bez uprzedzenia – przechodzą od razu do pouczania i oceniania. Nasze reakcje są różne – opisz swoją i odbierz nagrodę!
Johnson konkurs komunikacja
fot. Adobe Stock

Jedni mówią, że przy tych temperaturach koniecznie należy zakładać maluchowi czapeczkę. Drudzy przekrzykują tych pierwszych, że przecież jeszcze mamy kalendarzowe lato. A to przecież ty wiesz najlepiej, co jest dobre dla twojego dziecka.

A za moich czasów…

A przecież wspomniana czapeczka to tylko wierzchołek góry lodowej. Tematów, w których radzi się młodym mamom są tysiące: karmienie piersią, rozszerzanie diety, wyjazdy na wakacje… to tylko kilka przykładów. I choć czasem się w nas „gotuje” i mamy ochotę wykrzyczeć „życzliwej” osobie, co sądzimy o jej poradach – warto przystopować i zakomunikować nasze zdanie w sposób bardziej życzliwy, acz stanowczy.

Redakcja poleca: Czy uważasz, że łatwo jest jeździć wózkiem z dzieckiem po mieście? [SONDA ULICZNA]
Zapytałyśmy przechodniów, czy łatwo jest jeździć wózkiem z dzieckiem po mieście? Jesteście ciekawe odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Język żyrafy

Marshall B. Rosenberg, twórca Twórcą języka łagodności, w swojej teorii przywołuje zwierzęta. Żyrafę, która uosabia spokój i równowagę, oraz szakala – jej przeciwieństwo. NVC, czyli Nonviolent Communication (porozumienie bez przemocy) to właśnie sztuka komunikacji w oparciu o łagodny język, nazywany językiem żyrafy. Sprawdź, czy potrafisz porozumiewać się z empatią!


W zestawie konkursowym znajdują się kosmetyki z serii Cotton Touch od 1. dnia życia które zawierają >90% składników pochodzenia naturalnego i nie zakłócają mikrobiomu skóry noworodków co zostało potwierdzone klinicznie:

  • Cotton TouchTM Płyn do mycia ciała 2w1. Łatwo się spłukuje, zawiera odpowiednie pH dla skóry noworodka.
  • Cotton TouchTM Mleczko do twarzy i ciała. Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej powłoki

Postaw się w sytuacji w której „życzliwa” osoba udziela ci rad ws. wychowywania dziecka. Osoba mówi: „Za moich czasów inaczej wychowywało się dzieci. Tylko czytasz te podręczniki. Lepiej posłuchaj mnie, bo inaczej dzieciak wejdzie ci na głowę”. Rozwiąż nasz quiz, odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj jeden z pięciu zestawów kosmetyków Johnson’s.


Materiał powstał we współpracy z marką Johnson’s

Zobacz także

Popularne tematy