Ameet

Zabawy i zajęcia edukacyjne dla pięciolatka

Zazwyczaj dzieci pięcioletnie chętnie podejmują się nowych zadań, a każda forma aktywności jest dla nich zabawą. Jak wykorzystać tę dziecięcą chęć działania do wspierania rozwoju?
Ameet
Sprawność manualna, spostrzegawczość, logiczne myślenie czy koordynacja wzrokowo-ruchowa należą do kluczowych umiejętności wieku przedszkolnego. Aby je rozwijać, dziecko potrzebuje odpowiednich materiałów i stymulacji. Najlepszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem jest nauka przez zabawę. Właśnie w takim celu powstał program edukacyjny Disney Uczy.
Książki opracowane zostały przy udziale ekspertów metodyki nauczania, dlatego mogą być uzupełnieniem edukacji przedszkolnej. Zadania i ćwiczenia dobrane są w taki sposób, żeby zapewnić dziecku możliwość stopniowego rozwijania najważniejszych umiejętności.
 
Seria „Co Kryją Kropki” przygotowana została z myślą o dzieciach pięcioletnich. Wystarczą kredki, żeby dziecko mogło ćwiczyć sprawność manualną, trenowało precyzję w rysowaniu i doskonaliło znajomość kolorów. Różnorodność zadań sprawia, że rysowanie, łączenie i kolorowanie są nie tylko doskonałym wstępem do nauki pisania, ale także wspaniałą zabawą.
Łączenie punktów różnymi sposobami to dla dziecka nie tylko znakomity trening motoryki małej, ale również okazja, aby rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

W serii „Ćwiczenia z Naklejkami” ukazały się dwie książki. Pierwsza z nich wprowadza przedszkolaki w świat liter i przygotowuje do nauki pisania. Podczas rozwiązywania zadań dziecko ćwiczy pisanie liter po śladzie, doskonaląc w ten sposób sprawność manualną i opanowując technikę trzymania ołówka. Dodatkowo mały uczeń poznaje alfabet oraz uczy się rozróżniać małe i wielkie litery. Oprócz różnorodnych ćwiczeń związanych z literami są też ciekawe zadania wzbogacające słownictwo.
 
Druga z książek pomaga pięciolatkom poznać świat cyfr i przygotować się do nauki liczenia. Podczas rozwiązywania zadań dziecko ćwiczy pisanie cyfr po śladzie, doskonaląc w ten sposób sprawność manualną i opanowując technikę trzymania ołówka. Dodatkowo uczy się wykonywać proste działania na liczbach. W książce, oprócz różnorodnych ćwiczeń związanych z cyframi, znajdują się także zadania rozwijające spostrzegawczość.
 
Książki zostały opracowane w taki sposób, aby realizacja zadań nie była dla przedszkolaka zbyt trudna, ale jednocześnie stymulowała jego rozwój poprzez stopniowe zwiększanie trudności. Podczas ciekawych ćwiczeń w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów i w atmosferze zabawy pięciolatek doskonali swoje umiejętności i zdobywa kolejne ważne sprawności.
  
Więcej na: www.ameet.pl

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa Ameet w ramach programu edukacyjnego Disney Uczy.
 
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy