GRY
 
 

Każdy rodzic powinien zobaczyć, co meningokoki robią z dzieckiem – zobacz zdjęcia!

Zakażenie meningokokami może zabić w 24 godziny. Zdjęcia małego Taylora to przestroga dla wszystkich rodziców. Zobacz, dlaczego warto szczepić dziecko!

Zakażenie meningokokami u niemowlaka
fot. Facebook/Taylor's Journey
W wyniku zakażenia meningokokami 8-miesięczny Taylor Marshall z Derby w Anglii zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie. Wola walki Taylora był tak duża, że po 17 dniach chłopiec wybudził się ze śpiączki. Dziś jest tryskającym energią 3-latkiem, a jego mama ostrzega rodziców, jak niebezpieczne mogą być meningokoki.

Gdy atakują meningokoki

Gdy Taylor miał 8 miesięcy, lekarze stwierdzili u niego zapalenie opon mózgowych i posocznicę. Chociaż lekarze dawali mu kilka godzin życia, maluch całkowicie wyzdrowiał. Niestety, w wyniku choroby stracił lewą nóżkę i palce rąk. Dla Terri Lewsley, mamy Taylora, najważniejsze jest jednak to, że jej syn żyje. Rodzina chłopca założyła grupę na Facebooku, w której informuje o stanie chłopca. Terri chce pokazać innym rodzicom, jak wygląda zakażenie meningokokami i dlaczego tak ważne są szczepienia ochronne.

Zobaczcie, jak obecnie wygląda Taylor:


 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Jakie są objawy zakażenia meningokokami?

Meningokoki atakują szybko i niespodziewanie. Czasem wystarczą 24 godziny, żeby zakażony zmarł. Do najczęstszych objawów zakażenia należą:
  • gorączka
  • zmęczenie i senność
  • ból głowy
  • nudności i wymioty
  • biegunka
  • apatia
  • drażliwość
  • wybroczyny na ciele
Zdjęcia Taylora powinny być przestrogą dla wszystkich rodziców! Wiedzieliście, że zakażenie meningokokami jest aż tak niebezpieczne?

Zobacz także: Jak wygląda zakażenie meningokokami? Te zdjęcia powinien zobaczyć każdy rodzic!

Źródło: Popsugar

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj