Oburzające zdjęcie noworodka z porodówki
fot. Facebook/Bubs Warehouse International

Urocze zdjęcie noworodka? Przyjrzyjcie się. Żadna kobieta nie powinna być tak traktowana!

Dla jednych przezabawne zdjęcie, dla drugich objaw brak szacunku i przekroczenie granic. A dla ciebie?
Hanna Szczesiak
Oburzające zdjęcie noworodka z porodówki
fot. Facebook/Bubs Warehouse International
Chociaż bohaterem zdjęcia jest nowo narodzony maluszek, jego mama została "mistrzynią drugiego planu". Niestety, nie jest to jedno z tych zdjęć, które bawią do łez. Zamiast uśmiechu pojawia się niedowierzanie, niesmak i współczucie dla młodej mamy.

Zdjęcie, które oburzyło setki mam

Narodziny dziecka to ogromna radość w życiu rodziców. Niektórzy chcą jak najszybciej podzielić się swoim szczęściem z rodziną i przyjaciółmi i publikują zdjęcia z noworodkiem na Facebooku. Chociaż rodzice nie widzą świata poza nowo narodzonym maleństwem, warto spojrzeć nieco dalej...

Zdjęcie opublikowane na Facebooku Bubs Warehouse International oburzyło wiele mam. Przyjrzyjcie się. Położna trzyma na rękach noworodka, a za nią, na łóżku, leży młoda mama, tuż po porodzie – półnaga, z nogami w rozkroku. Chociaż pomarańczowy krzyżyk zakrywa intymne części ciała, takie zdjęcie nie tylko nie powinno się znaleźć w internecie – przede wszystkim, nikt nie powinien go zrobić.
 
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Brak szacunku dla rodzącej to standard?

Zdjęcie noworodka z mamą w tle rozbawiło wielu internautów, w tym osoby, które je udostępniły na Facebooku. Wśród komentarzy pojawiły się jednak głosy niezrozumienia oburzonych mam. Dla nich, podobnie jak dla mnie, to zdjęcie to wyraz braku szacunku dla rodzącej, z kilku powodów. Po pierwsze, dla każdej mamy dziecko jest najważniejsze. Każda kobieta chciałaby po porodzie wciąć dziecko w ramiona, przytulić, pogłaskać. Wszyscy wiedzą, jak ważny jest kontakt skóra do skóry po narodzinach dziecka. Na tym zdjęciu to położna trzyma płaczącego maluszka, nie mama. Po drugie, kobieta po porodzie potrzebuje wsparcia. Na tym zdjęciu młoda mama jest obnażona, pozostawiona sama sobie, z wyeksponowanym kroczem. Jest zmęczona i bezsilna, a ktoś uwiecznił ją na zdjęciu w jednej z najbardziej intymnych chwil w życiu. Jeśli wyraziła na to zgodę – to jej decyzja, z którą nie musimy się zgadzać i  której nie musimy popierać.


Zobacz także: Takiego zdjęcia po porodzie nie pokazała jeszcze żadna mama. Zapiera dech!

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 3 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy