tomasz-kot-film-o-rodzicielstwie-bliskosci
fot. Magda Targosz/festiwalbliskosci.pl

Polskie gwiazdy promują rodzicielstwo bliskości! Zobaczcie wzruszający film!

Znane polskie gwiazdy wzięły udział w filmie promującym rodzicielstwo bliskości. Zobaczcie co z tego wynikło i czy rzeczywiście oddaje ideę rodzicielstwa bliskości? Czy odnajdziecie siebie w tym filmie?
Weronika Zagojska
tomasz-kot-film-o-rodzicielstwie-bliskosci
fot. Magda Targosz/festiwalbliskosci.pl

Spot promujący rodzicielstwo bliskości stworzony od serca

Film ten powstał specjalnie na potrzeby Festiwalu Rodzicielstwa Bliskości i został wyreżyserowany przez Magdalenę Targosz. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział zrobili to pro bono. Wzięli w nim udział: Tomasz Kot, Marta Dąbrowa, Monika Dryl, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Deskur, Grzegorz Daukszewicz, Magdalena Turczeniewicz, Marek Maruniu Piotrowicz & kids, Agnieszka Dygant.
Redakcja poleca: Ten film wyciśnie łzy u każdego rodzica – rodzicielstwo w 84 sekundach
Udaj się z nami w podróż zaczynająca się od 2 kresek na teście, zdjęcia z USG, a kończącą się gdy...

Każda rodzina jest inna a rodzicielstwo bliskości trudno zdefiniować

Jak czytamy na stronie Festiwalu - i trudno się z tym nie zgodzić - rodzicielstwo bliskości nie daje gotowych wzorów i gotowych rozwiązań: „To nie jest formułka matematyczna, pod którą wystarczy podstawić członków własnej rodziny, by wyszedł odpowiedni wynik. To nigdy tak nie działa. Rodzicielstwo bliskości nie daje gotowych odpowiedzi. Nie ma jednej recepty, bo też każda rodzina jest inna."

Zobaczcie film:
 

Dalej czytamy też, że rodzicielstwo bliskości to szacunek: "I otwartość, że ktoś może mieć/wybrać inaczej. To szacunek dla granic zarówno dziecka jak i swoich. To spojrzenie na drugiego człowieka z ciekawością. Patrzenie na to, jaką drogą kroczy, bez oceniania go. To spojrzenie, które nie zatrzymuje się tylko na zachowaniu, ale szuka głębiej tego, co za nim stoi. Rodzicielstwo bliskości to ciekawość drugiego człowieka, dlatego też nie zatrzymuje się na parze rodzic-dziecko. Dotyczy wszystkich relacji. To wzrastanie razem z drugim człowiekiem, to małżeństwo bliskości, to babciostwo bliskości, to bycie blisko samego siebie.”

Kilka minut chwytających za gardło i serce

Czy w filmiku promującym zostało ukazane wyłącznie rodzicielstwo bliskości? Moim zdaniem to po prostu rodzicielstwo. Takie prawdziwe. I jak sobie człowiek uświadamia jego siłę, blaski i cienie to coś chwyta za gardło i nie chce puścić… Niezależnie od tego czy na co dzień blisko nam do rodzicielstwa bliskości czy nie. Też tak macie oglądając ten film drogie mamy i drodzy ojcowie? :)

Źródło: festiwalbliskosci.pl

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy