GRY
 
 

Każdy powinien zobaczyć to nagranie! Policjant ratuje dziecko z rozgrzanego samochodu

Zrozpaczona mama zadzwoniła na policję, gdy jej córeczka została uwięziona w samochodzie. Nagranie policjanta pokazuje, jak trudno jest uratować przerażonego malucha.

Płaczący chłopiec próbuje wyjść z samochodu przez okno
fot. Fotolia
To nie jest kolejna historia o nieodpowiedzialnym rodzicu, który zapomniał o swoim dziecku. Tym razem 18-miesięczna dziewczynka została zatrzaśnięta w samochodzie (wraz z kluczami) przez swojego 6-letniego brata. Maluchy poszły do samochodu po tablet. Chłopiec przypadkowo zatrzasnął drzwi, gdy jego siostra wciąż była w samochodzie. Mama dzieci od razu zadzwoniła po policję.

Wybicie szyby w samochodzie nie jest łatwe!

Uwięziona dziewczynka krzyczała i płakała. Nie była w stanie samodzielnie odblokować zamków, dlatego jej mama poprosiła policjanta o wybicie szyby. Temperatura w samochodzie wynosiła prawie 40 stopni! Choć policjant używał młotka, musiał kilkakrotnie uderzyć w szybę, by szkło pękło.

Zobacz film:To nagranie pokazuje, jak trudne może być uwolnienie zamkniętego w samochodzie dziecka. Żeby ułatwić sobie to zadanie, należy uderzać w róg szyby, nie w środek. W rogach szkło jest najcieńsze. Trzeba też pamiętać, by nie wybijać szyby po stronie dziecka – można w ten sposób zrobić mu krzywdę.

Czytaj także: Mama zatrzasnęła w samochodzie 2-latka. Interweniowali policjanci
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.
Doładuj
Przeładuj